atarionline.pl Diablo na Atari 8-bit? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorsis101
    • CommentTime8 Jan 2016
     
    Czy dało by się stworzyć klona gry Diablo na naszym komputerze? W 1984 roku wyszło Gemstone Warrior, a potem Gauntlet. Następnie na 8/16bit było wiele gier w różnym temacie nawiązujących do tematyki fantasy pod tym względem (Hextore, Shadowlands), lecz rozgrywka dotyczyła czegoś innego.

    Swojego czasu Heaven na AtariArea założył taki wątek, a od tego czasu minęło 10 lat.
    ->link<-

    Rozważania tam oraz elementy graficzne i techniczne rozgrywki były całkiem sympatyczne.

    Gram teraz w Diablo 1 z trudem uruchomionym na Windows 8.1 i na nowo odkrywam ten klimat. Sądzę, że gdyby rozważać przeniesienie podobnej rozgrywki w realia A8 większość rzeczy jest tutaj, której części w mniejszej liście spodowały by całkiem super rozgrywkę w podobnym schemacie co D1. W wątku na AA najbardziej podoba mi się graficzne ujęcie jakie zaproponował pseudografx. Stworzenie oprogramowania do map w takim klimacie mogło by stworzyć wiele poziomów rozgrywki (chyba nawet są narzędzia zaproponowane w tym wątku).

    Pytanie tylko jak to razem poskładać. Patrząc jako laik:
    Gra fajnie by wyglądała w trybie 15. Poziomy, mapa lokacji graficzna uatrakcyjniła by całą grę do woli.
    DO wyboru załóżmy jest 3 bohaterów. Inwentarz działa tak jak w obecnych różnych grach, tzn. przedmioty do czegoś służą, są na wymianę, sprzedaż itp. Broń, wyposażenie wzmacnia postać. Jest kilka obiektów, którzy jak w grach handlowych realizują sprzedaż, leczeniem skup magicznych przedmiotów itp.

    Przeciwnicy załóżmy skonstruowani na XX rodzajów. Do tego oczywiście jacyś bossowie i sam diablo. Najtrudniejsza chyba rozgrywka walki. Znikanie zabitych dobre by pasowało jak w zorro lub że coś po nich zostaje w miejscu zabicia. MOżna by wprowadzić także np. zbieranie kluczy, które by otwierały dane drzwi.

    Tak sobie myślę jak laik więc przepraszam wszystkich za taki nieład. Generalnie moje główne pytanie dotyczy opcji możliwości na postanie takiej gry na Atari? Jak myślicie? Bo tak patrząc na inne gry na 8bit wydaje mi się, że całkiem sympatycznie mogło by to wyglądać.
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime8 Jan 2016
     
    W tym stylu to może Temple of Apshai Trilogy i His Dark Majesty.
    • 3: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime8 Jan 2016
     
    Jest też "Gemstone Warrior" - i sprawdza się świetnie. Jedna z moich ulubionych gierek na A8.
    • 4:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime8 Jan 2016
     
    Coś tam powstawało, ale... chyba padło: ->link<-
    • 5:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Jan 2016
     
    ... tekstowe ale za to ze statystykami ;-)