atarionline.pl Digital Art - wystawa - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime23 Mar 2016
     
    Witam
    Pomyślałem że może Was to zainteresować.
    Byłem na tej wystawie - fajna.
    Fotorelacja na moim blogu.
    ->link<-

    Tym razem Wam się spodoba bo prawie nie ma C= a przeważa Atari ;)
    Miłego oglądania
    • 2: CommentAuthorGzynio
    • CommentTime23 Mar 2016
     
    Jak to nie ma C=, a Amiga ;)

    Ja byłem w poniedziałek i muszę powiedzieć, że ciekawie to wygląda.
    • 3:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime23 Mar 2016
     
    Amiga, to Amiga. Nie mieszajmy jej z tą paskudną firmą komodor;)

    Technicznie rzecz ujmując to bliżej Amidze do Atari 8-bit, niż komody.

    Fajne fotki. Arte!
    • 4: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime23 Mar 2016
     
    Commodore Amiga. Kropka :) Nie ma czego się wstydzić.

    Reszta to indywidualne dywagacje :)Jednego interesuje kto projektował, drugiego kto produkował, trzeciego podobieństwa techniczne. I bardzo fajnie, ale nie dajmy się zwariować ;)
    • 5:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime23 Mar 2016
     
    niemożliwe ,to Amigi nie zrobiło Sony 8-O
    • 6:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime23 Mar 2016
     
    @szeryf: A ja mam Escom Amiga i co mi zrobisz? ;)
    Commodore to firma, która swoją niefrasobliwą strategią (a raczej jej brakiem) pogrążyła Amigę. Poza tym Commodore kojarzy się z C=64, a takich skojarzeń nikomu nie życzę ;)
    SID to co innego oczywiście :p
    • 7: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime23 Mar 2016
     
    @IRATA4: nowa teoria spiskowa zawsze mile widziana ;) Amiga dobrze czytała dyskietki Sony. Przypadek...? ;)

    @TheFender: Ty masz coś prywatnie do Commodore chyba co? ;) Tak, w końcu Commodore pogrążyła wszystkie swoje i kupione projekty, ale przedtem zrobiło z nich produkty doskonale się sprzedające (można spekulować czy to bardziej zasługa produktu czy marketingu).
    • 8:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime23 Mar 2016 zmieniony
     
    @szeryf: o tyle prywatnie, o ile każdy użytkownik komputera z tym logiem. Czyli sentymentalne "święte oburzenie" - z mocnym przymrużeniem oka ;)

    Amiga była projektem typu czarny koń, gdyby Atari chciało sprzedawać jako nowe ST zapewne pociągnełaby dłużej. Nie widzę tutaj żadnej zasługi Commodore, a jedyny fajny Commodore to Opel. Bo ZAWSZE było tak, że Amiga vs reszta cywilizowanego świata. A że Commodore Amiga ... serio, kto ten komputer kojarzył jako Commodore Amiga. Dla każdego to była AMIGA i tyle. Dla jednych Amisia, dla drugich złomiga - ale raczej nie komodor, bo ta nazwa była zarezerwowana dla mydelnicy64 :)

    Dla równowagi dopiszę - (...) mydelnicy64 na którą chorowałem (zaraz po ZX Spectrum) ale niestety sprzęt to był dla wybranych (Baltona spod lady).
    Więc dostałem Atari, bo Atari to najlepszy prezent pod choinkę :) Wprawdzie zostało kupione nie w grudniu, ale w upalnym czerwcu (Pewex Katowice) niemniej co slogan reklamowy - to slogan :)
    No ale, nastał nam okres przemian oraz importu z Niemiec i już w 1992 roku przeżyłem swój pierwszy orgazm z niemiecką wersją Kochanki 500 :D A Atari no cóż, zostało przygarnięte przez dobrych ludzi (za symboliczną opłatę).
    • 9:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime23 Mar 2016 zmieniony
     
    - Stronka wydarzenia na facebooku
    - nasze info na głównej

    Warto śledzić stronkę na fb bo będą podawane różne informacje o tym co jeszcze jest tam planowane itp.

    crrn:

    Tym razem Wam się spodoba bo prawie nie ma C= a przeważa Atari ;)

    Ja mam wrażenie inne, na Atari jest uruchomione demko, a na C= jest gra PoP oraz jest na drugim stanowisku podłączony sprzęt też firmy C= na którym można grać.

