atarionline.pl Juz kapuje - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorCuzz
    • CommentTime9 Mar 2018
     
    Ok, programuje, ale co dalej? Za dużo by opowiadać, ale czy ktoś by mi pomógł, jak wydostać się z tego debuggera, i programować serio swoje oprogramowanie. Nie chce nikogo zamęczać, ale ja tym programistom zazdoszczę, bo mi nie działa mad assembler, tak jak trzeba. Chciałbym zaistnieć w waszym świecie, ale jestem kompletnie sam jak ta bania od konfitur. Niech ktoś mi napiszę, jak można znaleźć bratnią duszę ATarowca.
    • 2: CommentAuthortebe
    • CommentTime10 Mar 2018
     
    wspomnij o środowisko jakiego używasz, Windows/Linux/MAC
    • 3: CommentAuthorCuzz
    • CommentTime10 Mar 2018
     
    Windows. Szara myszka jeśli chodzi o oprogramowanie jestem, mam Altira tylko, mad Pascal nie działa. Jeśli chodzi o te cale zamieszanie z kodowaniem, to jest VBXE na szczęście, reszty muszę się domyślać. Jestem uratowany bo jest vbxe, i jest po co grzebać w kodzie, inaczej by były syzyfowe prace. I to wszystko, więcej to obgryzanie paznokci, bo komputer ma swoje ograniczenia. Mam prośbę, gdzie można znaleźć schemat 6502c, tego słynnego salty, bo wszystkiego muszę się domyślać, najlepiej rysunek. O takich rzeczach się nie mówi, ale ten procesor chyba wiele może, tak mi się wydaję.
    • 4: CommentAuthortebe
    • CommentTime10 Mar 2018
     
    • 5: CommentAuthorCuzz
    • CommentTime10 Mar 2018
     
    ok już nie przeszkadzam
    • 6:
       
      CommentAuthorsmector
    • CommentTime10 Mar 2018 zmieniony
     
    @Cuzz wybacz, ale nie za bardzo można zrozumieć o co Ci właściwie chodzi... Masz Altira, mad Pascal nie działa ale VBXE Cię ratuje... Dla mnie to jakiś kosmos. Na forum jest sporo osób z wiedzą i doświadczeniem. Jeśli doprecyzujesz w czym konkretnie problem na pewno ktoś pomoże...
    • 7:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime10 Mar 2018
     
    READY_ detected
    • 8:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 Mar 2018 zmieniony
     
    ... także mam problem z kompilatorem ,pod win7 nieodpalalny ... :-( i dupa ,a przydał by mi się działający pod win 7 ,tym bardziej że niedługo nie obejdę się bez niego , nie chcę nadużywać uczynności osób które mi pomagają(kodują za mnie) .
    • 9: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime10 Mar 2018
     
    @TheFender - nie inaczej
    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime10 Mar 2018 zmieniony
     
    ...nie,no co wy
    Mnie poważnie nie działa .
    • 11: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime10 Mar 2018
     
    Pod Win 7 to możesz zainstalować Win XP mode (można też pod każdym innym systemem, ale wtedy ręcznie).
    • 12: CommentAuthortebe
    • CommentTime11 Mar 2018 zmieniony
     
    a konkretnie co nie działa? bo u mnie działa, na XP, W7, W8, W10

    ogólnie musisz go uruchomić tak, aby miał dostęp do katalogów \base i \lib

    np. taki batch używam


    REM ustawiam katalog MP, cofam się dwa katalogi wstecz

    cd ..\..

    mp test\math\sin.pas

    REM ustawiam katalog gdzie leży SIN.PAS

    cd test\math\

    mads sin.a65 -x -i:..\..\base


    p.s.

    nagle tydzień przed jakimś party dowiaduję się że coś nie działa, na co czekacie, jak coś nie działa to pytać, są odpowiednie wątki

    ->link<-
    ->link<-
    ->link<-