atarionline.pl Pixel Heaven 2k16 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    W czerwcu kolejna edycja Pixel Heaven, tym razem na Włościańskiej 52 w Hali Miejskich Zakładów Autobusowych!
    Ponad 100 stanowisk do gry na retro konsolach (Atari oczywiście też u nas zagości), Flippery, turnieje, komiksy, planszówki i reszta atrakcji, które wszyscy miłośnicy retro kochają.

    Dla niezdecydowanych, poniższy filmik... Działo się :D


    Więcej info na naszej stronce: ->link<-
    • 2: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime22 Mar 2016
     
    A kto to napisał, jeśli wolno spytać?
    • 3:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime23 Mar 2016
     
    Nie ja :P
    • 4:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime24 May 2016
     
    A na fotce u góry tutaj są na pierwszym planie nasi ludzie ;)
    • 5: CommentAuthorstryker
    • CommentTime24 May 2016
     
    K..... i ja na pierwszym planie ? ;]
    • 6:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime24 May 2016
     
    Ale dali, dwóch łysoli na front :P
    • 7:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime25 May 2016
     
    Jest jeszcze trzeci, ale jakoś siedzi cicho ;)
    • 8: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime25 May 2016
     
    O, mój ulubiony gracz flipperowy, z którym jeszcze nie wygrałam, się na filmie załapał :)
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime31 May 2016 zmieniony
     
    Chcę się dowiedzieć kto i kiedy jedzie na Pixel w celu zebrania paczki znajomych ,znalezienia tańszego noclegu .
    Ja bym chciał pojechać sobota -niedziela bądź piątek -sobota .
    Tdc -co tam będziesz robił ? może jakaś pomoc ci się przyda ?
    - mogę np latać z aparatem i dokumentować twoje występy ;-)
    -można tam coś zaprezentować własnego ?

    Pytam bo z tego co się dowiedziałem to straszna komercja
    • 10: CommentAuthorGzynio
    • CommentTime31 May 2016
     
    a czeci to ja:)
    • 11:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime31 May 2016
     
    A na filmiku w 1:01 widać i mnie. :)
    • 12: CommentAuthormac
    • CommentTime31 May 2016
     
    "Pytam bo z tego co się dowiedziałem to straszna komercja" ;]

    Ponoć straszna, słyszałem nawet, że gry można kupić tam, takie współczesne, za prawdziwe pieniądze ;]
    • 13:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime1 Jun 2016
     
    IRATA4, najlepsza pomoc to dobrze się bawić, a na PH jest wiele różnych możliwości ;)
    • 14: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime1 Jun 2016 zmieniony
     
    Przypominam, że pytania brzmiały:

    IRATA4:

    Kto i kiedy jedzie na Pixel?
    (pytanie w celu zebrania paczki znajomych, znalezienia tańszego noclegu)
    Tdc -co tam będziesz robił? może jakaś pomoc ci się przyda?
    można tam coś zaprezentować własnego?

    Czyli, że TDC, będziesz wyłącznie jako gość? A AtariOnLine ktoś będzie oficjalnie reprezentował?
    Pamiętam, że SOS miał ze sobą swojego C64 z uruchomioną własną grą Flappy Birds, więc jak to jest?
    • 15:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime2 Jun 2016
     
    Ja jako gość choć nieco zaangażowany w organizację naszych tematów na PH, pomoc IRATY4 być może się przyda, ale to się zobaczy (np. czy dotrze na imprezę np.;) )

    Co do SOSa, to ten zwykle na różnych imprezach ma swoje stoiska, jednak my swojego stosika Atarionline.pl mieć nie będziemy (nie jest to dla nas tak ważne jak dla SOSa, a do tego jest tylu chętnych że trudno się dopchać ;). Natomiast będziemy pomagać w wystawie komputerów i pewnie tam będzie można nas znaleźć, pogadać itp. ;)
    • 16: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime2 Jun 2016 zmieniony
     
    Nieważne? ...To może zapytam prościej czy można przynieść swój sprzęt i go podłączyć (np. Atari, kasetę z ulubioną grą, czy kart-a z grami)? Gdzie są ci chętni przez których się nie można "dopchać"? Ja się nie pcham, pytam (podobnie jak IRATA4) czy jest taka możliwość? Jak jest to przecież niekoniecznie Ty (Wy?*), ale ktoś inny mógłby jakieś Atari wystawić (my?*). Na PH prawdopodobnie obowiązują jakieś zasady? Do tej pory na PH nie widziałem tłumów "pchających się" z własnym sprzętem, ale na pierwszej edycji były "ławki" na których swoje sprzęty wystawiły "prywatne osoby".