    W mojej ocenie mogłoby być więcej Atari ;)
    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime23 Mar 2016
     
    sorka ,nazwa nazwą aczkolwiek każdy wie i wiedział że Amiga=Commodore,sporo osób przesiadających się na Amigę np z Atari w duszy czuło że zdradza markę.Inną sprawą jest to że Amiga była i jest fajnym komputerem ,w moim środowisku akurat C64 posiadały osoby niezbyt zamożne ,osoby które często nie reprezentowały sobą niczego czym by było można się pochwalić a Atari należał do elit,sądze że w twoim przypadku mogło być podobnie ,jednak takie postrzeganie do niczego nie prowadzi i patrzenie poprzez pryzmat danej grupy na posiadany komputer/konsole może się okazać błędem.
    Co z tego że marka np Playstation jest dla mas ...
    kiedyś się tym martwiłem ,istnieją na szczęście pozycje które jedynie wybrani odnajdą i wygrzebią z pod sterty Call of Duty i innych battlefieldów a jednak z tym C64 coś jest na rzeczy ,może dlatego że brzydko wykonana i praktycznie pusta w środku "mydelniczka" miała dużo gier których na pięknym i lśniącym Atari próżno było szukać .
    • 11: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime24 Mar 2016 zmieniony
     
    Amiga = Atari, Atari ST = Commodore :)

    Kto w tamtych czasach miał małe Atari później chciał mieć Atari ST, gdyż małe Atari było (jest) dobrym sprzętem i chciało się mieć sprzęt który będzie jego następcą, dodatkowo chęć posiadania sprzętu tej samej marki była wzmacniana przez tzw. wojny klanowe, niewiele osób było świadomych, że dostają tak naprawdę sprzęt spod znaku Commodore-a, właściwie małe Atari też było produkowane przez założyciela Commodore, na szczęście sprzętowo ciągle było to Atari. Jednak jak ktoś zobaczył Amigę to już o ST nie myślał. Posiadacze C64 mieli prościej - naturalną drogą wybierali Commodore Amiga, nieświadomie stając się posiadaczami młodszej siostry małego Atari, podobnie jak Ci co kupili ST nie byli świadomi jego rodowodu.

    W polskich warunkach wydaje mi się, że marketing był stosunkowo mały, osobiście bardziej pamiętam reklamy Atari niż C64, jednak w większej skali to pewnie dzięki marketingowi C64 było aż tak popularne. Choć mimo wielu wad wcale nie był to aż tak zły komputer, jednak Atari architekturą wyprzedzało C64 i swoją epokę.

    PS. Atari ST ma czcionkę bazującą na czcionce C64 :)

    -----

    PlayStation jak i inne konsole są zaprojektowane jako architektura zamknięta i w tym ich "masowość" jest zła.
    • 12:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime24 Mar 2016
     
    Plan zajęć:


    02.04 (sobota) godz. 13:00
    Tomasz Cieślewicz, współtwórca serwisu Atarionline.pl
    "Atari w służbie demosceny. Dlaczego komputery Atari XL/XE do dziś są popularne w Polsce"

    06.04 (środa) godz. 13:00
    dr Piotr Marecki, Instytut Kultury UJ
    "Poezja sceny, czyli dlaczego humanistyka będzie interesować się demosceną"

    09.04 (sobota) godz. 13:00
    Sławomir Bubel, muzyk,
    "Syntetyczne dźwięki. Co mogą zaoferować muzykom stare maszyny, w czym są lepsze od profesjonalnych instrumentów."

    16.04 (sobota) godz. 13:00
    Grzegorz Juraszek, organizator demo-party Riverwash
    "Demoscena dla początkujących: jak poznać i polubić artystyczną subkulturę"

    Niedzielne projekcje produkcji demosceny w sali kinowej w Muzeum Techniki i Przemysłu NOT:
    3.04, 10.04, 17.04 w godz. 14.30 - 16.30
    Wstęp na wykłady i projekcje za okazaniem biletów wstępu do Muzeum

    ja planuję być przynajmniej na kilku.
    • 13:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime24 Mar 2016
     
    QTZ trafiłeś w sedno.

