atarionline.pl Żarty, dowcipy, suchary tematyczne - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime12 Feb 2020
     
    Szczyt odwagi:
    Zrobić dobrą grę na A8 używając rejestrów powtórzonych
    • 2: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime12 Feb 2020 zmieniony
     
    Szczyt makiawelizmu:

    Opublikować grę freeware, której wersja komercyjna uruchamia się na U1MB :D

    -------------------------------

    Pomoc naukowa do zaśmiania się:

    Makiawelizm – doktryna polityczna sformułowana przez Niccolò Machiavellego, autora Księcia. Głosi ona, że najważniejszym celem w polityce jest racja państwa. Aby ją osiągnąć można korzystać z wszelkich dostępnych środków (także np. podstępu i okrucieństwa). Synonim bezwzględnego postępowania w myśl hasła „cel uświęca środki”.

    Polityka według Machiavellego to sztuka skutecznego działania, która musi być oddzielona od moralności – w polityce chodzi o skuteczność, a nie o czynienie dobra. Mąż stanu, aby prowadzić skuteczną politykę, musi także sięgać po środki i metody sprzeczne z zasadami moralnymi. Rządzenie powinno polegać na wytwarzaniu przeświadczenia, że działania rządzącego są w istocie dobre.

    Władca powinien zachowywać pozory łaskawości, prawości, człowieczeństwa, a siłę i terror powinien łączyć z podstępem i zdradą. Pożądane jest, by poddani szanowali i kochali swojego władcę, a przynajmniej – by wywoływał on lęk.
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Jan 2021
     
    Taki mem znalazłem :)
    • 4: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime1 Jan 2021 zmieniony
     
    @KAZ 12/10

    PS. jestem ze szwagrem, tak że dziś mogę mieć włam na konto. Z góry przepraszam ;)

    PS2. Szwagier właśnie się przyznał, że za młodu miał Commodore mydelniczkę ;)
    • 5:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime1 Jan 2021
     
    Kiedy urządzasz pogrzeb szwagra? ;-)
    • 6: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime1 Jan 2021
     
    Na chwilę obecną przekabacam na jedynie słuszną platformę ;)
    • 7:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime2 Jan 2021 zmieniony
     
    - Co robi Freddie z Sally?
    - Gtiają w Pokeya.
    ------------------
    - Dlaczego grafika w Atari jest przestarzała?
    - Bo to Antic.
    ------------------
    - Co mówi Ksiądz Atarowiec?
    - Pokey z Tobą.
    ------------------
    - Co ma wspólnego Queen, Atari i Rtęć?
    - Freddie Mercury.

    :)
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Jan 2021 zmieniony
     
    Dzisiaj HRejterzy wrzucili nowy filmik, koszmar z Windows Millenium, Celeronem i 32MB pamięci RAM :D

    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime7 Jan 2021
     
    Dobre :)
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Mar 2021
     
    A propos programowania na Atari ST i innych normalnych komputerach/systemach/edytorach, prześmiewcy zrobili taki oto mem :)
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Jul 2021
     
    Przeglądając książkę "Poradnik użytkownika Atari XL/XE" Zientary rozbawiłem się takim oto fragmentem porównawczym. MOS, MUSTEK, MOSTEK? :D Chodziło oczywiście o MOS Technology, Inc.

    ->link<-
    • 12:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime6 Jul 2021 zmieniony
     
    Hmm, gdzie tu żart? Te 2 nazwy są podobne, do dziś się ludziom mylą, mimo powszechności Wikipedii.

    "MUSTEK" to chyba wynik słabego OCR-a, w książce o ile pamiętam tego błędu nie było.
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Jul 2021
     
    A kto powiedział, że tu jest żart? :) Mnie rozbawiło ta kumulacja błędów oryginału i błędów OCR-u, dla Ciebie to nie musi być zabawne.

    Ale trochę dziwne, bo zazwyczaj czepiasz się szczegółów, a tu usprawiedliwiasz ewidetne babole :D. W książce ta litera jest po prostu źle wydrukowana (wygląda trochę jak ü) - wiem, bo mam oryginał. Ale to nie tłumaczy pisania przez autora tekstu raz "MOS", raz "MOSTEK". Ani tworzenia skrótu "MOSTEK" z "MOS Technology". Tym bardziej, że nie mówimy o przypadkowym człowieku z ulicy, tylko kimś, kto przekopał tonę literatury pisząc książkę.
    • 14:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime6 Jul 2021
     

    Kaz:

    dla Ciebie to nie musi być zabawne.

