atarionline.pl Atari 65XE - kabel antenowy, skaczacy ekran - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorWatson
    • CommentTime24 Nov 2016
     
    Witam wszystkich serdecznie!

    Niedawno zakupilem na ebay'u Atari 65XE. Po wyczyszczeniu i odpaleniu sprzetu zauwazylem ze obraz dziwnie "skacze". Probowalem dostroic obraz ale bez sukcesu. Czy to jakis standardowy problem (zasilanie, cos z podzespolami)?

    Jestem poczatkujacym uzytkownikiem Atari - nie specjalnie znam sie na usterkach. Ogolnie kompiter dziala, reaguje na polecenia z klawiatury, komunikuje sie z magnetofonem. Podlaczenie do TV (LCD - 32") przy pomocy kabla antenowego.

    Dziekuje z gory za wszelkie porady
    • 2:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime25 Nov 2016
     
    ->link<-
    To cud że w ogóle działa, prawdopodobnie skacze przez to że gubi synchronizację, sygnal za slaby ,musisz poprzez monitorowe podłączyć, kabel można zrobic samemu lub kupić, czasami w sklepach elektronicznych jeszcze dostać można .
    • 3: CommentAuthorWatson
    • CommentTime25 Nov 2016
     
    IRATA4 - dzieki. Mam dina jakiegos i nawet dobre cinche to zmajstruje. Musze jutro jakis drut dokupic.

    Co do samej przyczyny - czy to jakas wewnetrzna usterka czy taka ogolna przypadkosc Atari na nowoczesnych telewizorach? Nie zebym byl napalony na to podlaczenie antenowe ale troche mnie sprzet kosztowal i jesli to jakas wada, byc moze go zwroce i kupie inny egzemplarz.

    Dzieki!
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime25 Nov 2016
     
    Sprawdź inny zasilacz.
    • 5: CommentAuthorWatson
    • CommentTime25 Nov 2016
     
    jhusak - nie mam innego, to moje pierwsze 8-bitowe Atari. Czy jesli to zasilacz, warto isc w takie chinskie cos?

    ->link<-
    • 6: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime25 Nov 2016
     
    ->link<- ;D

    (Kiedyś już to pisałem - miałem zimne luty we wtyczce podłączanej do Atari, co dawało efekt zzielenienia obrazu.)
    • 7: CommentAuthorWatson
    • CommentTime25 Nov 2016
     
    QTZ - jestem emigrant takze z Allegro lodz dopiero wyplynie do mnie pod koniec grudnia, ale dzieki za link. Nie mam doswiadczenia z tymi zasilatorami - kiedys gdzies mi sie obilo o uszy ze te chinole sa dopiero niestabilne ale skoro polecasz ;)

    Co do zimnego lutu - masz na mysli na wtyczce do zasilania?
    • 8: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime26 Nov 2016
     
    Polecam bo to solidna firma ...może niech Kuba się wypowie ;)

    We wtyczce włączanej do Atari - "7 pin". Obraz się zmieniał gdy poruszałem kablem przy wtyczce, sama wtyczka była zalana twardą masą i niestety trzeba było ją wymienić na mix dwóch wtyczek 5 pin, aby było 7 (musi być 7 pin, bo można się pomylić i włączyć do wyjścia sygnału monitora!), blaszki łączące poszczególne piny zostały z oryginalnej wtyczki.
    • 9: CommentAuthorWatson
    • CommentTime26 Nov 2016
     
    Sprawdze, sprawdze - moze jakos do tygodnia, dwoch zakupie. Rozumiem ze to biznes ktoregos z forumowiczow? :)

    Drutu nie kupilem bo w sklepie mieli jakis taki zdechly a ze diny mam Neutrika to poszperam za czyms lepszym.

    Na pewno dam znac jak postepy!