atarionline.pl Kupię Elwro 804 junior PC, Elwro 801AT, taśmy z oprogramowaniem do Mera 400(K-202) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorpgru
    • CommentTime17 Mar 2017 zmieniony
     
    Kupię Elwro 804 junior PC, Elwro 801AT, taśmy(bębny magnetyczne) z oprogramowaniem do Mera 400(K-202)

    Zapomniałem dodać, że kupię także kartę na ISA - JunServ, jest to karta sieciowa do Junetu z Elwro, zamienia komputer x86 na Juniora naucz.
    • 2: CommentAuthorgreblus
    • CommentTime17 Mar 2017
     
    Hej, tak z ciekawości: co masz zamiar robić z taśmami do Mery400?
    • 3: CommentAuthorpgru
    • CommentTime17 Mar 2017
     
    Poużywać w emulatorze :-), poza samym kolekcjonowaniem, zwłaszcza jakbym się kiedyś naprawdę dorobił, postawił dom i salę komputerową i dostał sprzęt lub jego replikę. Baa jest nawet projekt przeniesiania procesora do układu bodajże Altirry...
    • 4: CommentAuthorgreblus
    • CommentTime17 Mar 2017 zmieniony
     
    Taśm w emulatorze raczej nie poużywasz, ale ostatnio udało się autorowi em400 sporo odzyskać:

    ->link<-

    Jestem pewien, że Mera400 w FPGA powstanie, prędzej czy później, a Kuba zasługuje na jakąś formę oficjalnego dofinansowania projektu, może kiedyś udałoby się przenieść jego rdzeń FPGA na Mist, byłoby super :).

    Póki co udało mi się poeksperymentować trochę z em400:

    ->link<-

    Toolchain jest, brakuje póki co bardziej zaawansowanego emulatora terminala z tamtej epoki:

    ->link<-

    ->link<-

    Ale działającego egzemplarza raczej nie uda się kupić.
    • 5: CommentAuthorpgru
    • CommentTime17 Mar 2017
     
    Dokładnie o tym myślałem - wstępnie żeby tam przesłać do nich. Zresztą ten emulator(a także sprzętowy), biorąc pod uwagę, że pisze go 1 człowiek bardzo dobrze się rozwija, więc wcale bym nie wykluczał, że można byłoby kiedyś podłączyć taśmy do niego.

    Co do działającego egzemplarza - nie bądź takim pesymistą, być może to moje gdybanie ale coś mi się wydaje, że wiedziałbym gdzie go można chyba kupić. Zdradzę tylko, że wymagałoby to prawdopodobnie rozliczania w rublach transferowych i osobiście chyba chciałbym mieć zgodę kilku ważniejszych polit. w Polsce ze względu na charakter zakupu. Co prawda na razie za bardzo nie mogę sobie na to pozwolić - brak miejsca, a cena podejrzewam, że byłaby co najmniej taka jak wydania przez Duddiego reedycji gier na Atari...
  1.  
    I jak kupiłeś już 804 i 801AT :D i kartę JunSerV do której nikt nie ma softu i jest martwym tworem? :)
    • 7: CommentAuthorpgru
    • CommentTime8 May 2017
     
    Jeszcze nie, za to mam oprogramowanie do 804. Z tym, że nikt nie ma softu to nie byłbym takim pesymistą. Tam gdzie go mogli używać to może nadal być na dysku, a sam komputer np. w magazynach. Inną sprawą jest, że ciężko się skontaktować emailami. Z ciekawszych rzeczy - będę miał oprogramowanie na taśmie.

    Zamiast tak podchodzić do tematu, uprasza się użytkownika mkazmierczak o udostępnienie dokumentacji Elwro 804, zdjęć płyty głównej i zdjęcia Elwro 700 Solum :-)
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Dec 2018
     
    I udało si pozyskać dostęp do dokumentacji?
    • 9: CommentAuthorpgru
    • CommentTime15 Dec 2018
     
    Niestety nie. Powinienem też zaktualizować listę - szukam również gier, zwłaszcza z Polski napisanych na "duże komputery(np. IBM/Riad/JednolitySystem czy Odra)", a także zbliżonych "gier" symulacyjnych jak SYGRYDA.
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Dec 2018
     
    Oczywiście jesteś w kontakcie z muzeum w Koszalinie i Katowicach?