    Przy okazji: Ile Atari i jakich wystawi muzeum?

    TDC:

    (...) nie jest to dla nas tak ważne (...) Natomiast będziemy pomagać w wystawie komputerów i pewnie tam będzie można nas znaleźć, pogadać itp. ;)

    *TDC wypowiadasz się raz za siebie, a raz w imieniu... no właśnie "nas" (was?), czyli kogo? (była jakaś komisja która zadecydowała, że to "nieważne"?) Ja się w tym gubię... Piszesz do mnie? Czy może do szerokiego grona odbiorców o "nas" "Atarowcach" "z AOL"? Pewnie mnie jak i innych będzie tam można spotkać i pogadać... ale o tym, że mamy pomagać w wystawie komputerów nikt mnie (nas?) nie poinformował i nawet nie zapytał (skoro piszesz o "nas", to powinniśmy coś wiedzieć).
    Podobnie z FB, to tak jakbyśmy byli ci i tamci (Wy i my)... AOL tworzą użytkownicy, tymczasem poprzez Twoje wypowiedzi mam wrażenie, że jesteśmy (wszyscy?) jakimś odrębnym od AOL tworem, a AOL to Ty i jacyś "Wy".
    • 17:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Jun 2016
     
    @TDC nikt mi nie mówił żebym był ,jak chcesz by ktoś ja czy też ktoś inny przyjechał i pomógł to najprościej zapytać, ty z góry ironizujesz pisząc " ale to się zobaczy (np. czy dotrze na imprezę np.;)" .
    • 18: CommentAuthorAdam
    • CommentTime2 Jun 2016
     
    Mam wrażenie, że dyskusja w tym wątku staje się coraz bardziej dziwna :/

    Najlepiej poczytać informacje na stronie organizatora. Nie wiem, czy teraz nie jest za późno, ale można spróbować.

    ->link<-

    Przykładowo:

    "JAK MOGĘ POMÓC?
    Na wszelkie sposoby! Ale szczególnie chętnie przyjmiemy pomoc od osób, które zechcą dostarczyć na Pixel Heaven 2016 sprawny i kompletny sprzęt komputerowy 8/16 bit oraz osobiście pomóc w przygotowaniach i organizacji. Chcesz pomóc - skontaktuj się z nami."
    • 19:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime2 Jun 2016 zmieniony
     
    Na prawie każdej podstronie jest podany telefon do organizatora, czyli Łapusza. Można przedzwonić i zapytać. :)

    Z redakcji AOL-u będę też ja, ale jako część ekipy Muzeum Historii Komputerów i Informatyki. Biorę Atari 800XE z Ultimate 1MB, VBXE, SIDE1 i Rapidusem, 1200XL, 800, Jaguara ze Skunkboardem i 5200 z katridżem Atarimaxa.
    • 20: CommentAuthortbxx
    • CommentTime2 Jun 2016
     
    Uprzedzam, byłem tylko na 2 pierwszych edycjach PH ;)

    - nie jest to typowa impreza "retro-gamingowa" - retro gry niejako stanowią "tło" dla całego wydarzenia.

    - nie jest to także impreza "demo-scenowa", niema kompotów;) chociaż są prezentacje "dem" (całonocne wyświetlanie dem, zwane "noc z demosceną", zazwyczaj kończące się usunięciem "gości" przez ochronę w okolicach 2-3 w nocy)

    - można przyjść ze swoim sprzętem (od razu uprzedzam, należy zabrać też tv/monitor), aczkolwiek raczej nie będzie miejsca żeby się z tym rozstawić.

    - przybycie ze swoim sprzętem po wcześniejszym uzgodnieniem z organizatorem - trzeba się przygotować, że także nie będzie miejsca (po uzgodnionym przybyciu, okazało się że organizator zapomniał o nas - "ściśnijcie jakoś te komputery i się może jakoś zmieścicie, w sumie rozstawiliśmy 1/2 tego co zabraliśmy)

    - za to PH jest świetnym miejscem do spotkania różnych ludzi z branży, można podejść, uścisnąć grabę, pogadać, zdobyć autograf np. od Kuby Husaka ;)
    • 21: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime2 Jun 2016
     
    Będzie ktoś jutro?
    • 22:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime2 Jun 2016
     
