atarionline.pl Sprzedam nową konsole/komputer Atari XEGS game ststem - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorszynsaj
    • CommentTime9 Jan 2016
     
    Witam, mam na sprzedaż Atari XE video game system. Sprzęt nowy,
    wszystkie podzespoły zapakowane,
    nigdy nie włączany. Cały zestaw kompletny, zawiera instrukcje, książeczki do gier, listę podzespołów,
    piękne opakowanie. Przetrzymywany był w ciepłym suchym pomieszczeniu. Idealny dla kolekcjonera,
    nie znalazłem takiego na olx, allegro ani innych zagranicznych stronach. Prawdziwy rarytas,
    jedyny w takim stanie (na zagranicznych stronach w większości mocno używane i niekompletne)
    dlatego wart swojej ceny. Nie wiem czy konsola jest sprawna, jest zapakowana oryginalnie, gry są w foli
    termokurczliwej (nie były nigdy podpinane) wszystkie kable są zawinięte oryginalnie,
    dokładnie się przyjrzałem wszystkiemu i nie ma śladów używania. Nie odpalałem bo
    niektórzy może chcieli by taką nieruszaną wersje. Jeżeli
    trafi się jakiś zdecydowany kupiec to na jego prośbę mogę oczywiście uruchomić sprzęt.
    Konsola dość rzadka (zaledwie kilka na zagranicznych stronach, w większości nie kompletne)
    zważając na jej stan jest sporo warta.
    Mam na myśli jakieś 450-500 dolarów. Jednak rozważę wasze propozycję. Zdjęcia w linku.
    ->link<-
    • 2: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime9 Jan 2016
     
    • 3: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime9 Jan 2016
     
    Tutaj pisza te same osoby co na tym drugim forum i większość z nas ma już Atari. Może spróbuj na forum Commodore, tam znajdziesz więcej ludzi bez Atari.
    • 4: CommentAuthornosty
    • CommentTime9 Jan 2016
     
    @szynsaj - przepiękny okaz! Cenę trudno nazwać atrakcyjną, ale absolutnie nie nazwałbym jej też nierealną, szczególnie że sprzęt retro bardzo ostatnio zyskuje na wartości. Powodzenia.

    @ZuluGula - bardzo dziwna rada. Większość z nas może i faktycznie ma Atari. Ale ilu znasz polskich Atarowców posiadających XEGS'a w stanie nowym? Bo ja może trzech i to licząc ze mną :P A w takim perfekcyjnym stanie jak na zdjęciach bardzo chętnie bym I tę konsolkę przygarnął, niestety nie mogę sobie na to w tej chwili pozwolić.
    • 5: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime9 Jan 2016
     
    @nosty, z funkcjonalnego punktu widzenia XEGS robi to samo co 65XE i 800XL. Jak ktoś bardzo chce je mieć, to może znaleźć je za okolo $100. Naprawdę jesteś gotowy dopłacić $300-400 za ładne pudełko?
    • 6: CommentAuthormono
    • CommentTime9 Jan 2016 zmieniony
     
    1. Ma wbudowany ROM gry Missille Command (uruchamiana przez przytrzymanie SELECT przy bootowaniu).
    2. Klawiatura jest dołączana z zewnątrz i fakt ten jest sygnalizowany w rejestrze TRIG2.
    3. Nie ma ECI więc nie podłączysz Nowych Urządzeń.
    4. Wyjście monitorowe i audio to chinche a nie DIN.
    Poza tym faktycznie funkcjonalnie jest to XL/XE: ->link<-

    Edit: Ooo! Przy operacjach na C: można START-em włączać silnik magnetofonu. No jest tam parę zmian w ROM-ie w stosunku do zwykłego XE. Ciekawe.
    • 7: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime9 Jan 2016
     
    @ZuluGula: pudełko w pewnych kręgach jest nawet ważniejsze od zawartości :). Są potem nawet takie aukcje:
    ->link<-