atarionline.pl vim-mads, czyli podświetlanie składni MADS do Vima - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorSkrzyp
    • CommentTime26 Aug 2015
     
    Na mocy umowy zawartej ze znaną szwedzką firmą outsourcingową, ogłaszam wydanie wtyczki do edytora tekstu Vim, która umożliwia podświetlanie składni asemblera MADS.

    Wybrane funkcje plugina:
    * Podświetla wszystkie mnemoniki - 6502, 65816, wirtualne
    * Podświetla innym kolorem pseudorozkazy preprocesora
    * Podkreśla nielegale :)
    * Rozpoznaje etykiety anonimowe
    * Oznacza czerwonym kolorem "trailing spaces" na końcu linii
    itd…

    Wtyczka znajduje się pod adresem ->link<-
    Jest tam też opisany proces instalacji, który nie nastręcza wiele problemów, ale…
    UWAGA: Jeśli nie korzystasz z innego asemblera i chcesz używać podświetlania także dla plików z rozszerzeniem *.asm, usuń komentarz z ostatnich dwóch linii w pliku ftdetect/mads.vim

    Screenshot:


    Niestety, nie mam żadnego źródła, które wykorzystuje "wypasione bajery" MADSa, lecz jeśli mi ktoś takie dostarczy, z chęcią dodam nowego screena.

    Oczywiście, źródła wystawione na GitHubie mogą być dowolne udostępniane, modyfikowane, oraz powielane na zasadach licencji MIT. Jednocześnie zastrzegam, że nie daję jakiejkolwiek gwarancji na kod.

    Jeśli jednak ktoś ma jakieś problemy, chciałby coś zmienić lub wnieść jakieś sugestie, chętnie je przyjmę, najlepiej w postaci pull request na GH, ewentualnie tutaj :)
    • 2: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime26 Aug 2015
     
    Dobra robota! Dorob jeszcze ustawianie breakpointow i wyswietlanie statusu kompilacji plus integracje z emulatorem i git :)
    • 3:
       
      CommentAuthorSkrzyp
    • CommentTime26 Aug 2015
     
    Git już jest w Vimie od dłuższego czasu… :)
    • 4: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime26 Aug 2015 zmieniony
     
    Nie o ten git mi chodziło :) w sensie "bedzie super" :D

    Teraz zrozumialem, ze jestem stary...