atarionline.pl KWAS - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime28 Nov 2021 zmieniony
     

    pancio:

    No i był też XXL..


    XXL jak Terminator T-1000
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Nov 2021 zmieniony
     
    Nasza grupowa fotka poniżej (kilku osób nie ma, bo się spóźniły :) - zrobił Falcon030.

    I jeszcze filmik dla porządku:

    • 3: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime28 Nov 2021
     
    Żeby sobie nie przypisywać cudzych zasługo to zdjęcie robił (chyba) kol. Artax moim telefonem. Ja jestem schowany za Pinokiem i jest to moje najbardziej udane zdjęcie w całym dotychczasowym życiu :-)
    • 4:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime29 Nov 2021
     
    Artax jest na fotce więc nie mógł jej zrobić - ja ją zrobiłem, mnie nie ma na zdjęciu. Panoramę złożoną z mojego aparatu wrzucę za jakiś czas.
    • 5: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime29 Nov 2021
     
    A to sorki. Nie mam pamięci do twarzy, dlatego pisałem 'chyba'
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime15 Dec 2021
     
    Kochani, KWAS-y powstają spontanicznie, ale z potrzeby. Gdy ludność miast i wsi wyraża chęci wspólnego spotkania się i podparcia tego jakimiś ciekawymi opowieściami, a jest dostępny do tego lokal - to tam robimy KWAS-a. Na Silly, dzięki warszawiakom i podwarszawiakom, narodził się pomysł, żeby następny KWAS zrobić w Wawie. Już trzy punkty programu są, ale na razie nie będę zdradzał szczegółów, bo dopóki tych punktów nie ma więcej, a lokal nie załatwiony, organizacja spotkania nie jest przesądzona.

    Jeżeli jednak ktoś jeszcze, na razie teoretycznie, rozważa przybycie na spotkanie warszawskie (styczeń? luty? nie ma jeszcze sprecyzowanej daty), i chciałby coś zaprezentować, coś opowiedzieć - to należy się zgłaszać :)
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Dec 2021 zmieniony
     
    No i lista atrakcji już praktycznie zamknięta.

    Najbliższy KWAS będzie miał miejsce w Warszawie, 15 stycznia 2022 roku, sobota. Będzie łączony z giełdą retrokomputerową organizowaną przez Wronka. A więc wszystko rozpocznie się około godziny 10:00, do 14:00 będzie giełda, w tym też czasie mamy od około 12:00 zwiedzanie niezwykłych zakamarków i zabytków warszawskiej Pragi (oprowadzi Innuendo, doktorantka historii, mieszkanka Pragi, dzięki czemu nic na nie grozi ze strony miejscowych :D). Potem od 14:00 będzie też prezentacja Sun-a o cartridge'u AVG, Xorcerer opowie o programach graficznych na ST/STE i Amidze, a może i z kolegami podejmie drugi temat - rozgrywkę RPG na żywo, kolega Blizzard i Jarek130 ze sceny amigowej też mają coś przygotować, będzie też niespodzianka, a może dwie. Ale o tym wszystkim będziemy na bieżąco informować, bo jak wiadomo - KWAS to spontaniczna organizacja, więc jeszcze dużo może się zmienić.

    Tak czy siak - warto sobie ten termin zarezerwować na wizytę w Warszawie.
    • 8:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime16 Dec 2021
     
    A gdzie konkretnie?
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Dec 2021
     
    Tam gdzie poprzedni warszawski KWAS, gdy był Wojtek Zientara, Łapusz, etc. Warszawskie Muzeum Komputerów, al. Niepodległości 208a.
    • 10:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime16 Dec 2021
     
    Czyli "przy GUS-ie". OK.
    • 11: CommentAuthoras...
    • CommentTime16 Dec 2021
     
    Fajnie się to zapowiada.
    • 12: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime16 Dec 2021
     
    AS wpadaj, bo czym więcej znajomych, tym fajniej :) A Ty też lokales.
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Dec 2021
     
    Jeszcze będzie Pet ze swoją opowieścią.
    • 14:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime16 Dec 2021
     
    Uzupełniłem zestaw kostek RPG, teraz kwestia zebrania grupy, która się spotka przed KWASem - bo tylko wtedy będzie można zmieścić pokaz rozgrywki w sensownych ramach czasowych, gdy gracze będą mieli już swoje karty postaci, przemyślane ich charaktery i jakąś historię dla nich. No i już przynajmniej jedną sesję za sobą.
    • 15: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime16 Dec 2021
     
