atarionline.pl Global Game Jam 2016 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime13 Jan 2016 zmieniony
     
    W dniach 29 stycznia - 31 stycznia odbędzie się kolejne największe tworzenie gier w 48 godzin na świecie. Co roku wydarzenie jest większe, coraz bardziej imponujące - osiągane są nowe rekordy !

    A my od samego początku wspieramy to wydarzenie w Politechnice Warszawskiej, czyli tzw. PolyJam.

    Podobnie jak w ubiegłych latach zadbamy o Wasze dobre samopoczucie oraz mocne akcenty Atari!

    Zapraszamy!

    Stronki:
    - Nasza stronka na fejsie

    - Stronka orgranizatora Polyjamu

    - Głowna strona GGJ

    - oraz tegoroczna warszawska edycja
    • 2:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime28 Jan 2016
     
    Mamy harmonogram tegorocznej warszawskiej edycji GGJ:
    Piątek 29 stycznia
    14:00 Rozpoczęcie rejestracji uczestników
    16:00 Wykład atarionline.pl
    16:40 Jamowe tipsy i tricki + sprawy organizacyjne
    17:00 Ogłoszenie tematu
    17:15 Rozpoczęcie konkursu

    Sobota
    12:00 Ostateczny termin rejestracji zespołów oraz gier na stronie globalgamejam.org

    Niedziele
    16:00 Zakończenie wgrywania gier na stronę globalgamejam.org
    16:15 Prezentacja stworzonych gier
    19:00 Wręczenie nagród
    20:00 Zakończenie PolyJam 2015

    Zapraszamy!
    • 3:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime28 Jan 2016
     
    Jutro o godzinie 16:00 zapraszam Was na premierowy materiał, który otworzy tegoroczny GGJ, pt. "Największa legenda w historii gier".

    ...nie muszę dodawać, że firmy Atari tam nie zabraknie ;)
    • 4: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime29 Jan 2016
     
    To jeszcze PolyJam 2015 się nie zakończyło? ;)
    • 5:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime29 Jan 2016
     
    He he - no co poradzę;)
    • 6:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime30 Jan 2016 zmieniony
     
    Jakiś kosmos, nawijam do ludzi o Atari, a przede mną siedzi piękna blondyna, słucha z zainteresowaniem, ba! robi notatki!
    Coś niesamowitego, piękna kobieta jest zainteresowana historią Atari, notuje sobie w jakich latach powstawały kolejne produkty np. Atari 2600 itp. potem notuje kim był Ray Kassar...
    To jak spełnienie największych marzeń i snów - to się dzieje naprawdę? :P

    ...wpadnijcie i przekonajcie się na własne oczy;)
  1.  
    Poka zdjęcie. Piękno to pojęcie względne :)
    • 8:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime30 Jan 2016
     
    No przy Twojej żonie to faktycznie może nie tak łatwo zabłysnąć urodą, ale blond włosa Klaudia robi wrażenie! ;)
    • 9:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime1 Feb 2016 zmieniony
     
    Moja giera:
    ->link<-

    Jeden dzień na stworzenie engine (nawet mało miejsca ten świat zajmuje), drugi to przenoszenie grafiki z Maca i rozgrywka.

    ---
    Update:
    Info o GGJ na głównej (piękny materiał przygotowany przez Adama - dzięki!).
    • 10: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime1 Feb 2016
     
    Wygląda na to, że Sikor też swoją grę na GGJ tworzy: ->link<-
    • 11:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime1 Feb 2016
     
    No to dobrze, w końcu lepiej późno niż wcale ;)
    • 12: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime1 Feb 2016
     
    No lepiej, ale ja mam inne zajęcia... ale jakby co to obrazki mogę skonwertować ;)
    • 13:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime1 Feb 2016
     
    Poważnie? Ok, to ja mogę podesłać dwa pliki PNG z których chciałbym otrzymać dwa pliki FNT. Problem tylko w tym że oba mają mieć taką paletę jak mam w grze. Jak to zrobisz nie wiem, ale zrób, pewnie w G2F da się.
    • 14: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime1 Feb 2016
     
    Ok, podsyłaj, spróbuję, ale jak to takie trudne to nie obiecuję, że mi się uda :)
    • 15:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime2 Feb 2016
     
    Dzięki;) Nie wiem czy trudne bo nie próbowałem w G2F i nie wiem co będziesz do tego używał;) Zaraz podeślę.
    • 16: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime2 Feb 2016 zmieniony
     
    G2F, AFM i AFMover na PC, na Atari czegoś używałem ale nie pamiętam... na razie nic mi do głowy nie przychodzi... :| Chyba to był jakiś prosty sofcik, który sobie do tego celu napisałem...
    • 17: CommentAuthornosty
    • CommentTime2 Feb 2016
     
    Gratuluję TDC!

    Ja tradycyjnie brałem udział w GGJ w Łodzi, ale nie na Atari.
    Tym razem miałem grafika i animatora, więc nasza gra wygląda sensowniej niż moje poprzednie.
    ->link<-
    • 18: CommentAuthors2325
    • CommentTime2 Feb 2016
     
    Sega Mega Drive:

    • 19: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime3 Feb 2016 zmieniony
     
    Również gratuluję wszystkim, ja byłem tylko na koniec zobaczyć tegoroczne produkcje... A czy będą / są wyniki dla całego globu? Ciekawe czy powstały inne produkcje na Atari i inne dawne komputery, konsole, etc.

    Edit: zajrzałem na stronę GGJ i po wpisaniu Atari niewiele gier wyświetliło... jest jedna której nie widziałem na 2600 :). Spróbuję C64 i Spectrum... :)

    Trzymam kciuki za Sikora, życzę zdrowia.

    Edit2: na Spectruma chyba nic nie ma, ale na C64 są dwie gry, fajnie, że do jednej są źródła (do wielu gier są źródła).
    • 20:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime3 Feb 2016 zmieniony
     
    Dzięki Nosty!;)

    Wełniane rytuały:

    Bohaterką gry jest sympatyczna owieczka cierpiąca na nerwicę natręctw, której pomagamy w codziennej drodze od psychologa do domu.

    Rewelacja! :D :D

    ...u nas w stolicy nikt nie wpadł na to że i tak można rozumieć RYTUAŁ ;) :D
    ...choć oczywiście pomysłów nam nie brakowało, sam miałem dwa dobre, pierwszy do dzielenia się z innymi dla śmiechu (a wszystkim się podobał!), a drugi zrealizowaliśmy wraz z Cherryl.


    @QTZ - dzięki za podesłanie - wręcz zalanie mnie plikami konwersji - postaram się ogarnąć ten zalew - wielkie dzięki! Teraz to gra dopiero będzie wyglądać! ;)


    @s2325 ta gra z Segi wygląda jakby zwalniała przy zbyt dużych obiektach...
    • 21:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime6 Feb 2016
     
    Oddzielny wątek dla projektu gry Grim Ritual.
    • 22:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime9 Feb 2016
     
    I mamy filmik poglądowy:


    Dodam, że była jeszcze druga mniejsza sala.
    • 23:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime10 Feb 2016 zmieniony
     
    Podsumowanie PolyJam2016

    W tym roku w GGJ wzięło udział ponad 36 tysięcy uczestników w 93 krajach. Stworzyli oni prawie 6800 gier na jeden wspólny temat: „Ritual”.

    Mamy swój udział w tych liczbach: w tegorocznej edycji PolyJamu wzięło udział 111 uczestników podzielonych na 31 zespołów, którym udało się stworzyć 27 gier. Był to największy dotychczasowy PolyJam, a także drugi największy site GGJ 2016 w Polsce.