    Będę jutro w okolicach 15-tej rozstawiał swój sprzęt. :)
    • 23: CommentAuthoras...
    • CommentTime2 Jun 2016
     
    Ja będę późnym wieczorem jutro.
    • 24: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime2 Jun 2016 zmieniony
     

    Adam:

    Mam wrażenie, że dyskusja w tym wątku staje się coraz bardziej dziwna :/

    Wg mnie dziwne podejście ma TDC, rozumiem, że AOL powinien ktoś reprezentować i TDC się jak najbardziej nadaje, ale dlaczego separuje resztę społeczności? (pewnie zaprzeczysz TDC, ale tak wynika z Twoich wypowiedzi, lub ich braku). Skoro TDC nie wystawia "stoiska", to już nie jest ono potrzebne? Są ludzie którzy udzielają się na AOL i być może mogliby coś ciekawego zaprezentować. Jeżeli ktoś mógłby wnieść jakiś wkład, to warto to ustalić wspólnie, a nie żeby każdy z osobna kontaktował się z organizatorem (o czym nie każdy wie, że by mógł). Takie podejście zniechęca do wzięcia czynnego udziału (razem zawsze raźniej, a i jak mam wystawić sprzęt to chciałbym, żeby był ktoś kto będzie zwracał na niego uwagę). Stawianie sprawy w ten sposób również sprzyja sytuacjom, że zgłosi się ktoś z AOL i "narozrabia", a potem będzie problem, że ktoś się pod AOL podszywa.

    Dzięki Adam, Voy i Tbxx za info.

    Może mi się uda jutro przyjść. Ja myślałem wziąć AtariMaxa z grami i linkiem www.atarionline.pl wyświetlanym w menu ;)
    • 25: CommentAuthornosty
    • CommentTime2 Jun 2016 zmieniony
     
    @QTZ - wnoszę z Twoich wypowiedzi, że na PH nigdy nie byłeś? Bo mam wrażenie, że kojarzysz tę imprezę z naszymi atarowskimi party. A PH jest nie tyle "komercyjne", co zrobione z dużym rozmachem, a więc i organizacyjnie dograne bardziej profesjonalnie. Nie ma za bardzo miejsca na improwizację, wszystko jest podzielone, zagospodarowane, umieszczone w programie.
    Dlatego jeśli AOL chciałoby mieć stoisko, albo Ty chciałbyś coś zaprezentować, trzeba było to załatwić z organizatorami pewnie parę tygodni temu.

    Sos ma często stoiska na imprezach growych, nie dlatego, że "bardziej mu zależy" ale dlatego, że wszyscy go chętnie zapraszają. Bo jest jednym z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych twórców gier indie, nie tylko w Polsce ale i na świecie, a przy tym osobą powszechnie lubianą i szanowaną.

    I nie ma się co denerwować o "reprezentację AOL".
    TDC będzie reprezenował AOL w takim sensie w jakim ma na to ochotę :) Czemu nie? Ty też możesz pójść na PH, kupić bilet i przedstawiać się, że "reprezentujesz AOL" :) Przecież AOL nie istnieje w sensie formalnym. Inna sprawa, że jest pewne grono redakcyjne, które tworzy nowinki, dba o serwis, i w tym sensie trochę bardziej "reprezentuje AOL" niż pozostali. I tak jest dobrze.

    Także bez spinki. PH to kupa dobrej zabawy :))
    • 26: CommentAuthornosty
    • CommentTime2 Jun 2016
     
    TDC, a zdradzisz odrobinę o czym będziesz mówił w sobotę pt."NAJWIĘKSZA LEGENDA W HISTORII GIER"? Opis był tyle intrygujący co enigmatyczny ;)
    • 27: CommentAuthorAdam
    • CommentTime2 Jun 2016 zmieniony
     
    Oj, Nosty, znasz TDC-a - będzie mówił o Atari :)
    A Ty będziesz na imprezie?
    • 28: CommentAuthornosty
    • CommentTime2 Jun 2016
     
    Będę całą sobotę.
    • 29:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime2 Jun 2016 zmieniony
     
    Po pierwsze nie chodzi o to kto i jak będzie reprezentował AOL, zawsze się wszyscy atarowcy bawili na PH - razem, dlatego i tak będzie tym razem;)
    Nie ma redakcji, nie ma podziałów, jest impreza i jest zabawa!;)

    Po drugie, miejsc na stoiska nie ma od 2 miesięcy, więc dziś już się nic nie załatwi...

    wszelkie inne sprawy też są dziś raczej już zbyt późno...


