atarionline.pl Yerzmyey + Atari XL/XE! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormono
    • CommentTime9 Jun 2015
     
    Yerzmyey zrobił wczoraj kawałek elektroniki wykorzystując, jako źródło brzmień Atari XL/XE z Chaos Music Composerem (!).
    Tutaj jest wątek przeznaczony temu utworowi.
    Elektronika to tzw. "Klasyczy Berlin" jak mawia Yerz.
    Dzięki Y!
    • 2: CommentAuthorjok
    • CommentTime9 Jun 2015
     
    super,
    się podoba

    a cały album ogólnie jest świetny (i dobry do rysowania ;P), polecam!
    • 3:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime9 Jun 2015
     
    Oto jak mogło by grać Atari, gdyby miało filtry dolno/górno/pasmowoprzepustowe
    • 4:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime11 Jun 2015
     
    Faaajne;)
    • 5:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime11 Jun 2015
     
    Filtr dolno i górno przepustowy to nie jest jakaś wielka filozofia, może dałoby się to jakoś dodać do Atari?
    • 6: CommentAuthormono
    • CommentTime12 Jun 2015
     
    Pomysł ciekawy, ale taki filtr musiałby być aplikowany dla wszystkich kanałów naraz bo POKEY ma tylko jedno wyjście audio :/
    Już raczej trzeba by prosić Candle'a, który ma POKEY-a w FPGA, żeby dodał takie rozszerzenie na poziomie sprzętu. Albo żeby wyprowadził 4 wyjścia audio z FPGA i wtedy na zewnątrz zrobił porządny analogowy filtr przestrajany yfrowo, jak w SID-zie :)
    Można też zrobić sobie SIDari lub zakupić SlightSID-a (wersje stereo) i wtedy podłączyć wyjście z POKEY-a (lub z dwóch POKEY-ów) do SID-a przez EXTIN i filtrować do woli.
    • 7:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime12 Jun 2015
     
    Nie wiem dlaczego, ale mi (mnie) ten kawałek kojarzy się z Lasermanią. Fajny.
    • 8:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime12 Jun 2015
     
    W moim klimacie. Fajny.