    Jeśli chodzi o C=64 to w moich okolicach to był sprzęt dla wybranych z uwagi na wysoką cenę i dostępność. W ~1989 był rzut na taśmę ogromnych ilości Atari 65XE do Pewexów i były one tańsze od Commodore(mowa o cenie z Baltony, o ile ktoś upolował bo były dla wybranych spod lady). Dopiero po 1990 zaczęły się C=64 pojawiać normalnie w sklepach, no ale wtedy były już dostępne Amigi 500 :) I wtedy dopiero, jak kogoś nie było stać na Ami, to kupował komodę. Ale to jest jakby inna historia.
    • 14: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime24 Mar 2016 zmieniony
     
    :) Jak już gdzieś tu pisałem u mnie w okolicy wszyscy kupowali Atari, dopiero później pojawił się jeden Commodore wzbudzając sensację, niestety próby programowania w Basicu rozczarowały, szybko został zamieniony na Amigę, których później było kilka. Atari ST nie miał nikt... panowała opinia, że jest to komputer dobry dla muzyków. Amiga była droga, więc moim marzeniem stał się SamCoupe, którego reklamowali, że ma do Amigi podobne możliwości graficzne (jednak był on mało popularny, prawdopodobnie wszedł na rynek zbyt późno), ostatecznie po kilku latach przyszły PeCety... a później emulatory i wtedy Amiga powróciła :)

    Co do wystawy, to mam pytanie czy organizatorzy planują karnety? Chętnie bym wziął udział we wszystkich wykładach, ale uzbierałaby się z tego pokaźna sumka, więc będę musiał wybierać...
    • 15:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime24 Mar 2016
     
    @Carrion: świetne zdjęcia! dzięki!

    czy może ktoś mi powiedzieć w jakich pismach znajdują się reportaże z SV2k14? bo chyba mnie coś ominęło. będę bardzo wdzięczny za info (albo scany tych artów na mail'a).
    • 16: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime24 Mar 2016
     
    @Grey: Np. tu: ->link<-
    Niestety skanów nie posiadam.
    • 17:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime25 Mar 2016
     
    Tak właśnie chyba to pismo jest umieszczone w gablocie, gdzie widać dokładnie zdjęcia z Silly Venture, np. widać Lotharka, chyba mnie;) Ale tekst jest w jakimś dziwnym języku :P

    Jest też relacja z SV z RetroKompa w gablocie - widać dobrze fotki.
    Może coś jest jeszcze z pism, ale nie pomnę...
    • 18: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime26 Mar 2016 zmieniony
     
    Z odpowiedzi TDC (priv) na moje powyższe pytanie (o karnety wstępu na wykłady i ew. pokazy) wynika:

    Karnetów raczej nie będzie, gdyż nie jest to zależne od organizatorów wystawy, która jest wystawą czasową i jednocześnie częścią integralną całej ekspozycji, której to dotyczą bilety wstępu - 18zł normalny, 10zł ulgowy.

    Za to można wchodzić w grupach (co najmniej 10-cio osobowych). Przy zakupie biletów dla grupy, opłata wyniosłaby 9 zł od osoby.

    ->link<-

    Kto chętny?
    • 19: CommentAuthorAdam
    • CommentTime26 Mar 2016
     
    w Polskim Radiu 24 trwa właśnie audycja, w której V0yager, TDC i Scorpik opowiadają o wystawie:
    ->link<-
    • 20: CommentAuthorxxl
    • CommentTime26 Mar 2016
     
    sluchalem :-)
    • 21:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime26 Mar 2016
     
    Dla tych, co przegapili:

    ->link<-

    :)
    • 22:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime27 Mar 2016
     
    Dzięki V0y bo ja nie miałem okazji sobie tego przesłuchać!
    • 23:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime29 Mar 2016
     
    @all
    kto planuje być w najbliższy weekend na pokazie.
    ja sie wybieram na prelekcję TDC'a. ktoś jeszcze?

    crrn
    • 24:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime30 Mar 2016 zmieniony
     
    @crrn myślałeś: raz kozie śmierć? Czy może nic lepszego nie mam do roboty? ;):)

    Oczywiście fajnie, że wpadniesz ;) Znamy się na tyle, że z takim commodore'owcem jak Ty, może być ciekawiej :P
    • 25: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime30 Mar 2016 zmieniony
     
    TDC jak będziesz tak komentował to wszystkich zniechęcisz :P

    Ja oczywiście mam zamiar przyjść.