    Po trzecie, naszą społeczność na PH będzie reprezentował na stoisku MHKI, V0y który zaprezentuje swoją imponującą kolekcję Atari, która z pewnością atarowców będzie jak magnes przyciągać ;)

    Po czwarte, w tym roku nie będzie takiego ścisku jak rok temu (impreza była dużo większa niż pojemność pomieszczeń, szczególnie sprzęt był strasznie ściśniety i skromny). Teraz jest kawał fajnej i klimatycznej przestrzeni, jednak nie wiem ile z niej będzie przydzielonej dla klasycznych kompów, pewnie mało, a najwięcej na stoiska indyków.


    @nosty - i tak miało być;)
    Adam ma rację, będę nawijał o firmie Atari, o jej największych problemach, o niesamowitym twórcy gier w Atari (mało znanym w Polsce) i o narodzinach największej legendy w historii branży gier, która rozpoczęła się w... firmie Atari! ;)
    • 30:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime2 Jun 2016
     
    a i jeszcze ciekawostka, wraz z ketchupem nowo poznanym kolegą widzieliśmy jak do środka hali wjechała ciężarówka, aby ułatwić sprawę. Następnie została rozładowana (barierki), niestety już nie mieściła się i nie mogła wyjechać :D
    • 31: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime3 Jun 2016 zmieniony
     
    @nosty i inni...

    Skąd bym pamiętał SOS-a i stoliki z prywatnym sprzętem? Na PH byłem na dwóch pierwszych edycjach (w terminie trzeciej byłem na pogrzebie, a potem się rozchorowałem). Na zlocie Atarowców to właściwie byłem pierwszy raz (dwa lata temu też byłem, ale tylko na zakończeniu, byłem też na innym zlocie ;)). Jak się wybierałem na Wapniaka to też mi TDC powiedział, że się ze sprzętem nie zmieszczę... PH to impreza masowa, musi być odpowiednio do rozmiarów przygotowana. Sam organizator PH zachęca do przynoszenia sprzętu w celu prezentacji – udostępnienia lub "na giełdę", wiec przewidział On taką możliwość. Muzeum zapewnia komputery, ale w większości były to te same egzemplarze które można było zobaczyć poprzednio z uruchomioną jedną grą (na Atari wgrywaną z kasety), dlatego wsparcie pasjonatów uważam za istotne i wzbogacające imprezę. Jeżeli o mnie chodzi to nie potrzebuję swojego "stoiska", chciałem, jeżeli byłaby taka potrzeba, wesprzeć "ekspozycję" AOL. Tak się składa, że ja też pisałem "artki" "na główną", nadal mam kilka do napisania... ale mimo to nie czuję się reprezentantem AOL i gdybym się tak przedstawiał to zostałoby to z pewnością odebrane jako "podszywanie się pod AOL" (jak się kilkadziesiąt osób osobno zgłosi do reprezentowania AOL to dopiero później będzie rumor na forum...). Dlatego zwróciłem się do TDC (który jak widać jest uprzywilejowany, bo już się znalazł na terenie PH). Ja chciałem wziąć AtariMax-a, z wgranymi grami, do tego trzeba Atari, a miejsca to zajmuje tyle co nic. Skoro TDC nie chce żebyśmy pomagali i promowali Atari (OnLine) to może wezmę moje pożółkłe C64 i wystawię z SOS-em ;-)

    PS. Nie mam już czasu pisać, do zobaczenia na PH :)
    • 32: CommentAuthormac
    • CommentTime3 Jun 2016
     
    Przeglądam właśnie najnowszego Bajtka, i oto co widzę: ->link<-

    Byłem dziś na terenie imprezy, jest bardzo dużo miejsca, zapowiada się mega klimatycznie, do zobaczenia!
    • 33:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime3 Jun 2016 zmieniony
     
    He he - dzięki Mac;)


    @QTZ, co do pomocy to V0y jest wystarczająco samodzielny;) Natomiast jeśli będzie jakaś konkretna potrzeba, to damy Tobie znać, będziesz mieć wtedy okazję zostać bohaterem ratującym sytuację:P

    Co do podawania się jako AOL to nie ma problemu, może to zrobić każdy z Was (a skoro pisałeś artki to tym bardziej). Nie powinieneś mieć żadnych obiekcji.
    Zupełnie inna sytuacja była - a ją tutaj przywołujesz - gdy okazało się że się ktoś podał jako organizator, jako AOL, a potem nie przyszedł bez słowa. Potem nam się dostało dlaczego obiecujemy, a potem nie przychodzimy itp. Potem (jak sam widziałeś) okazało się że nic o tym nie wiedzieliśmy (tzn. ani że ktoś chce coś organizować jako AOL oraz że nawalił). To jest co najmniej niegrzeczne, więc tego nie polecam...

