atarionline.pl Marijuana Mail 0.1.75 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgregory
    • CommentTime31 May 2018
     
    Mały update po 16 latach. Uwierzytelnianie SMTP, wysyłanie przez port 587, zamiast 25. Eksport w formacie mbox. Ignorowanie już pobranych wiadomości, nawet po ich usunięciu z dysku. Wczytywanie pliku MJM.INF z zewnętrznego folderu. Poprawione różne błędy. Nadal w wersji beta, brak obsługi SSL i nie radzi sobie najlepiej z dzisiejszymi skomplikowanymi wieloczęściowymi wiadomościami MIME, ale da się odbierać i wysyłać maile na Atari ST z 1985 roku. Z dyskietki, bez twardego dysku. Jak się zbiorę kiedyś, to może nagram wideo :)

    Przy okazji tego update'u przywróciłem całą moją dawną stronę o Atari w nowej postaci: do starych rzeczy dodałem komentarze ze współczesnego punktu widzenia, do tego jest tam całe mnóstwo totalnie nowych rzeczy: parę słów o historii Atari ST (jakby zajrzał przypadkiem ktoś, kto tego nie wie), recenzja MiST‑a z opisem konfiguracji (są obrazki), opis podłączania do sieci prawdziwego Atari ST oraz MiST‑a, a także opis konfiguracji STinG‑a i MagXNetu (też są obrazki), do tego archiwalne i niearchiwalne polskie pliki RSC - zebrałem i poprawiłem wszystkie moje stare tłumaczenia, więc są polskie zasoby do MagiC‑a, do Thinga, do jinnee, jest qed z wbudowaną konwersją polskich znaków ISO/Windows (na co to komu?), w ogóle jest osobny dział o używaniu polskiego języka na ST. Oprócz tego jest tam też EmuTOS po polsku, z polską klawiaturą ISO i czcionką. Plus wszystkie moje archiwalne rzeczy z okolic 2000 roku, czyli kurs rozpoznawania szalonych krów (nie działa na Falconie, sorry), tester poprzednich wcieleń, shell do dosfsck, jakieś skrypty do MagiC‑a itd.

    ->link<-

    Have fun.
    • 2: CommentAuthorpiter
    • CommentTime31 May 2018 zmieniony
     
    Grzegorz !!!!!! koniec świata nadszedł ! super ! Mój ulubiony program pocztowy WRACA!! opcja uszkodzenia Windowsa 10 będzie dostępna ? ;) - każdego mojego kumpla poczęstowałem te kilkanaście lat temu mailem z Twojego programu pocztowego uzyskując u nich zawieszenie się Outlook'a!
    Ja wrócę do MJM !! będą nowe wersje ? płatne mogą być :) cieszę się że się pojawiłeś :) Miałeś problemy ze źródłami z tego co pamiętam, udało się odzyskać?
    • 3: CommentAuthorKroll
    • CommentTime31 May 2018
     
    Sie ma Gregory,

    ale mi zrobiles sensacje, super ze wrociles do tego klienta poczty, kiedys to byl moj podstawowy program :)
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Jun 2018 zmieniony
     
    O proszę, a mówili, że szybciej piekło zamarznie niż powstanie nowa wersja... :) Czyżby piekło zamarzło, może ktoś sprawdzić? :P


    Gratulacje Grzesiek i mam nadzieję, że zrobisz to:

    gregory:

    Jak się zbiorę kiedyś, to może nagram wideo :)


    PS. Świetny pomysł z tym, żeby przywrócić stare wpisy blogowe, a jednocześnie dodać do nich współczesny komentarz z 2018 roku. Czyta się rewelacyjnie!
    • 5:
       
      CommentAuthorgregory
    • CommentTime1 Jun 2018
     
    Cała przyjemność po mojej stronie :)

    Z wideo będzie trudno, bo po pierwsze nagrany obraz na SM124 tak strasznie miga, że niewiele widać, a po drugie do tego ST mam teraz jakieś 300 km :) Ale na pewno chciałbym to zrobić.

    A psucie Windowsa już nie działa, poprawili to dawno temu. No i teraz już nie ma aż takich błędów, regularnie wychodzą poprawki, nie to co kiedyś, że taki bug całe lata był w systemie. Poza tym wtedy wszyscy mieli pirackie Windowsy i nikt i tak nie instalował update'ów :))

    Jakieś tam błędy w MJM pewnie jeszcze poprawię, zwłaszcza że są np. problemy z mailami zawierającymi zagnieżdżone części MIME - ta apka pochodzi z czasów, gdy się czysty tekst wysyłało, ewentualnie z alternatywną wersją w HTML, a nie to, co teraz, że w ogóle nie ma części text/plain.

    Wersje płatne? E, no może nie aż tak... Jak coś, to jest kod qr potfela Bitcoin ;)
    • 6:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime2 Jun 2018
     
    ja tez przeczytałem całość - mimo że ST znam tylko z doskoku. Czyta sie super
    • 7:
       
      CommentAuthorgolem14
    • CommentTime2 Jun 2018
     
    @Kaz
    Taki stary a nie wie. Piekło zamarzło w momencie wydania Duke Nukem Forever i to oficjalnie więc teraz to już pokłosie stanu zastałego.
    • 8:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime2 Jun 2018
     
    A ja myślałem, że to wydanie płyty When Hell Freezes Over Eagles'ów.
    • 9:
       
      CommentAuthorgregory
    • CommentTime3 Jun 2018
     
    Duke Nukem Forever jest, MJM jest - jeszcze tylko Half Life 3.
    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Jun 2018 zmieniony
     
    @Kaz nie zamarzło,DIABEL czeka jeszcze na nas ;-).
    Zastanawiam sie jak z wysylaniem załączników?
    • 11:
       
      CommentAuthorgregory
    • CommentTime7 Jun 2018
     
    @IRATA4: Wysyłania załączników nadal nie ma ;)

    Wrzuciłem właśnie nową wersję, 0.1.75a, z drobnymi poprawkami. Poprzednia nie chciała wysyłać wiadomości przez niektóre serwery, np. orange.fr. Działa też skrót Alt-F5 (albo Ctrl-Alt-C), czyli pobranie tylko 10 najnowszych wiadomości.