    QTZ
    • 26:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime30 Mar 2016 zmieniony
     
    @QTZ, crrn dobrze wie o czym ja mówię ;) A na/z Atari Area/Atari.org spece wyzywają moje prelekcje publicznie od "pseudoprezentacji", więc i tak ich nie przebiję :P
    • 27: CommentAuthoras...
    • CommentTime30 Mar 2016
     
    • 28:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime30 Mar 2016
     
    Tak as... dyskutuj z faktami, a sufitu na łeb spadającego dopatruj się u tych którzy wskazują fakty i cytują, a nie i tych którzy od ~10 lat wyzwiska mówią/piszą nawet jeśli nie mają bladego pojęcia o tym o kim i o czym mówią/piszą...
    • 29: CommentAuthoras...
    • CommentTime30 Mar 2016
     
    • 30: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime30 Mar 2016
     
    Sorry, czy moglibyście zakończyć tę dyskusję... i usunąć te YT! (to nie jest pytanie). Dziękuję.
    • 31:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime31 Mar 2016 zmieniony
     
    @As... dziękuję bardzo za cenne uwagi, wiem że zawsze mogę liczyć u Ciebie na męską poradę, choćby wbrew faktom i logice.


    Ps. zamiast wklejać filmiki na forum, powklejałbyś najznamienitsze prace naszych mistrzów na slajdy (tak przez parę dni) - może to by Tobie pomogło, a też zapisałbyś się czymś wartościowym...
    • 32:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime31 Mar 2016
     
    @TDC
    yyy... nie wiem co odpisać.
    ten wątek zrobił się dziwny.
    • 33:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime1 Apr 2016 zmieniony
     
    Nic dziwnego, po prostu ja mówię odnośnie naszej ostatniej rozmowy, o której tutaj prawie nikt nie wie (1 osoba wie), a tu na forum to jak zwykle piszemy co komu ślina na klawiaturę ;)
    • 34: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime1 Apr 2016 zmieniony
     
    @TDC To nie jest topic "O rozmowie, o której nikt nie wie"... i mów za siebie :P i kropka.

    @All Póki co na wykład TDC chętne są (nadal :P) dwie osoby (włączając mnie), ktoś jeszcze? W grupie... taniej :)
    • 35:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime1 Apr 2016
     
    Zapraszam jutro na premierowy wykład:

    02.04 (sobota) godz. 13:00 "Atari w służbie demosceny. Dlaczego komputery Atari XL/XE do dziś są popularne w Polsce"


    ps. ja z tego wykładu nawet grosza nie dostanę... czyli stara dobra zasada, że Atarionline działa charytatywnie ;)
    ...a skoro nie dostanę to walnę Wam jutro wykładzik na parę godzin, a co!;)
    ...jakby płacili to mogliby mnie wypędzić, a tak to mogę sobie gadać i gadać :D :P
    • 36:
       
      CommentAuthorcrrn
    • CommentTime1 Apr 2016
     
    Będę ;)
    • 37: CommentAuthorpavros
    • CommentTime4 Apr 2016
     
    Byłem. Wykład długaśny ale przecież trudno streścić historię atarowskiej demosceny w 4 godziny. Podobało mi się.
    • 38:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime4 Apr 2016
     
    Chętnie bym posluchał ten wykład, nagrywał ktoś?
    • 39: CommentAuthorpavros
    • CommentTime8 Apr 2016
     
    Ja tylko kawałki.
    • 40: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime11 Apr 2016
     
    Ja też mam kilka minut i kilka zdjęć.

    Był ktoś na kolejnych wykładach? Ja miałem być w sobotę niestety się czymś strułem i siedzę cały weekend w domu :( żałuję, bo temat wydawał się interesujący.

    Może za tydzień się uda, ktoś się wybiera?