atarionline.pl SIO2SD - kilka pytań - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorconrad
    • CommentTime5 Oct 2017
     
    1. Po co są zwykłe napędy jeżeli do szybkiego uruchamiania należy korzystać z wirtualnych? Podpiąłem do normalnego napędu D1 TheTopDemo3, a do D2 RoadRace. Ale przełączanie K1 z D1 na D2 nic nie dało bo mimo iż na wyświetlaczu było D2 z grą to Atari czytało z D1. Dopiero gdy podpiąłem Road Race jako v1 i przełączyłem Shift-K3: Atari zaczęło czytać grę. Pewnie tak ma być ale w takim razie do czego przydają się zwykłe napędy?

    2. SIDE2 plus SIO2SD i bez ultimate. Generalnie przy takim układzie SIDE po resecie wgrywa od razu loader, po kolejnym resecie nic, po kolejnym wgrywa się program z SIO2SD. Co ciekawe po przełączeniu na Spartę też wgrywa loader i po resecie z przyciskiem ładuje dopiero Spartę z SIDE. W sumie trochę zamieszania jest. Da się prościej czy po prostu dla SIO2SD trzeba wyjąć SIDE, a dla SIDE ustawić SIO2SD napęd D1 na off?
    • 2:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime6 Oct 2017
     
    1. qmeg pozwala wystartowac z d2:; podobnie jak wiele stacji podlaczonych jednoczensnie.. fakt,w 99% korzysta sie z d1:
    2. side/sio2sd - moze za wczesnie , ale z czym problem ?
    • 3: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime6 Oct 2017 zmieniony
     
    "Zwykłe napędy" (można również podłączyć kilka urządzeń jako D1:, D2:, etc.) przydają się gdy zachodzi potrzeba używania kilku dyskietek w tym samym czasie np. do formatowania, kopiowania, kompilowania, zapisu obrazków z edytora, etc. Np. gdy program narzędziowy zajmuje cały dysk, lub nie chcemy go modyfikować zapisujemy na dyskietkę w innej stacji, zamiast wymieniać dyskietkę w jednej (oczywiście program musi oferować możliwość podania ścieżki). Standardowo wszystko boot-uje z D1:, a gry przeważnie jeżeli się nie mieszczą, to są zapisane na dwóch stronach jednej dyskietki (obecnie osobne atr-y), więc nie mają opcji zmiany napędu, bo fizycznie trzeba by mieć dwa oryginały i dwie stacje żeby nie zmieniać strony ;). W tamtych czasach nie każdy mógł sobie na to pozwolić.