atarionline.pl Potrzebny przykładowy plik WAV z programem/grą w wersji kasetowej - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime19 Oct 2009
     
    Będę wdzięczny, jeśli ktoś poratuje mnie plikiem WAV (lub MP3, jeśli format jest odpowiedni) z jakimś programem zgranym z kasety (z grą - najlepiej z jakimś charakterystym loaderem, czyli na wyświetlającym coś na ekranie podczas wczytywania). Zależy mi na materiale zgranym z taśmy "z epoki" (bez turbo), czyli nie ma to być plik wygenerowany przez CAS2WAV.
    Chodzi (m.in.) o testy emulatora Altirra - wydaje mi się, że w ostatnich wersjach pojawił się błąd z wczytywaniem plików WAV - nie chcę zgłaszać błędu dopóki nie przetestuje na czymś innym niż pliki wyplute przez CAS2WAV, a tylko takie posiadam.
    • 2: CommentAuthorseban
    • CommentTime19 Oct 2009 zmieniony
     
    Hej!

    Jakiś czas temu człowiek pytający na AA miał problemy z wczytaniem Robbo z kasety z powodu braku dłuższych przerw po rekordach zawierających INIT, wtedy zgrałem mu z oryginalnego Atari wav-a... tutaj masz post z moją odpowiedzią:

    ->link<-

    A tu bezpośredni link do pliku WAVE:
    ->link<-
    • 3:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime19 Oct 2009
     
    Dziękuję! Gra wczytuje się pod Altirrą - przy wyłączonym SIO Patchu można przeżywać wczytywanie "w czasie rzeczywistym" i posłuchać znajomych pisków.

    Dla zainteresowanych - ostatnia wersja - ->link<-
    • 4:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime19 Oct 2009
     
    A`propos Atirry, to na tej własnie wersji można spokojnie sobie przesłuchać Beep'em All 1 i 2. Są jeszcze niewielkie błędy, ale naprawdę trzeba się wsłuchać, żeby je wychwycić. Jeszcze tylko żeby POKEYa do końca dostroili (przebiegi piły i trójkąta), ale to już raczej kwestia czasu! :)
    • 5:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime20 Oct 2009
     
    Wciągające to wczytywanie z kaset, szczególnie że pod Altirrą na części plików skonwertowanych przy użyciu CAS2WAV wczytywanie wywala się pod sam koniec bez wyraźnego powodu :)

    Może warto zainicjować akcję zgrywania kaset do wav/flac/mp3? Jest co prawda CAS Archive na Pigwie i trochę plików CAS na AtariOnline, Atarimanii czy u Fandala - ale od razu widać, że braki są bardzo duże (szczególnie wliczając w to wszelkie custom loadery czy loadery dodawane przez sprzedawców i wypożyczalnie gier).
    Chwilowo nie posiadam żadnych kaset - o ile za dawnych czasów (1987-1992) używałem wyłącznie magnetofonu, to gdy po latach (w 2000 roku) nabyłem ponownie Atari był to zestaw od razu z CA2001 i dwoma pudłami dyskietek, za to bez kaset. Posiadam za to jeszcze sporo starych "katalogów" wysyłkowych z lat 1986-1988, które byłbym w stanie zeskanować jeśli byłoby zainteresowanie:



    • 6:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime28 Oct 2009
     
    Link do wave'a znalezionego w komentarzach na stronie Altirry:
    ->link<-

    Ciekawy, niestandardowy loader: w pierwszej fazie wczytywania odtwarza utworek Jarre'a (Equinoxe ileśtam), w drugiej umożliwia grę w PONGowego squasha.
    Wczytuje się pod Altirrą (wyłączyć SIO Patch dla kaseciaka):
    ->link<-
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Oct 2009
     
    Galu, ogromne dzieki za ten katalog studia "Sezam". Jak wiesz, gromadze wlasnie takie "starodruki" tutaj:

    ->link<-

    wiec i papier od Ciebie tez tam wrzuce. Jezeli masz tego wiecej - spokojnie skanuj i podsylaj, tez umieszcze.

