atarionline.pl 128kb do 800XE - gotowy videoporadnik - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthormiki1406
    • CommentTime23 Apr 2018
     
    W związku z tym, że zakończyłem moda mojej 800ki na 128kB z sukcesem. Chciałbym podzielić się z Wami moimi filmami z realizacji i testów tej 130ki :)





    Polecam i dziękuje za pomoc :

    1. Portalowi AtariOnLine

    - Łukasz vel PeriNoid - za ogromną pomoc przy wejściu do świata 8bitowych mikrokomputerów, za przyjacielską postawę, podpowiedzi i opinie, które ułatwiły wiele dylematów sprzętowo-programowych

    - KAZowi za prowadzenie fenomenalnego portalu, który jest bazą wiedzy, inspiracji i pomocy dla takich Atarowych lamerów jak ja ;)

    - innym userom o nick'ach - atariki50, aniol, Mq, larek oraz lotharek - za udzielenie się w moim temacie i chęć pomocy, która jak widać zaowocowała.

    2. Arkadiuszowi Lubaszka vel Larek
    ->link<-
    ->link<-

    - za nieświadome wprowadzenie mnie do świata Atari, dzięki genialnemu cyklowi filmów na YT oraz za fenomenalną grę Laura, która była inspiracją do podjęcia tematu, za pomoc, podpowiedzi i live, który był dla mnie jak wyróżnienie.

    3. Lotharkowi - ->link<-

    - za jedno zdanie, które złamało cały stres w trakcie testów :) Polecam zakupy. Genialna jakość !!!

    4. Mojemu serdecznemu przyjacielowi Łukaszowi "Sander" Sandomierzowi, który razem ze mną od chyba zawsze pasjonuje się komputerami, które dziś są retro. Za pomoc ogólną, porady i całokształt...

    Panowie - dziękuje.
    Ta modyfkacja nie udała by się bez Waszej pomocy.
    • 2:
       
      CommentAuthorMontezuma
    • CommentTime23 Apr 2018
     
    Zdradź nam co Ci napisał Lotharek :)
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Apr 2018
     
    Właśnie. I w ogóle szacun za wytrwałość :) Super materiał.
    • 4: CommentAuthormiki1406
    • CommentTime23 Apr 2018
     
    ->link<-

    To żadna tajemnica
    • 5:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime24 Apr 2018
     
    Montezuma - przyznaj sie, ze liczyles na cos ostrzejszego ;-)
    • 6:
       
      CommentAuthorMontezuma
    • CommentTime24 Apr 2018
     
    Trochę tak :)
    • 7: CommentAuthorurborg
    • CommentTime24 Apr 2018
     
    Gdzie na aliexpress można kupić kostki pamięci do Atari (o ile jeszcze są)? Mam 130XE z uwaloną pamięcią i fajnie byłoby go zreperować?
    • 8: CommentAuthormiki1406
    • CommentTime24 Apr 2018
     
    Ponagle mojego dostawcę, aby wystawił obiecana aukcje, choć może przebywać w Korei aktualnie...
    • 9: CommentAuthortakron27
    • CommentTime25 Apr 2018
     
    a muszą być koniecznie z aliexpress? bywają w sklepach elektronicznych polskich (nikomp, inter-chip),
    mogą też być na sopockiej giełdzie 80/90 (znalazłem kilka kości, ale czas na ich sprawdzenie będę miał dopiero po weekendzie majowym).
    • 10: CommentAuthorurborg
    • CommentTime25 Apr 2018
     
    Kości pamięci ktoś sprzedaje na allegro ale cena zaporowa 25zł za sztukę!
    Znalazłem za to na ebayu znacznie taniej 0,99$ za sztukę:
    ->link<-
    • 11: CommentAuthortakron27
    • CommentTime25 Apr 2018
     
    no to allegro różne wyniki wyświetla ;-P tms4464 za 15zł,
    albo
    ->link<-