    Ja prawie na pewno będę z kamerą, mikroportami i mikrofonem bezprzewodowym. Jak straszyć ludzi to na całego.
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Dec 2021
     
    Ha ha - dzięki Kuba! Profesjonalna pomoc nagrywająca zawsze w cenie :)
    • 17: CommentAuthorKrzys
    • CommentTime17 Dec 2021
     
    @xorcerer, zaczynasz rekrutację? Ostatecznie rozminęliśmy się trochę z Zeldą, ale podtrzymuję swoje zgłoszenie.
    • 18:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime17 Dec 2021 zmieniony
     
    Zdecydowanie tak, jak pamiętam z naszej pogaduchy taki wirtualny stół na którym możemy się spotkać bez jeżdżenia po Polsce i zbierania amatorów w jednym miejscu fizycznie to jest (o ile google nie kłamie za bardzo) ta strona:
    (roll20 /./ net)
    ->link<-

    ?

    Z domeny World of Darkness, do której należy "Mage the Ascension"/"Mag Wstąpienie" do którego mam podręcznik i duży sentyment, jest tylko kilka pozycji, prawie wszystkie płatne i wszystkie należą do domeny Vampire the Masquerade, która jakoś dla mnie nie jest interesująca (mimo wszystko):

    ->link<-

    ... także moi drodzy, jeszcze jedna osoba i zaczynamy otwierać polski stół Maga. A kostki swoją drogą i tak warto mieć, bo to naprawdę jest kawał magii RPG - fizyczne rzucanie kostkami. W sumie każdy może sobie ustawić jakąś drugą kamerkę na swój stoliczek i na to, co rzuty kostkami na nim wyczarowują.

    Co do Zeldy to przepraszam za absencję na większej części Silly, ale niestety coś zsomatyzowałem tak intensywnie, że moje jelita zażyczyły sobie wyłączności atencji na całą sobotę. Sh*t happens (says Lao-tsy).
    • 19:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime18 Dec 2021 zmieniony
     
    Założyłem kampanię pod linkiem:
    ->link<-

    tutaj jest zaproszenie na stół:
    ->link<-

    ... nie wiem, czy będzie można to zobaczyć bez założenia swojego konta? Ja swoje założyłem i muszę się zalogować, żeby to widzieć. Trochę to wszystko powoli chodzi, ale przynajmniej działa.

    Ustawiłem termin próbnej rozgrywki na tą niedzielę (18ta). Zapraszam chętnych i ciekawych, ja sam jestem ciekaw na ile ten serwis jest pomocny i użyteczny.
    • 20:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Dec 2021
     
    Pięknie. A dzisiaj na zoomie na Afterku mieliśmy małą zajawkę tego, co będziemy zwiedzać na Pradze: Innuendo i Kuba Danecki opowiadali nam o praskich ciekawostkach.
    • 21:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime18 Dec 2021
     
    Przegapiłem... ja w wirze przenosin. Będzie nagranie, mam nadzieję, spotkania? Ja sam mam na jakąś przyszłość plan skompletowania Atari 1050 albo CA 2001 z TOMSowymi wynalazkami.
    • 22: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime18 Dec 2021
     
    @Kaz, i okazało się, że z Kubą - chociaż znamy się tylko z Zooma - mamy wspólnych praskich znajomych :) Świat jest mały.
    • 23:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime18 Dec 2021 zmieniony
     
    zeby DOBRZE znać Prage trzeba mieć z 60 - 70 lat
  1.  
    Wycieczka po Pradze brzmi ciekawie. Muszę sprawdzić, czy jakieś pendolino jedzie.
    • 25: CommentAuthoras...
    • CommentTime18 Dec 2021
     
    Co Wy tak z tą Pragą... ?
    To już tu tak nie jest jak w latach 90tych :(
    • 26:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime18 Dec 2021
     
    no właśnie ...
    • 27: CommentAuthoras...
    • CommentTime18 Dec 2021
     
    Spokój cisza.
    • 28: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime18 Dec 2021
     
