atarionline.pl ZASILACZ A2600 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime31 Oct 2015 zmieniony
     
    panowie a ma ktos z was na opchnięcie zasilacza pod atari 2600?? tutaj link do mego zdjecia, poprostu kupilem zestaw za grosze ale bez zasilacza :( wiem ze ma malutkie wejscie prosze pomozcie kto by mial na sprzedanie lub podajcie mi linka z jakiegos sklepu zamiennika dziekuje wszystkim POZDRAWIAM w zalaczniku chodzi mi o kompa z mojego zdj
    • 2:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime31 Oct 2015
     
    Zasilacz DC 9V 500mA lub więcej, mini-jack, polaryzacja standardowa. Może być taki "uniwersalny" z n-końcówkami. No chyba, że koniecznie chcesz oryginalny... :)
    • 3: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime31 Oct 2015
     
    Hej miker,dzięki za odzew wiesz nie musi być oryginał ale ważne aby mi to uciągnal proszę jak byś mógł podesłać linka gdzie mógłbym kupić taki z takim wtykiem jack'sowym aby pasował dzięki wielkie pozdrawiam
    • 4:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime1 Nov 2015
     
    Choćby na alledrogo: ->link<-

    Tylko pamiętać, by miał tę odpowiednią wtyczkę (jak mała od słuchawek) i, jeżeli ma ustawianą polaryzację" dać plus "do środka" a minus "na zewnątrz" (w razie niejasnego oznaczenia można sprawdzić miernikiem uniwersalnym). No i może niech ma więcej niż 500mA, bo takie zasilacze "od wszystkiego" rożnie trzymają standard. :)

    Ale, jak się boisz że coś zepsujesz, możesz spytać któregoś ze scenowych elektroników, choćby Lotharka. On powinien wiedzieć. :)
    • 5: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime1 Nov 2015
     
    Znalazłem uniwersalny ale ma 1,2a to za dużo będzie ?
    • 6:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime1 Nov 2015
     
    Może i mieć 30A, konsola pociągnie prądu tyle, co będzie potrzebować. Ważne jest, by napięcie nie było wyższe niż 9V. No i musi wychodzić prąd stały (DC).
    • 7: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime1 Nov 2015
     
    Dzięki ci wielkie miker za pomoc, widzę ze jesteś jedyny który z całego forum coś odpisze ;) bo reszta nie chce albo mnie nie lubi mniejsza oto .dzięki raz jeszcze
    • 8:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime1 Nov 2015
     
    Nie no, że nie chcą rozmawiać, to bez przesady. :) W sumie okres jest dość szczególny i części użytkowników nie ma/nie mają zbyt wiele czasu na siedzenie na forum.
    W każdym razie daj znać, czy zadziała.
    • 9: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime1 Nov 2015
     
    Oki odezwę się jak pozalatwiam dzięki :)
  1.  
    Erhlik, jakby co to ja Cię lubię, tylko nie znam się na prądzie więc nie odpowiadam.

    Przepraszam.
    • 11: CommentAuthors2325
    • CommentTime1 Nov 2015
     
    Co do prądu to chwilowo znany elektryk razem z myśliwym reklamują cinkciarza.
    • 12:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime1 Nov 2015
     
    ja nie odpowiadałem, bo się bałem, że Erhlik to Kilher
    • 13: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime2 Nov 2015
     
    PriX dzieki haha . Co do zasilacza pod atari 2600 znalazlem cos takiego- bedzie pasowac? ->link<-
    • 14:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime2 Nov 2015
     
    powinien być 0K, ale cudów trwałości się nie spodziewaj.
    • 15:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime2 Nov 2015
     
    Dlaczego, to stara dobra transformatorówka. Tylko toto daje napięcie niestabilizowane. Więc idziemy od dołu - włączamy 5V, jak nie działa to 7.5 i już zabangla.
    W środku a2600 jest stabilizator 5V, ale z jakiegoś powodu w jednym miejscu wymagane jest napięcie wyższe...
    • 16: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime12 Nov 2015
     
    KUPILEM zasiklacz i jak go ustawic?? tam po lewo i po prawo?
    • 17: CommentAuthors2325
    • CommentTime12 Nov 2015
     
    Jeśli chodzi o zasiklacz to w kwestii koni i hipoterapii jestem zorientowany w temacie, można pytać.
    • 18: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime12 Nov 2015
     
    czyli jak ?
    • 19: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime12 Nov 2015
     
    No i jak zwykle zero pomocy ; (
    • 20:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime12 Nov 2015
     
    Nie płacz, odpisałem w drugim wątku. :)