    Co do mojego uprzywilejowania, to tak się składa, że byłem jedną z pierwszych osób prowadzących poważne rozmowy odnośnie wystartowania pierwszego PH, do dziś ściśle współpracujemy już kilka lat i jesteśmy z tej współpracy bardzo zadowoleni, więc teraz się proszę nie dziwić;)

    A teraz antycommodore'owskie maski włóż i na PH walczyć o dobre imię Atari (przypomnę niedziela o 16:00) ;)
    • 34: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime3 Jun 2016 zmieniony
     
    TDC mów za siebie, z Voy-em porozmawiam.

    Znowu piszesz "każdy z Was"... ja uważam, że tak nie powinno być - każdy z AOL, ale po wcześniejszym uzgodnieniu z kimś (jak nie z Tobą to z kim?), kto AOL reprezentuje, to tak.

    Dziwię się, TDC, bo pytamy się z IRATĄ4 właśnie Ciebie, a Ty odpowiadasz jakbyś był jednym z gości niezwiązanych z organizacją imprezy, a jednocześnie stwarzasz tajemniczą atmosferę i podział na nas i Was, zamiast od razu napisać, że będzie Voy z kolekcją Atari, a Ty będziesz miał prelekcję.

    PS. Co do gier to myślę, że fajnie jakby była klasyka, ale mogły by być też najnowsze takie jak CycTriks.
    • 35:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime3 Jun 2016
     
    QTZ, tydzień temu, wystawiłem dwie gry na Wapniaka, teraz mam masę innych rzeczy na głowie, nie mam czasu szczegółowo odpowiadać co i jak. Jeszcze nie jestem przygotowany do moich wystąpień na PH, więc muszę się tym w wolnej chwili zająć - wybacz...
    • 36: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime3 Jun 2016
     
    Gdybyś od razu odpowiedział kulturalnie i zwięźle to nie byłoby tej rozmowy. Nie wiem jakie szczegóły masz na myśli. Wybaczyć może i wybaczę, ale oczekuję skruchy i poprawy.
    • 37: CommentAuthoras...
    • CommentTime3 Jun 2016
     
    A czemu to Qtz miał się nie zmieścić na wapniaku???
    • 38: CommentAuthoras...
    • CommentTime3 Jun 2016 zmieniony
     
    Z naszych dziś spotkałem: Lotharka Adam-a Gzynia Voy-a był nawet i Tedec.
    Wszedłem sobie przez bramki jak gdyby nigdy nic, wychodząc kupiłem dwa no dobrze pięc bajtków i zapytałem się gdzie można się zarejestrować, zdziwienie było niezłe ochrony i pani w autobusie :)
    • 39: CommentAuthornosty
    • CommentTime3 Jun 2016
     
    @as - jeśli jutro zabraknie dla mnie Bajtka to przeklnę Twoje Tomsy do 5-tego pokolenia ;P
    • 40: CommentAuthoras...
    • CommentTime3 Jun 2016
     
    He he, a czemu aż do 5tego?
    • 41: CommentAuthornosty
    • CommentTime3 Jun 2016
     
    1 za każdą sztukę którą kupiłeś!
    • 42: CommentAuthorAdam
    • CommentTime3 Jun 2016
     
    Nosty, ja też kupiłem kilka Bajtków - jeden może być dla Ciebie :)
    • 43: CommentAuthornosty
    • CommentTime4 Jun 2016
     
    Thx! :)
    • 44: CommentAuthorAdam
    • CommentTime4 Jun 2016 zmieniony
     
    @AS: Z "naszych" spotkałem jeszcze Duddiego, Bachoo i Pavrosa. No i QTZ przyszedł o późnej porze.
    • 45: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime4 Jun 2016
     
    Jakoś nie mogę tego znaleźć w programie...
    ...a dziś o 12:00 na piętrze odbędzie się wykład TDC.
    • 46: CommentAuthorAdam
    • CommentTime4 Jun 2016
     
    A, jeszcze Fox był... :)

    @QTZ: Bo program oficjalny dotyczy "main stage", a wykład TDC-a jest na "secret stage", na pierwszym piętrze.
    • 47: CommentAuthoras...
    • CommentTime4 Jun 2016 zmieniony
     
    Alias opowiadał coś o klaczkach, jest trochę naszych..
    Voy dzielnie walczy jako promotor Atari! Lothar też daje radę ze swoim kramem.

