atarionline.pl modyfikacja istniejącej gry - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime6 Nov 2009 zmieniony
     


    Ciekawe na ile możliwa była by zmiana istniejącej gry, a konkretnie chodzi mi o muzę i grafikę. Jest wiele gier na A8, które są dobre i nie doceniane właśnie z powodu słabej grafiki albo muzyki. Najlepiej to widać na samochodówkach, nie dość, że można je policzyć na palcach jednej ręki to np. taki Road Race (uważany przez prawie wszystkich za najlepszą samochodówkę na A8, włączając moją skromną osobę) ma fatalną grafę. Wszystkie samochodówki mają na horyncie górki... Animacja w załączniku to konwersja grafy z NES'a (oryginalna rozdziałka to 256 w poziomie - na A8 jest 128), raptem 6 ekranów, myślę, że spokojnie dało by się zrobić scrolla w lewo i prawo. Oczywiście grafa może być duużo lepsza, to tylko przykład. Mniej więcej to samo dotyczy muzy.
    • 2: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime7 Nov 2009
     
    "Road Race" jest doskonały, co tam zmieniać ? Nie ma w nim ani jednej nutki...ekhm...instrukcji w kodzie maszynowym za mało, ani za dużo :(
    • 3: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime7 Nov 2009
     
    Cezar - sam program jest bardzo dobry, ale grafa pozostawia wiele do życzenia, nie mam zamiaru krytykować gier - interesuje mnie to na ile można wykorzystać silnik istniejącej gry po to, żeby zrobić coś nowego, z wykorzystaniem tego do czego mamy dostęp teraz.
    • 4: CommentAuthorirwin
    • CommentTime7 Nov 2009
     
    Gonzo fajny pomysł na przeróbke grafiki do istniejących już gier. Nawet fajnie Ci to wyszło.
    • 5: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime7 Nov 2009
     
    Irwin - dzięki, robię z tego scrolla, ale to chyba trochę to potrwa, bo słaby ze mnie koder, zobaczymy :)
    • 6: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime11 Nov 2009
     
    na razie brakuje chmurek i sterowania lewo-prawo, ale zapowiada się nieźle :)
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Nov 2009
     
    Jezeli chodzi o takie ruchome tla w grach to przypomina mi sie "Night Driver" xxl-a. Przygotowalem trzy rozne rodzaje tla dla trzech roznych tras - wszystkie tla mialy sie poruszac lewo-prawo. Naciskaj kodera to moze zrobi taka wersje :)
    • 8: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime12 Nov 2009 zmieniony
     
    Kaz - w Night Driver to chyba niemożliwe, XXL z jakiegoś powodu chyba nie mógł wprowadzić grafiki z dodatkowymi przerwaniami. A wracając do tematu - gruntowna modyfikacja gier jest poza moim zasięgiem, ale przynajmniej udało mi się zrobić scrolla sterowanego joyem L-P i zmiana prędkości G-D (scroll w lewo nie działa prawidłowo, jest chyba jakiś grubszy błąd w kodzie).
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Nov 2009
     
    @"Kaz - w Night Driver to chyba niemożliwe, XXL z jakiegoś powodu chyba nie mógł wprowadzić grafiki z dodatkowymi przerwaniami."

    Wstawienie grafiki w prawidlowym kolorach nie wymaga przerwan. Wstawienie trzech roznych tras tez nie wymaga przerwan. Byc moze trudne bylo poruszanie lewo-prawo grafika, ale taka wersje w trakcie prac tez widzialem.