    @AS, chcę pokazać cząstkę naszej architektury i opowiedzieć trochę historii. Może nie mam 70 lat, ale od urodzenia, czyli od 35 lat tutaj mieszkam i nie zamieniłabym Pragi na nic innego :)
    • 29:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime18 Dec 2021
     
    praga jest dobra, spędziłem w okolicach czterech śpiących trzech walczących z 10 lat, może więcej, wspominam z rozrzewnieniem.
    • 30:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime19 Dec 2021
     
    Praga to ta Warszawa z charakterem, tu to czuć :), zwłaszcza w zakamarkach.
    • 31:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime19 Dec 2021
     
    można? można.
    • 32: CommentAuthoras...
    • CommentTime19 Dec 2021 zmieniony
     
    Są przecieki że na Kwasie Warszawskim zrobimy klasycznego Sztaba :P
    Będą to ćwiczenia z crosfitu wątroby :)
    • 33:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Dec 2021
     
    Parę razy byłem tam w siedzibie Google'a. Obok jest muzeum wódki, którego nie miałem okazji nigdy zobaczyć, a szkoda, bo ponoć ciekawe.

    Generalnie - skoro jest sympatyczna przewodniczka, mogąca pokazać zakamarki Pragi i znająca ich niezwykłe historie, to czemu nie korzystać z okazji zobaczenia czegoś, czego raczej nie będzie okazji samemu zobaczyć? Co mają do tego lata 90. to nie wiem :)
    • 34: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime20 Dec 2021
     
    @Kaz, każdy widzi w Pradze to, co chce zobaczyć, a wiele osób dalej postrzega ją stereotypowo. Dla mnie lata 90. na Pradze to kurczak z rożna i warzywa kupowane ze szczęk, neony na mojej ulicy, koledzy w kamienicach, które dziś są wysiedlone. No i obowiązkowe wyjadanie tego, co rosło na drzewach i krzewach ;)
    • 35: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime21 Dec 2021
     
    Jak na człowieka z WAWY to znam słabo Pragę, ale tu i ówdzie bywałem, znam to i owo, jeździłem samochodem po całości tu i tam, stałem w korkach, chodziłem po Różycu w drugiej połowie 90-tych, mam aktualnych znajomych z Jagiellońskiej, ale jednak z pochodzenia jestem ze Śródmieścia/Powiśla, więc "zza wody" :)
    BARDZO się zmieniło przez ostatnie 25 lat, ale ciągle czuć trochę klimat.
    Na zajawkę klimatu proponuję zdjęcia autentycznej stacji CPN (vel Orlen) w klimatach lat 90tych i wcześniej, która tam została otwarta ze 3 lata temu:
    ->link<-
    Zdjęcia ze streetview są stare (stacja Bliska), ale ludzie wrzucają kwiatki jak wjazd Maluchem na CPN :)
    • 36: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime26 Dec 2021
     
    Mam pytanie od kolegi amigowca: czy ktoś ma możliwość poratować monitorem/telewizorem z eurozłączem, by podłączyć Amigę CD 32?
    • 37:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Dec 2021
     
    Myślę, że takie bezproblemowo nam Wronek użyczy - na miejscu, w muzeum mają takich TV bez liku :)
    • 38: CommentAuthormkolodziejski
    • CommentTime27 Dec 2021 zmieniony
     
    @innuendo - ja mogę zabrać ze sobą na miejsce 3 scandoublery - jeden "za dychę" - CVBS 2 HDMI (jakość jak za 0pln, ale coś widać), drugi RetroTink 2X-PRO - SVIDEO, CVBS, Component na HDMI - jakość całkiem ok, OSSC - VGA/SCART na HDMI - jakość bardzo przyzwoita, więc dla każdego starczy, chociaż Wronek pewnie się za to może obrazić, bo ma sprzętu pod dostatkiem na miejscu.

    ps. mogę też zabrać tuner TV, do podłączenia sprzętu RF/ant - wyjście SCART.

    ps2. jakbym miał (mógł nabyć) Meduzę to bym przyniósł ;( bo to najlepszy scandoubler (który będzie) dostępny dla Ziemian.
    • 39: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime27 Dec 2021
     
    @Kaz, @mkolodziejski, to ta kwestia załatwiona :)
    • 40: CommentAuthorlzd
    • CommentTime27 Dec 2021
     

    innuendo:

    Mam pytanie od kolegi amigowca: czy ktoś ma możliwość poratować monitorem/telewizorem z eurozłączem, by podłączyć Amigę CD 32?


