atarionline.pl Błędy G2F w trybie GTIA - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthornosty
    • CommentTime13 Jul 2015
     
    Mam wersję najnowszą 3.9.9.3.
    Ustawiłem pixel 4x1, GTIA 9C, Screen Normal.

    Znalazłem dwa błędy:
    1. W trybie pixelowania w powiększeniu nie da się poprawnie pixelować duszków (o szerokości normalnej). Można zapalać i gasić tylko co drugi ich pixel (program przyjmuje zdaje się, że skoro punkt ma 2 cykle koloru do duszek też powinien.

    2. Zapis do xex działa nieprawidłowo. Po odpaleniu (w emulatorze) są złe kolory (ich liczba została zmniejszona a wartości zmienione) i najprawdopodobniej coś pomieszane z priorytetami duszków/kolorów (zniknęły niektóre duszki, lub zniknęły częściwo).

    Załączam plik testowy g2f.

    Będę wdzięczy za weryfikację, może to ja coś robię źle.
    • 2: CommentAuthortebe
    • CommentTime13 Jul 2015
     
    no faktycznie pikslowanie duszków w trybie GTIA w G2F nie zostało oprogramowane
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Jul 2015
     
    To ja przy okazji zapytam, czy format odczytu/zapisu duszkow w obecnych wersjach G2F jest zgodny z tym, co zaproponowal swego czasu Konop jako standard?
    • 4: CommentAuthortebe
    • CommentTime13 Jul 2015
     
    ???
    • 5:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime14 Jul 2015
     
    no faktycznie pikslowanie duszków w trybie GTIA w G2F nie zostało oprogramowane


    <marudzenie>a szkoda</marudzenie>
    • 6: CommentAuthortebe
    • CommentTime14 Jul 2015
     
    Rocky radzi sobie bez tego, po prostu przełącza w tryb 2x1, piksluje duszki i wraca do GTIA