    Może i tak jest w istocie. Chyba po prostu żałuję, że OCR przerwał swój dowcip w połowie - mógłby jeszcze zamienić literkę "E" na "A".

    Kaz:

    Ale trochę dziwne, bo zazwyczaj czepiasz się szczegółów, a tu usprawiedliwiasz ewidetne babole :D

    Bym się czepiał, gdyby Zientara zrobił tego babola dzisiaj, ale wtedy nie bardzo miał możliwości aby zweryfikować wszystko co odpisał z zagranicznych źródeł. A rzeczony błąd był wówczas, o ile wiem, dość powszechny. Więc zastępczo czepiam się tylko poziomu żartowności, cóż poradzić.
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Jul 2021
     

    Krótki:

    ale wtedy nie bardzo miał możliwości aby zweryfikować wszystko co odpisał z zagranicznych źródeł.


    Odwrotnie - Wojtek Zientara jako jeden z nielicznych miał możliwość weryfikacji. Raz, że książki kupowane w czasie zagranicznych wojaży, dwa, że najbogatsza w Polsce literatura Atari na półkach PZ Karen, z której to półki wybierał co tylko chciał. Sam mówił o tym w wywiadzie.
    • 16:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime7 Jul 2021 zmieniony
     
    Skoro tak twierdzisz, to może zaproponuj jak miałby zweryfikować tę konkretną pomyłkę, jeśli najpoważniejsze publikacje z obu stron oceanu ją powielały? Przecież to jest błąd takiego typu że żeby w ogóle pomyśleć o jego weryfikacji, trzeba a priori wpaść na pomysł że "Mostek" to wcale nie jest skrót od MOS Tech. Wyjaśnij mi proszę, skąd Zientara miałby się tego dowiedzieć? On się interesował ogólnie komputerami, a nie szczegółowo amerykańskim rynkiem producentów układów scalonych.
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Jul 2021 zmieniony
     
    Krótki, czepiasz się coraz większych głupot. W ogóle "you missed the point", bo rozbawiła mnie kumulacja błędów, a nie to, czy ktoś popełnił błąd, kto i czy mógł go uniknąć łatwo czy trudno. Ale skoro chcesz zniszczenia także Twojego czepialstwa co do sprawy drugorzędnej - czyli czy Zientara mógł zweryfikować nazwę - to proszę bardzo :)

    Krótki:

    On się interesował ogólnie komputerami, a nie szczegółowo amerykańskim rynkiem producentów układów scalonych.


    Napiszę Ci w Twoim stylu: chyba kpisz! :D Szczegółowa wiedza o rynku producentów nie jest tu do niczego potrzebna. Tak, mógł zweryfikować, bo była to wiedza powszechna, podkreślam - POWSZECHNA, jaka firma wyprodukowała 6502. To tak jak z 8088 - nikt nie pomyli Intela z Impalą, a jeśli pomyli - to dla mnie byłoby to zabawne. 6502 już wówczas był stosowany w Apple, Atari, Commodore i innych komputerach od wielu lat, była tona literatury i tona materiałów reklamowych. Do tego katalogi serwisowe ze spisami części. Wszędzie występuje poprawna nazwa producenta. Na części procesorów 6502 był napis MOS, MOS Tech, nigdzie nie widziałem MOSTEK. Jak masz zdjęcie - to pokaż.

    W załączniku dwie najpopularniejsze polskie książki o komputerach tamtej epoki - były dostępne w każdej księgarni. W obu: 6502 = MOS Technology. Nie chce mi się szukać w pozostałych książkach i gazetach, bo pewnie jest tak samo. Jakoś autorzy potrafili znaleźć takie informacje. Zresztą odróżniają MOSTEK od MOS Technology.

    A co do "najpoważniejszych publikacji z obu stron oceanu" to poproszę o listę. Przejrzałem z ciekawości "De Re Atari", "Mapping the Atari" oraz ""Compute's third book of Atari", "Atari 600XL/800XL Intern" i nie znalazłem tam żadnego MOSTEK... Może one nie są dla Ciebie zbyt poważne, ale Zientara podaje je w swoich publikacjach SOETO jako źródło. Co więcej, nawet we wzmiankowanym "Compute's" pojawiały się regularnie reklamy 6502 z nazwą firmy.

