atarionline.pl Emulator TCP/IP - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  
    Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje emulator sprzętu 8bitowego, który obsługuje sieć TCP/IP. Chciałbym pod emulatorem korzystać z systemu Contiki ze wsparciem sieci Ethernet. Może to być emulator ATARI, Commodore, Amstrada lub jakikolwiek inny.

    Poszukuję gotowej do kupienia karty Ethernet do Atari 1040 STE. Czy są gdzieś w sprzedaży takie karty?

    Na koniec tej wyliczanki, prosiłbym o namiary na przeglądarki web do Atari ST, działające pod TOS'em.
    • 2:
       
      CommentAuthorCosi
    • CommentTime30 Oct 2009
     
    Nie wiem, czy Cię dobrze rozumiem. Nie znam żadnego emulatora, który miałby wbudowany atarowski stos TCP/IP, ale korzystać z "pecetowego" TCP/IP może choćby atari800. Dostęp do Internetu jest realizowany poprzez urządzenie R:
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Oct 2009
     
    gsgalezowski - dwukrotnie pisalem do Ciebie maila w sprawie informacji z Vimeo, ale oba mi sie odbily.
  2.  
    Wiem że są karty sieciowe do komputerów 8bitowych. Widziałem nawet taką dla C64. Wczoraj uruchomiłem pod emulatorem Contiki i niestety nie mogłem skorzystać z przeglądarki web. Widziałem Contiki także na Atari XL/XE, Amstrada itd. Pewnie jest jeszcze parę innych systemów tego typu jak np. SymbOS. Myślałem że uda mi się uruchomić to na PC bez konieczności kupowania lub robienia specjalnej karty dla oryginalnego komputera 8bitowego.

    Kaz możesz napisać na mój prywatny adres gsgalezowski@gmail.com
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Apr 2010
     
    Ethernet na 8-bitowe Atari:



    Strona domowa projektu:

    ->link<-
    • 6:
       
      CommentAuthorbooker
    • CommentTime23 Apr 2010 zmieniony
     

    gsgalezowski:

    Poszukuję gotowej do kupienia karty Ethernet do Atari 1040 STE. Czy są gdzieś w sprzedaży takie karty?

    Zagadaj do Zaxona na ->link<-

    Na C64 jest moduł sieci RRnet do Retro Replaya, także starsze 1541Ultimate miały sieć (aczkolwiek pierwsza seria miała jakieś bugi) 1541-II nie ma sieci ale ponoć ma to być rozwiązane poprzez podłączenie sieciówki w wbudowany w niego port USB.
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Apr 2010
     
    Zagadaj do Zaxona na


    Zaxon tu wpada i czyta, wiec mozna zagadac do niego takze tutaj.
    • 8:
       
      CommentAuthorbooker
    • CommentTime23 Apr 2010 zmieniony
     
    Kaz - o spok, tym bardziej.

    (przydały by się PM'y ;) )
    ps. zostałem pouczony o systemie PM (ofkoz jest) sry.



    "gzgalezowski":

    Wczoraj uruchomiłem pod emulatorem Contiki i niestety nie mogłem skorzystać z przeglądarki web

    Powinno chodzić. A sieć Ci działała?
    • 9:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime23 Apr 2010 zmieniony
     
    jak widzisz, są :P