atarionline.pl POKEY - programowanie - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorSileNT
    • CommentTime14 Jan 2016
     
    Cześć.
    Mam małą prośbę do doświadczonych Atarowców. Ostatnio wpadł mi w ręce układ POKEY zabrałem się za budpowę syntezatora, który planowałem zbudować już kilka lat temu.

    Udało mi się uruchomić pokeya na płytce stykowej razem z mikrokontrolerem. Układ wydaje się być sprawny (wyjęty z uszkodzonego komputera) - po ustawieniu 2go bitu w rejestrze SKCTL (keyboard scan) na liniach Kn pojawiają się sygnały, a po ustawieniu 5-go bitu (force volume) rejestru AUDC1 da się sterować napięciem na wyjściu audio, jednak nie jestem w stanie wygenerować żadnego tonu. Próbowałem też wpisać coś do rejestru STIMER (adres 0x09) - bez efektu.

    Jaka jest poprawna sekwencja ustawień rejestrów, żeby wycisnąć jakiś ton? Aktualnie robię to tak:
    SKCTL = 0x03
    IRQEN = 0x00
    AUDCTL = 0x00
    AUDC1 = 0x08
    AUDF1 = 0x**

    Co robię źle?
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime15 Jan 2016 zmieniony
     
    A taktujesz go czymś? Czym go sterujesz?
    • 3: CommentAuthormono
    • CommentTime15 Jan 2016
     
    Skasuj bit 4 AUDCx.
    Polecam ->link<-
    • 4: CommentAuthorSileNT
    • CommentTime15 Jan 2016 zmieniony
     
    Steruję z mikrokontrolera - ATMega32. Zegar jest generowany przez uC (sprzętowy PWM) - 1,77777Mhz.

    Udało mi się w końcu wygenerować ton - sekwencja taka sama jak powyżej. Połączyłem linie SID, KR1 i KR2 przez co bity przerwać os SIO/klawiatury nie są ustawiane, ale w rejestrze KBCODE pojawiają się co chwilę śmieci i czasami ustawiona jest flaga framing error w SKSTAT. RANDOM nie zawsze działa - czasami pomaga kilkukrotne wyłączenie/włączenie skanowania klawiatury lub wyłączenie/włączenie zasilania. Generator tonów zachowuje się podobnie - zdarza się, że nie działa generowanie tonu przy prescalerze 28 (~64kHz) - reset pomaga.

    Czy to jest normalne zachowanie? Być może chip jest uszkodzony.

    Czy spotkał się ktoś już może z jakimś opisem ciekawych efektów, które udało mu się wycisnąć z tego chipa?

    Gdzie można znaleźć jakieś sample?
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime16 Jan 2016
     
    Musisz nieużywane wejścia podciągnąć do 5V lub 0V, wg schematu atari najprościej.