atarionline.pl Atari 800XL - tylko klawisze funkcyjne i dioda - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorBorewicz82
    • CommentTime8 Jun 2015
     
    Witam.

    Udało mi się wejść w posiadanie sprzętu z mojego dzieciństwa - Atari 800XL. Moja radość nie trwała długo, czyli do momentu podpięcia zasilacza.

    Obraz poprawny, dźwięk także, natomiast z klawiatury działa tylko RESET, OPTION, SELECT, START i dioda LED. Reszta klawiatury martwa. Z tego co wiem POKEY odpowiada za klawisze znakowe oraz HELP. Czy (niestety) mam rację? Ktoś coś doradzi?
    • 2:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime9 Jun 2015
     
    To może być awaria klawiatury (szczególnie taśmy - ona często pęka w XL) albo coś na płycie głównej. Przynieś na PIXEL HEAVEN tam Lotharek się tym zajmie - ale najpierw zadzwoń do niego i go poinformuj. Do tego czasu podłącz inną klawiaturę będziesz już coś wiedział.
    • 3:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime9 Jun 2015
     
    warto rozkręcić kalwiature całkowicie i przeczyścić folie klawiatury i reszte..
    • 4: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime9 Jun 2015
     
    Stawiam na taśmę łączącą i to przy samym złączu na płycie głównej. Piny uwielbiają się tam odklejać / pękać przy zagięciu.
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime9 Jun 2015
     
    Niestety to, że działają klawisze GTIA a nie działają klawisze POKEY, oznacza w 90% awarię pokeya. Prawdopodobieństwo, że jest inaczej, jest znikome.

    Plus tego jest taki, że lotharek wymienia pokey, a ten zepsuty idzie na drugi kanał w stereo :)
    • 6: CommentAuthorBorewicz82
    • CommentTime9 Jun 2015
     
    Dzięki Panowie :) dla pocieszenia mam jeszcze działającą 65XE, ale to jednak nie to samo ;) Bardzo zależy mi na wskrzeszeniu 800-ki - to był mój pierwszy komputer.