    A to, że jacyś ludzie mylili obie firmy to oczywista oczywistość, choćby Piotr Tymochowicz w piśmie "Komputer". Być może korzystał z tego "poważnego źródła" o którym wspominasz :). Tylko, że w "Komputerze" pisali przynajmniej "MOS Technology (MOSTEK)", a u Zientary mamy tylko ten drugi, niby-fonetyczny skrót. Też byś tak zrobił, pisząc książkę techniczną, że podawałbyś fonetyczne skróty nazw producentów zamiast ich normalnych nazw? Już widzę oczami wyobraźni książkę "Sam naprawiam Reno Megan"... Wtedy też by mnie to rozbawiło :D
    • 18: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime7 Jul 2021
     
    Facet budzi się po katastrofie samolotu
    na bezludnej wysepce. Zaczyna panikować, bo nie umie pływać. Nagle zauważa sąsiednią wysepkę, a tam nagie laski, głośna muzyka itd. Facet krzyczy, macha rękami ale nikt go nie słyszy. Zrezygnowany idzie wzdłuż brzegu i zauważa żabę. Myśli sobie:
    -Jestem głodny, to chociaż żabę zjem
    Chwyta ją więc, a żaba krzyczy:
    -Nie jedz mnie, a spełnię jedno twoje życzenie! Ale pamiętaj, masz tylko jedno, więc dobrze się zastanów!
    Facet spogląda to na żabę, to na sąsiednią wysepkę, i mówi:
    -Dobra, to zrób mostek.
    A żaba wygina się do tyłu i mruczy pod nosem:
    Aleś se k***a chłopie wymyślił..
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Jul 2021 zmieniony
     
    Astrofor - :D
    Ale chciałem zwrócić uwagę, że bardziej chodzi o tematyczne żarty - komputery, informatyka, programowanie. Dawaj jakiś żart z pracy, na pewno macie tam hermetyczne żarciki, ale zrozumiałem przez innych nerdów :D

    Kiedyś o Jacku Tramielu takie w prasie były:
    • 20: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime7 Jul 2021
     
    To był żart w tematyce "MOS","MOSTEK". Skoro ostatni o mostku nie byl podobno smieszny, to zapodalem inny.
    • 21: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime7 Jul 2021
     
    To ja tylko dopiszę wpadki (ale i nie tylko) tłumaczeniowe, jakie trafiłem podczas sprawdzania własnych i nie tylko tłumaczeń:
    Elementy i akcesoria komputera przenośnego:
    - wnęka rozgrzeszeń
    - moduł redukcji wagi
    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Jul 2021
     
    Astrofor - ok, jako "MOSTEK" się łapie :D

    JakubD - wnękę rozumiem, a moduł?
    • 23:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime7 Jul 2021
     
    Dwaj informatycy przechwalają się co potrafi ich komputer. Pierwszy mówi:
    - Gdy przychodzę do domu, mój pecet automatycznie załącza linuxa i czeka aż przy nim usiądę.
    - Eee, to nic - mówi drugi - jak ja wracam z pracy, to mój komputer na dzień dobry merda joystickiem
    • 24:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime8 Jul 2021 zmieniony
     
    EDIT: ech, nieważne. Mijamy się z Kazem w tym co mówimy, nie warto roztrząsać.
    • 25:
       
      CommentAuthorjoy
    • CommentTime28 Jul 2021
     
    Po poprzednim afterku i KAZowej krytyce systemu Amigi (że bałagan, że za dużo kolorów) postanowiłem stworzyć Świat w/g KAZ'a :)
    • 26:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime28 Jul 2021 zmieniony
     
    @joy dobre :) Świat Kaza wygląda git. Jedna uwaga, te pulpity dzieli co najmniej naście lat.
    Tutaj masz porównanie na rok 1985.
    WorkBench jest ściśnięty bo w takiej rozdzielczości był zrobiony: 640x400 Atari vs 640x200 Ami
    • 27:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Jul 2021
     
    Żart Bartodzieja mi się podoba. To pokłosie mojej tyrady, dlaczego wolę GEM od Workbencha :D

    A tutaj Szymon podrzucił świetny filmik, oglądać z głosem! :D

    • 28:
       
      CommentAuthorjoy
    • CommentTime29 Jul 2021
     
    @Cyprian - zgadza się, acz Kaz oglądał mojego 3.0
    @KAZ - dziękuję :)
    • 29:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime1 Aug 2021
     
