atarionline.pl Problemy z PM - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorascrnet
    • CommentTime26 Nov 2009 zmieniony
     
    cześć,

    I'm doing gry na Atari, ale mam problem z kolizji PM. nie, że źle robię niech ATR aby sprawdzić, czy ktoś o większym doświadczeniu w rozwoju TBXL może mi pomóc.

    Pomysł, że żółte piłki na bloku nie przechodzi to na ekranie.

    Pozdrowienia
    • 2: CommentAuthorxxl
    • CommentTime26 Nov 2009
     
    i don't understand. write in English
    • 3: CommentAuthorascrnet
    • CommentTime27 Nov 2009
     
    hi xxl,

    I am programming an Atari game, but I have a problem with PM collision detection, I don't know what am I doing wrong, here's the ATR , I hope somebody with experience working with TBXL can help me.

    The idea is that the yellow ball can't go through the screen blocks.

    Regards
    • 4: CommentAuthorxxl
    • CommentTime27 Nov 2009
     
    pierwsze co trzeba zrobic to funkcje ktora odda pozycje PMG we wspolrzednych ekranowych z dokladnoscia do znaku (to chyba ekran znakowy), w zaleznosci od procedury ruchu PMG trzeba sprawdzac kolizje we wspolrzednych ekranowych i tyle. a teraz.. nich to ktos przetlumaczy ;-)
    • 5: CommentAuthorKoval
    • CommentTime27 Nov 2009
     
    xxl wrote:
    First of all You need to write procedure, which can precisely calculate PMG's positions and give coordinates of screen point, depending on precedure of PMG's movement You have to check collisions in specified screen points, that'a all. and now... let's somebody translate it;)

    Mam nadzieję, że ta angielszczyzna jest mniej "łamana" niż "polszczyzna" w pierwszym wątku;)