atarionline.pl RMT - lamerskie pytanie - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime13 Dec 2015
     
    wybaczcie pytanie natury podstawowej: dlaczego jak niektóre utwory eksportuję na adres $0c00 to potem mam uszkodzony plik RMT. Np dopiero $1000 działa?
    Jakie są ograniczenia?
    • 2: CommentAuthormarok
    • CommentTime14 Dec 2015
     
    Zgaduję, że plik Rmt nie jest uszkodzony, a Ty próbujesz odegrać go pod Asap'em.
    • 3: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime14 Dec 2015
     
    Nie udało mi się zreprodukować błędu. Może musi być specyficzny plik RMT. Po zmianie adresu różnią mi się tylko bajty w nagłówku (pomiędzy $02 $3d) i jeszcze ostatni bajt pliku zmienia wartość.
    • 4: CommentAuthorxxl
    • CommentTime14 Dec 2015
     
    konkrety prosze. co to znaczy uszkodzony. zalacznik?
    • 5:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime14 Dec 2015
     
    no własnie na razie nie mogę załącznika :)
    jak będę mógł to będę miał konkret.

    tak pod ASAPEM mi wywala błąd - ale w asmie też nie odgrywa mi player albo coś pomerdałem.
    myślałem, że adresy jakoś są ograniczone bo na $1000 działa, na $0c00 nie działa (ale inne działają bez problemu)
    • 6: CommentAuthor0xF
    • CommentTime14 Dec 2015
     
    Jeśli moduł zajmuje obszar pamięci taki, jak wbudowany w ASAP player, ASAP wyświetla błąd. Playery wbudowane w ASAP są skompilowane pod niskie adresy.

    Jak rozumieć "w asmie też nie odgrywa mi player" ?
    • 7:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 Dec 2015 zmieniony
     
    A to nie jest tak, że rmt po ustaleniu adresu używa adresów poniżej jako buforów? I to jeszcze się dubluje przy stereo? I są to naprawdę duże obszary? A przy ustawieniu na C00 może to zajść na systemowe obszary.
    • 8:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime14 Dec 2015 zmieniony
     
    0xF - dzięki. Właśnie dlatego to było lamerskie pytanie.
    W asmie tez mam player nisko.

    Dokładnie mam to w stereo także pewnie obszary na bufory są pewnie większe o czym lamersko nie wiedziałem i nachodze na player.


    dziękuję

    ale moim zdaniem ASAP nie powinien mieć takiego ograniczenia (to być może też lamerski postulat)
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime14 Dec 2015
     
    Generalnie to w RMT jest to źle rozwiązane - myląco dla programisty i często w nagłych przypadkach prowadzi na manowce.

    Iluż programistów miało z tym problemy :) Przynajmniej z przyswojeniem sobie, że tak ma być i już (jeśli przeczytali wnikliwie komentarze w playerze).
    • 10: CommentAuthor0xF
    • CommentTime14 Dec 2015
     

    xeen:

    ale moim zdaniem ASAP nie powinien mieć takiego ograniczenia (to być może też lamerski postulat)

    Postulat jest ze wszech miar słuszny i można go spełnić na dwa sposoby:
    a. wbudować drugi player skompilowany pod wysoki adres (tak robił SAP Maker)
    b. zrelokować moduł pod adres niekolidujący z playerem. Jest to o tyle proste, że ASAP ma już procedury relokacji dla wszystkich formatów trackerowych.
    • 11:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime14 Dec 2015
     
    Playery wbudowane w ASAP są skompilowane pod niskie adresy.

    to znaczy - dla np. RMT - jakie?
    • 12: CommentAuthortebe
    • CommentTime14 Dec 2015
     
    gdzieś na Atariage był poprawiony player z myślą o Atari5200, bez tych wszystkich ORG *-, ORG *+ i można tam ustalić jeden konkretny adres wprost, teraz to musisz rezerwować sobie miejsce właśnie na bufory
    • 13: CommentAuthor0xF
    • CommentTime14 Dec 2015
     
    xeen:
    Player RMT mono: $390-$b60
    Player RMT stereo: $390-$c6c