atarionline.pl Kości pamięć ram do Atari 800XL - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime2 Mar 2016
     
    Witam Panowie proszę o pomoc moje atari 800XL zaraz po włączeniu wywala taki ekran bardzo was proszę podejrzewam ze padł ram, kto może ma te kostki na sprzedanie sprawne? Proszę o kontakt wielkie dziękuję pozdrawiam
  1.  
    Na początek rozkręć Atarynkę i zobacz czy masz podstawki pod 8 pamięciami (chyba 4164). Kupiłem kiedyś ze 20 takich pamięci ale sama wymiana nie była taka prosta. Niektóre nie chciały ze sobą "współpracować". W niektórych układach 800 nie startowała w ogóle a w innych uruchamiała się bardzo długo. Po kilku próbach dopiero się udało :-)
  2.  
    Zobacz tutaj: ->link<-
    • 4: CommentAuthorrj1307
    • CommentTime2 Mar 2016
     
    np: ->link<-

    Czy jesteś w stanie sam wymienić? Skąd jesteś?
    • 5: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime3 Mar 2016
     
    dzieki panowie za odpisy, co do ramu to mam bez podstawek-sa wlutowane:( najwyzej je kupie i zawioze do elektronika i mi wlutuje ale dlaczego dioda power nie swieci? czy ram ma cos wplyw na to?? .jestem z Opolskiego dzieki pozdrawiam
    • 6: CommentAuthorrj1307
    • CommentTime3 Mar 2016
     
    Nie, ram nie ma wpływu. Możesz mieć jeszcze problem z klawiaturą.
    • 7: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime3 Mar 2016
     
    Cholewka jeszcze by brakowało aby klawiatura była walnieta :( mam nadzieje ze tylko ram i ewentualnie dioda...Ale szczerze dioda aby się spaliła raczej diody są wytrzymałe,zobaczymy jak nie to komp idzie do kosza :(
  3.  
    Wystaw lepiej na Allegro jako nietestowany ;)

    Patrząc na to, co się dzieje, to może i z pięć stówek dostaniesz :)
    • 9: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime3 Mar 2016
     
    Z tą diodą, to bez paniki
    • 10:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime3 Mar 2016 zmieniony
     
    65 xe nie ma lutowanej diody (jak z resztą i każde z jasnoszarą klawiaturą). Ma na styki (miedź styka z tymi srebrnymi ścieżkami na folii klawiatury). Dioda nie pada sama z siebie, więc albo styki, albo folia klawiatury.

    Tylko ostrożnie z czyszczeniem spirytem - zmywają się ścieżki :/
    • 11: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime3 Mar 2016
     
    Te kości co w linku ktoś napisał to mam inne tzn 424-15 jakoś tak o ile pamiętam musze luknac później jak na nich pisze to potwierdzę dzięki wielkie za każdy odpis
    • 12: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime3 Mar 2016
     
    Jednak 4264-15 zrobiłem zdjęcie gdzie idzie kupić nowe sprawne kostki?
    • 13:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime4 Mar 2016
     
    spróbuj podotykac kostek pamięci - te padnięte są zwykle znacząco cieplejsze.
    • 14: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime4 Mar 2016
     
    Sprawdzałem tak na o puszek palca i nie było nic gorącego :( ale skąd taki model kości zdobyć?
    • 15: CommentAuthorrj1307
    • CommentTime4 Mar 2016
     
    4164 z linku podanego wcześniej będą pasować. Tylko wymień komplet. Ew. może przysłać płytę do mnie to wstawię podstawki i założę nowe pamięci.
    • 16: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime4 Mar 2016
     
    Rj a jaki to byłby koszt serwisu u ciebie? A to trzeba obowiązkowo w podstawach je wsadzić? Vzy bez tez można wlutowac?
    • 17: CommentAuthorErhlik
    • CommentTime4 Mar 2016
     
    ????
    • 18: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime4 Mar 2016
     
    Pewnie, że można bez podstawek. Tylko koszt podstawki jest znikomy (pomijalny), a później elegancko można testować, które to faktycznie kości / kość jest do wymiany, ew. jak znowu padnie, to wymiana jest już banalna.
    • 19: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime4 Mar 2016
     
    P.S. Niedawno odkupiłem od znajomego znajomego 65XE, w którym były padnięte trzy kości. Ktoś wcześniej nieumiejętnie odlutował 5 kości (aż w końcu się poddał) wyrywając większość punktów lutowniczych. Później wstawił podstawki, ale na pałę połapał cyną tylko tam, gdzie jeszcze się dało. Koniec końców Atari udało mi się uratować nadrabiając krążkami z drutu, ale może to być dla Ciebie przestroga, że łatwo to spierniczyć.
    • 20: CommentAuthorrj1307
    • CommentTime4 Mar 2016
     
    Erhlik, napisz do mnie: rj1307(małpa)wp(kropka)pl :)
  4.  
    Jak mieszkasz w pobliżu Sosnowca to wlutuję te podstawki gratis. Znalazłem u siebie 19 nielutowanych pamięci 4164 oraz 8 lutowanych. Jak je kupowałem to gostek mówił że pochodzą one ze starych płyt PC 286 i trochę nowszych. Tam ponoć było ich dużo i wszystkie były w podstawkach.
  5.  
    Ponoć pamięci 4164/4264 były też w komputerach C64. 8 sztuk identycznie jak w 800XL i starszych modelach 65XE. W pierwszych 130XE było aż 16 takich układów - mam taki w swojej kolekcji :-)