atarionline.pl Kraków GRYLL#2 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime31 Aug 2015 zmieniony
     
    @MegaGryllParty vol.2 pełen niespodzianek dla mnie:

    1. IRATA4_comback! Bardzo udany:) IRATA4 okazuje się "w praniu" całkiem fajnym gościem i do tego ma wiedzę! a takim ludziom zawsze warto dawać drugą a nawet 10tą szansę;)

    2. bocianu: świeżynek na scenie Atari i od razu popełnił grę, odpowiedzialny jest za kod, muzykę i efekty dźwiękowe (szaleniec: poprawiał bugi na plaży w Bułgarii!). Poza tym naprawił moje Atari i dał mi TV:) można uznać go za społecznie akceptowalnego osobnika spod znaku Atari;)

    3. kroll: w końcu go poznałem! prze-gość, spec od 16/32 bity i do tego posiada kolekcję "dużych Atari" które podobno dostał (zazdrość:)) i zaprasza od ich oglądania, czy na pewno wie co robi?;)

    4. Moje intro z nowego cyklu:
    hujoweINTRA w TurboBasicu vol.1:

    CEL:
    + zapełnić cały ekran białymi pikselami
    + wkurzyć słuchaczy dźwiękami
    + udowodnić sobie że potrafię napisać skrola poziomego który odbija się od krawędzi ekranu
    + nagrać produkcję na wszelkie możliwe nośniki: tutaj moja porażka, nie udało mi się nagrać na sio2sd;) ale jest wersja na kasecie i dyskietce i u PINa na dysku;)

    Podobno PIN zapełnił cały ekran ale użył rapidusa więc to się nie liczy;)

    UWAGA: zamierzam kontynuować tę tradycję, oczekując zażenowania i hejtu uczestników kolejnych Party;)

    A jeśli już tutaj dotarłeś to chciałem napisać że: BYŁO SUPER! Pablo i PIN jak zawsze dali radę i stworzyli niesamowite Party! Chcę więcej, AMEN:) To mówiłem ja: kris3d.
    • 2:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime31 Aug 2015 zmieniony
     
    Poka intro. :) Wrzuci się do stuffu.
    • 3:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime31 Aug 2015
     
    PINokio je mam w "zjadliwej" formie czyli pewnie jakiś ATR albo XEX:) @PIN, prześlij to "intro" do VOY-a, plis:)
    • 4:
       
      CommentAuthorSkrzyp
    • CommentTime31 Aug 2015
     
    To w końcu ono jest w Turbo Basicu? Myślałem, że używaliście zwykłego… Ktoś tu podmienił ROM jak nie patrzyłem? :D
    • 5:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime31 Aug 2015
     
    @Skrzyp, mówiłem że w TB jest napisane:) Nie było Cię rano więc nie widziałeś że intro rysuje okręgi, a w TB to jest jedna instrukcja, ja już jestem leniwym, starszym Panem więc idę na łatwiznę;)

    P.S. Napisałeś procedurę do rysowania plansz do "OGNIA"? Z tego co pamiętam to XTR i ja pomogliśmy Ci zoptymalizować plany plansz bo bez tego pamięć by Ci się skończyła na 3 poziomie;)
    • 6:
       
      CommentAuthorSkrzyp
    • CommentTime31 Aug 2015
     
    "bo bez tego pamięć by Ci się skończyła na 3 poziomie;)"
    Jeden poziom ma ~1000 znaków == ~1kB.

    Dorzuć sobie RAMu do tego kompa, bo 8kB to troszkę mało :D
    RLE jak i ładowanie z dysku będzie, ale to dopiero na samym końcu
    • 7:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime1 Sep 2015 zmieniony
     
    @skrzypie drogi, nie myśl jak PC-towy programista, bo daleko nie zajdziesz na Atari;) Jeśli już na początku zoptymalizujesz PODSTAWOWY ELEMENT gry czyli wielkość plansz, zaoszczędzisz sobie nerwów pod koniec projektu i zamiast 10 plansz, wrzucisz 100.

    Pamiętaj że Atari ma tylko 64kB i z całym szacunkiem dla Twojej gry, ale myślę że 1kB na planszę to rozrzutność, tym bardziej że dostałeś fajny support od XTR-a:)

    To nie była złośliwość, tylko dobra rada, myśl globalnie o projekcie i oszczędzaj gdzie się da, nie teraz, to przyda się przy kolejnym projekcie. Na małych projektach możesz uczyć się lepiej, dokładniej, bo masz mniej zadań do wykonania, możesz jej lepiej zoptymalizować i wykonać.

    P.S. Mam 64kB i nie zamierzam tego zmieniać, bo lubię maszyny oryginalne. Chętnie oczywiście skorzystam z dogrywania ze stacji/magnetofonu/sio2sd bo uważam że trzeb wykorzystywać peryferia najlepiej jak się da:) ale pamięć jest po prostu szybsza niż najszybsze peryferium:)

    EDIT: asembler nie jest jedynym językiem programowania choć warto się go oczywiście uczyć:) równie dobrze Twojego OGNIA można napisać w TB i to pewnie w 10 linijkach;)