    @ joy i dobrze,tam po prawej opisanej "źle"pod koniec się za kolorowo robiło ;).
    • 30:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 Aug 2021
     
    Tak a propos słynnego zdjęcia z "imprezy informatyków", które stało się memem, kulisy tamtego zdjęcia i obecna sytuacja przedstawionych na nich osób:

    ->link<-
    • 31:
       
      CommentAuthorBca
    • CommentTime2 Aug 2021
     
    • 32:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Aug 2021
     
    To gra z 1991 roku, w sumie faktycznie żart, bo kiepsko wykonana i bardzo nudna.
    • 33: CommentAuthorpgru
    • CommentTime2 Aug 2021
     
    "Tak a propos słynnego zdjęcia z "imprezy informatyków", które stało się memem, kulisy tamtego zdjęcia i obecna sytuacja przedstawionych na nich osób:"

    Jeśli rzeczywiście jest programistą u Muska, to chyba może zrobić mem na temat ludzi którzy się śmiali z tego mema, śmiejąc się z ich zarobków...
    • 34:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Aug 2021
     
    To nawet nie kwestia zarobków, bo u Elona nie zarabia się jakoś wybitnie. Ale kwestia ambicji, spełnienia marzeń, możliwości realizacji rzeczy nieprzeciętnych. Zresztą pozostali panowie również nie zasłużyli na śmianie się z nich, bo to wybitni fachowcy w swoich dziedzinach.
    • 35: CommentAuthorpgru
    • CommentTime2 Aug 2021
     
    Z artykułu wynika, że w latach 2007-2014 zaczął zarabiać pieniądze liczone w setkach tysięcy dolarów. Myślę, że przynajmniej rocznie jak nie miesięcznie. Mogę się mylić ale chyba 90% Polaków nie ma takich zarobków. Co innego jak ktoś jest programistą w Szwajcarii, albo w Danii(chociaż w Danii jest chyba spory Taxberg, ale za to po roku pracy nabywa się prawo do emerytury)
    • 36:
       
      CommentAuthorBca
    • CommentTime20 Aug 2021
     
    Za co ćpuny lubią drukarki - za rozkaz Line Feed
    • 37:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Jan 2022
     
    Lzd podzielił się, to i ja się dzielę:
    • 38:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime18 Jan 2022
     
    :DDDDD
    • 39:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Jan 2022
     
    Czy Atari próbuje mi coś przekazać? :)
    • 40:
       
      CommentAuthorpancio
    • CommentTime18 Jan 2022 zmieniony
     
    Tak, Twoje Atari zostało zaatakowane przez BOBOoT-a, czyli takiego Pegasusa retro :-)
    • 41:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Jan 2022
     
    A już myślałem, że mi się Atari zaczęło jąkać :)
    • 42: CommentAuthormono
    • CommentTime18 Jan 2022
     
    I nie będzie już nigdy natągwii, nupajek, nurkownic, nędziołów, nałuszek, niedostópek i nędasów.
    Ani pciem i murkwii.
    • 43: CommentAuthorlzd
    • CommentTime18 Jan 2022
     
    Zestresowałeś je.
    • 44: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime18 Jan 2022
     
    Było jajeczko Kaza, to teraz coś, co swego czasu wywołało szereg petycji i innych działań. Analogowa gałka wykonana z psiego nosa.
    • 45:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Jan 2022 zmieniony
     
    Vato podrzucił takie oto zdjęcie, zgadnij o jakie ksywy Atarowców chodzi :)
    • 46:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Jan 2022
     
    W Tarnowie zaś coś chcą od mojego buta, ale nie wiem o co chodzi :)
    • 47: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime27 Jan 2022 zmieniony
     
    Kaz może powinieneś sobie "Relaksy" kupić :-)
    ->link<-
    • 48:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 May 2022
     
    I mem Hospesa, który to mem był już na głównej AOL z okazji 18. urodzin, ale tutaj w innej wersji, "spersonalizowanej" :D
    • 49:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Aug 2022 zmieniony
     
    Ministerstwo zrobiło ukłon w stronę posiadaczy Atari, teraz może złożyć wniosek o dodatek węglowy! :D
    • 50:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime15 Sep 2022 zmieniony
     
    "A documentary focusing on Gran Turismo and Yamauchi called Kaz: Pushing the Virtual Divide, was released on January 22, 2014 on Hulu.[4]"

    ->link<-

    @Kaz ... a mówiłeś że Playstation to nie twój "konik". ;)




    ->link<-