    Nie wiem, czy pamiętasz, ale za pierwszym razem w Kici Koci deklarowałem, że mogę pożyczyć Ci monitor (Samsung SyncMaster, LCD) ze złączem Euro na tak długo, jak potrzebujesz.
    • 41: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime27 Dec 2021
     
    @lzd, tym razem nie chodzi o moją Amigę ;) A do Ciebie się uśmiechnę niebawem - na razie zbieram gry, by mieć w co grać.
    • 42:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Dec 2021 zmieniony
     
    Do kolekcji niekształtnych, brzydkich z definicji, plakatów KWAS-a dochodzi kolejny, ten na #25.
    • 43:
       
      CommentAuthorGeorge
    • CommentTime27 Dec 2021
     
    Z tego wynika, że jestem równocześnie krajanem @innuendo i @jakubd.
    Na samą wycieczkę bym dołączył, gdybyście dali znać gdzie zbiórka.
    • 44:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime27 Dec 2021 zmieniony
     
    ps3. przyniosę swoją protoMeduzę w wersji 1.0.5 czyli bez dźwięku na cyfrowym wyjściu. Jeśli z Amigi macie połączenie kablem SCART i w nim jest poprowadzony dźwięk, to wyjście audio z protoMeduzy będzie analogowe przez mini-jack (chyba raczej mono, dopytam autora). Mnie takie się bardziej podoba.

    ps4. ... oraz MiST'a z core'em Minimig (coś jakby A600 z opcją szybkich dostępów do chip ramu). Jeśli macie jakąś ciekawą grę/demo z procedurami chunky2planar to powinno na Minimidze chodzić z ciekawą prędkością.
    • 45: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime27 Dec 2021 zmieniony
     
    @George, miło poznać kolejnego rodaka praskiego :)

    Zbiórka o godz. 10 pod głównym wejściem Galerii Wileńska od strony Targowej.
  2.  
    @xorcerer - to zrobimy prawdziwe copy-party :) ja przyjdę ze swoją kartą SD/CF/MicroDrive coby "pożyczyć" konfig i zawartość, bo coś te Amigi na MIST nie współpracują ze mną, a próbowałem. Długo. Może to kwestia tego, że nie znam tej platformy i jest jakiś subtelny wihajster do przestawienia "bo tak", o który nie wiem.
    • 47:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime27 Dec 2021
     
    Pomimo tego, że cores aMiga+atariST to sama fundacja MiST-a, dokumentacja do amigowego jest tak szczegółowa, że niech ich drzwi ścisną.

    Moje podejrzenie jest takie, że problem z odpaleniem minimigi wynika z braku nieopisanego w dokumentacji (i nie tworzonego z marszu z szablonu default) pliku MINIMIG.CFG (i oczywiście dalej MINIMIG1.cfg .... MINIMIG4.cfg). "Domyśl się, do Atari ST masz MIST.cfg a resztę sobie dorysuj." chętnie spotkam gościa, który w ten sposób pomyślał pisząc ten f..manual.

    Zajumałem działający konfig od Acida. W archiwum załączam szkielet który teoretycznie powinien wystarczyć do odpalenia swojej minimigi.

    Daj znać, czy to pomogło plz.
  3.  
    ooo. od pierwszego strzału.

    @XORCERER i @AcidMaker aka JKZ, niech Wam Przedwieczny Cthulhu wynagrodzi!

    ps. a oczywiście dla bardzo zdeterminowanych - można przeszperać źródła tego core i się domyślać do tam wpisać samemu.
    • 49: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime27 Dec 2021
     
    Jak jesteśmy przy Amidze już, to może ktoś jakieś fajne gry ma? Poluję na Fury of the Furries, bo muzykę mogę non stop słuchać. Wszelkie mordobitki i hack'n'slash mile widziane :)
    • 50:
       
      CommentAuthorxorcerer
    • CommentTime28 Dec 2021
     
    ~30 lat temu kupując a1200 miałem na hdd od razu zainstalowane Fury of the Furries. Teraz będzie dość łatwo to znaleźć w guglach, ale może niekoniecznie od razu hd install. To może być temat na małe afterparty - stary, nostalgiczny floppy disk swapping. Tylko tym razem te "flopki" będą miały rozmiar paznokcia i pojemność 64 gb :)