    Nawet Zaxon się pojawił!
    • 48:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime6 Jun 2016
     
    Byli też Tebe i Rocky. :) W przeciągu dwóch godzin zdążyliśmy się nawet pożegnać trzy razy. :D

    Było naprawdę fajnie. Znów nagadałem się za wszystkie czasy - wolę rozmowy z ludźmi od siedzenia na panelach. Do mojego stolika przychodziło wiele osób. Dzieliły się wspomnieniami, tytułami ulubionych gier i programów... Z pewnym zdziwieniem
    niektórzy konstatowali, że ten komputer wciąż żyje i ma się całkiem nieźle po tylu latach. Pytali, rozmawiali, a niektórzy kupili nawet potem u Lotharka egzemplarze Rapidusa (na PH były aż dwie zamontowane sztuki - u niego i u mnie.). :) Złapałem kilka kontaktów, a nawet zostałem obdarowany stuffem na kasetach i kartridżach przez Michała z ekipy Loading (dzięki!). :D
    • 49:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime7 Jun 2016 zmieniony
     
    Nie wiem po co tak świętować rozstania :P


    Pixel Heaven - he he ;) było fantastycznie, atmosfera dopisała niesamowicie!
    Naszych było dużo - co już napisaliście (był też Kuba), było też wielu nowych!

    Pewien Commodore'owiec niesamowicie zachwalał osiągnięcia Pavrosa, twierdząc że atarowcy robią niesamowite rzeczy, że wielki szacun dla nas od C=. Oczy otwierałem szeroko i nie mogłem uwierzyć na co patrzę !;)

    Co do starych kompów, to było kilka niespodzianek np.
    - na komputerze V0ya odpalony był emulator ZX Spectrum, więc niektórzy mogli się naprawdę bardzo zdziwić :D :D

    - na Atari i C64 odpalony był River Raid, ale zamienione one były miejscami, więc zasiadając przed C64 naprawdę grało się na Atari :P:)

    Bajtek był niesamowitym wydarzeniem, obcy ludzie z zachwytem mówili mi (jako obcej osobie, ale z wiadomym znakiem na klacie) że to rewelacyjny pomysł, że bierze się go do ręki i od razu czuje się dawny klimat, który doprowadzał niektórych do wielkiego szczęścia ;)


    Od piątku dochodziło do różnorodnych miłych i przepełnionych wzajemnym szacunkiem spotkań z Amigowcami :P :D :> :D Słychać było te kulturalne szepty na kilometr :P Co zwiastowało prawdziwą bombę w niedzielę na panelu Atari ST vs Amiga. Nawet V0y dołączył do obozu obcych i mi tłumaczył, że ST polegnie na Lotusie...
    Jednak mimo to uważam, że na scenie wszystko wyszło jakoś wyjątkowo kulturalnie i spokojnie ;)
    ...a nawet mam nadzieję że ciekawie;) Tu ukłony do Alta, który ma dużą wiedzę i do tego kulturalny sposób jej prezentowania w tak trudnych warunkach :)

    Jednak nie mogło zabraknąć kluczowych symboli, sięgnęliśmy po klasykę "Anty-Atari song" itp. Z ciekawości przed panelem poszukałem czy jest coś takiego jak anty-commodore i anty-Amiga song, i okazało się że są takie rzeczy, jednak autorzy odebrali mi argumenty, bo w tym języku nic nie zrozumiałem... :/

    Wspólnie ustaliliśmy (nawet z publicznością), że złoty pociąg jest wypełniony Amigami :P
    ... czyli technologią z czasu II wojny światowej :P

    Gdy usypiałem na scenie, Amigowcy dowozili do Warszawy wyngiel i dosypywali mi abym dostał "power without the price".

    ...przy okazji wyngiel mi się gdzieś zawieruszył, uczciwego znalazcę proszę o dostarczenie do najbliższego posterunku MO.
    • 50:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime9 Jun 2016
     
    Wrzućcie tu skan tego "nowego" BAJTKA dla ludu, ok? Nie każdy miał ochotę/czas/kasę/itp. być w tym "pikselowym niebie". :P