atarionline.pl ATRARI 520 ST - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime12 Oct 2015
     
    Witam specjalistów mam wielkie pytanie do was otóż zakupilem atari 520 st jeszcze z plombą i poprostu atari sie nie zalacza... :( tzn nie świeci dioda i poprostu bardzo ciezko chodzi wlacznik z tylu tak jakby sie zaciol, co moze byc walniete procz wlacznika? podkresle iz zasilacz jest sprawny. bardzo was prosze o pomoc pozdrawiam
    • 2: CommentAuthoras...
    • CommentTime12 Oct 2015
     
    Jaki Ty masz wiatraczek w tym 520st ?
    • 3: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime12 Oct 2015
     
    nie rozumiem, jaki wiatraczek?
    • 4: CommentAuthors2325
    • CommentTime12 Oct 2015
     
    Na włącznik w środku mogło się coś wylać i dlatego ciężko chodzi plus powoduje to zwarcie i dlatego się nie włącza. Zanim otworzysz komputer spróbuj może znaleźć filmy lub zdjęcia poglądowe. Starych komputerów lepiej nie otwierać bez dokładnej wiedzy.
    • 5: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime12 Oct 2015
     
    kurcze sam nie wiem, zostal w pozycji 0 i tak zostalo i na sile musialbym pchac aby laplo ON ale i tak nie lapnie -dodalem zalacznik o ktory mi chodzi. a jak mozna inaczej zobaczyc?, da sie jakos polaczyc te 3 nogi zeby zalaczylo sie?
    • 6: CommentAuthorcalypso2k
    • CommentTime12 Oct 2015
     
    as, piłeś - nie pisz, nie piłeś - napij się :>
    • 7: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime13 Oct 2015
     
    Jeśli jedna z nóżek nie jest podpięta do niczego to możesz zewrzeć wszystkie trzy razem. Może jednak być tak, że przy wyłączonym komputerze na wolnej nodze jest zero i wtedy nie możesz wszystkich do kupy połączyć.
    Na 99% przełącznik zwiera środkową nóżkę raz z lewą a raz z prawą stroną. Możesz dokupić podobny w sklepie elektrycznym albo przez internet i podmienić.
    Masz jakiś multimetr w zasięgu?
    • 8: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime13 Oct 2015
     
    dziekuje falcon za fachowa odpowiedz, no nie bede juz kombinowal poniewaz rano zawiozlem do zakladu elektronicznego mam czekac na info zostawilem im i beda lukac, takze podam info jak cos bede wiedzial od nich- Dziekuje za kazda pomoc Pozdrawiam
    • 9: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime13 Oct 2015
     
    a tak przy okazji, nie ma ktos na sprzedaż kabla ktory laczy zewnetrzna stacje dyskietek (SF-314)z komputerem? chodzi mi nie zasilanie lecz transferowy? dziekuje
    • 10: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime13 Oct 2015
     
    jak obiecalem szybka odpowiedz- pan dzwonil i poprostu wylacznik do wymiany ale ze ciezko taki dostac poprostu mowil ze jakos to "zmostkował" nie znam sie jak ale tak zrobil i dziala :) jutro rano jade odebrac a co do kabelka czekam na pomoc
    • 11:
       
      CommentAuthorIron
    • CommentTime13 Oct 2015
     
    Pstryczek identyczny jak w XE a nawet chyba i w XL, mam pare sztuk tego, mółbym wysłać ale zaznaczam że moją domeną jest skleroza i wieczny brak czasu ;)
    • 12: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime13 Oct 2015
     
    Zmostkowanie, z punktu widzenia komputera, zastępuje w 100% przycisk. Jak Ci na nim nie zależy to możesz tak zostawić. Wystarczy jak na listwie będziesz miał pstryczek
    • 13: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime13 Oct 2015
     
    zobaczymy, jak z czasem zalatwie taki przycisk to mi wymienia... narazie na takim pojade ;) rano odbieram wiec zonacze co to bedzie. Mam jeszcze jedno pytanie zakupilem monitor dzis SM 124 i jak go wlaczylem na sucho tzn tylko do gniazdka -bez komputera to mi nie swieci dioda zielona i nic nie widac tylko szum w glosniku z boku i teraz chodzi mi oto czy on jest walniety czy poprostu zalapie zielona dioda i obraz wtedy jak do kompa sie podlaczy???
    • 14: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime14 Oct 2015
     
    Ok wszystko Hula jak tarira poprostu mam (cghyba spalona diode w monitorze) a zmostkowany wlacznik dziala a co do kabelka ma ktos moze do stacji zewnetrznej sf 314 ten co laczy stacje z kompem? kupie