    Jezeli chodzi o zbieranie CAS-ow to jak najbardziej jestem za, staram sie przeciez w bazie programow umieszczac WSZYSTKIE wersje danej gry czy uzytku, takze te pirackie, czasem z roznymi dziwnymi loaderami.
    • 8:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime10 Jan 2010
     
    Paczka "oryginałów" w formacie CAS, części gier nie ma w zasobach AtariOnline (np. Mr. Do! z charakterystycznym loaderem i ultra długim czasem wczytywania):

    ->link<-

    Pliki pochodzą z TOSEC (ostatnia aktualizacja sprzed kilku dni) oraz z Atarimanii, nie są to rzeczy nieosiągalne gdzie indziej - udostępniam po prostu to, co zgromadziłem na dysku.
    • 9: CommentAuthors2325
    • CommentTime11 Jan 2010
     
    Ktoś wie może co to ten Bruce Lee II z tego skanu albo ma może tego obraz?
    • 10:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime11 Jan 2010
     
    Często "II" było dodawane do wersji "nieśmiertelnych", ew. może być to ta wersja z dyskietki, z obrazkiem tytułowym...
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Jan 2010
     
    Albo na przyklad "Commando II" to byla gra "Los Angeles Swat" :)
    • 12:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime11 Jan 2010
     
    Tak, też widziałem tę "przeróbkę", względnie jeszcze SWAT PATROL.
    • 13:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime26 Jan 2010
     
    Wrzucam drugi katalog wypożyczalni "Sezam", przypominam że prawdopodobnie pochodzi on z 1986 lub 1987 roku:

    ->link<- (13 stron, 6MB)

    okładka:


    Postaram się wrzucić kolejne materiały jeszcze w tym roku ;)
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Jan 2010
     
    Fajne, dzieki!
    • 15:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime1 Dec 2010
     
    W komentarzach na stronie autora Altirry trafiłem na link do paczki plików CAS. Pobrałem ją i wrzuciłem na swój serwer (20MB) - o tu: ->link<- .
    Paczka zawiera ok. 1670 plików, wydaje mi się że dużo jest plików "rzadkich" i niedostępnych na AA, CAS Archive czy Atarimanii. Proszę o komentarz w tej sprawie :)
    • 16: CommentAuthorfaust
    • CommentTime2 Dec 2010
     
    galu: Jednak trzeba tą paczkę poprzeglądać:

    :There's some junk in there, a few MSX files which are named cas hence they got mixed in and quite a few that are either bad versions or just are not finished and of course many are CLOAD which I have not had a chance to rename as yet..:
  1.  
    delected.

    Sorry, wrong Thread.
    José Pereira.
    • 18:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime16 Jan 2011
     
    Po raz kolejny w komentarzach na stronie autora Altirry został wklejony link do paczki CAS-ów. Pobrałem go i udostępniam (7z, 12MB) tutaj: ->link<-

    Jest to ponad 2500 plików, w tym chyba wszystkie z poprzedniej paczki. Rzuciłem okiem i są tam pliki, które widzę w sieci po raz pierwszy (m.in. kasetowy Nadral):
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Mar 2011 zmieniony
     

    Galu:

    został wklejony link do paczki CAS-ów. Pobrałem go i udostępniam (7z, 12MB) tutaj: ->link<- Jest to ponad 2500 plików,


    Juz nie :). Sprawdzilem ten zbior. Najpierw sprawdzilem, czy nie powtarzaja sie pliki wewnatrz zbioru - odpadlo 920 plikow. Potem sprawdzilem, czy nie mamy juz w bazie czesci z tych CAS-ow - i odpadlo kolejne 150 plikow.

    Z pozostalych setke juz dodalem do naszej bazy po sprawdzeniu, czy pliki CAS sie uruchamiaja. Gdyby ktos chcial pomoc i sprawdzic chociaz kawalek reszty to zapodaje archiwum tego co zostalo:

    ->link<-
    • 20: CommentAuthormgah
    • CommentTime14 Mar 2011
     
    A w jakiej postaci i formie należy dostarczyć rezultat sprawdzenia plików ?
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Mar 2011
     
    Jezeli sprawdziles, ze dzialaja to podeslij je jako zip albo 7z na moj email.

    Chyba, ze chcialbys jeszcze pomoc w jednym elemencie - poprawienia ich nazw, dopasowania do schematu naszego archiwum. W takim razie trzeba sie zapoznac z zasadami nazewnictwa:

    ->link<-
    • 22: CommentAuthormgah
    • CommentTime14 Mar 2011
     
    A jak oznaczyć gry które działają lecz do uruchomienia na emulatorze wymagają wyłączenia SIO Patch-a ?
    • 23:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Mar 2011
     
    Nie zaznaczamy. Domyslnie Atari nie ma zadnych SIO-Patchy.