atarionline.pl Kill Bill/Death Rides a horse/Morricone - w jakiej grze jest ta muzyka? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime6 Dec 2009
     
    Mam takie pytanko dla pamiętliwych:
    W jednej z gier, raczej takiej typu "Alternate Reality" była muzyka z filmu Death Rides a Horse, pod tym samym (?) tytułem skomponowana przez Ennio Morricone. Łatwo ją znaleźć, bo jest w końcowych napisach Kill Bill. Miała ciekawy efekt fletu - przez nałożenie dwóch kanałów o niesłyszalnych częstotliwościach (ultradźwiękach); różnica częstotliwości powodowała słyszalne dudnienia tworzące melodię - o barwie fali sinusoidalnej, a nie jakiejśtam prostokątnej;) Świetnie to brzmiało!

    Chciałbym tego posłuchać...

    Grę mi pokazał Arek Łukszo; to było wtedy, gdy wydana została pierwsza _komercyjna_ _polska_ gra na Atari - The Warsaw Tetris. Czyli staroć ale jaroć.
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Dec 2009 zmieniony
     
    W sumie takich gier jak Alternate Reality zbyt wiele na Atari nie bylo, wiec nie powinno byc duzym problemem znalezc rzeczona gre. Tylko, ze ja gluchy jestem, wiec fletow nie rozpoznam, a juz takich, co sie nakladaja czestotliwosciami :D
    • 3: CommentAuthormono
    • CommentTime15 Dec 2009 zmieniony
     
    Kuba - nie znam tego kawałka, ale być może coś podobnego usłyszysz w kawałku Mikera (w załączniku).

    Edit: Z ciekawszych rzeczy tutaj eksperymentują z filtrem dolnoprzepustowym od transmisji 2-tonowej.
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime22 Dec 2009
     
    Nie, niestety nie usłyszałem nic podobnego...

    Linka też sprawdziłem, ale chyba ze względu na emulator niewiele nowego usłyszałem.

    A kawałek Mikera nie powiem - jest bardzo ok. Chociaż jednak jestem wychowany na mono, więc stereo dla mnie to muzyka innej kategorii. Dla mnie liczy się sprzęt podstawowy - atari z 64 (no, 62) KB pamięci, bez przeróbek.
    • 5:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime22 Dec 2009
     
    Coś mi się zdaje że Arek też mi to pokazywał ;) ale to było tyle lat temu...

    ps. Kuba zapraszamy na Sztabik w Wawie lub na party!;)
    • 6: CommentAuthorblb
    • CommentTime22 Dec 2009
     
    Witam, kiedys slyszalem kawalek z ciekawym instrumentem odgrywanym na 2 kanalach, dzwiek nazwalem mlecznym :), jakos tak mi sie skojarzyło hehehe :) Kawalek chyba Doom sie nazywal, czy DOM, jakos tak, ale niestety nie mam go juz. Chyba Mayonez lub Chris mi go podeslali z innymi muzyczkami.
    • 7:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime22 Dec 2009
     
    Pewnie to nie to, ale "fleciki" są. Odpalać na real atarce z włączonym BASICem. Po wgraniu loadera wybrać plik DEMO1.BAS.
    • 8:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime30 Jan 2010
     
    Dzięki za zaproszenie, pewnie gdzieś mi sie uda pojawić.

    A ta muzyczka nie była jakoś tak od poczatku gry, wiec trudno ją wyśledzić.
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime16 Feb 2010
     
    O, miker, przecież to właśnie to!

    Tylko wycięte z gry zapewne, oraz ma błedy w tempie (gubi nutki)
    No i nie działa niestety na emulatorze, chociaż może można to poprawić w kodzie ... Może jako opcja. Zajrzę w wolnej chwili.


    No to teraz pytanie za 100 punktów!
    Z jakiej gry jest ta melodia?
    • 10: CommentAuthorxxl
    • CommentTime16 Feb 2010
     
    o kurde faktycznie dzwiek flecika jakby nie z atari :D
    • 11:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime16 Feb 2010
     
    może by kto mp3 podrzucił, co ? :P
    • 12: CommentAuthorSim_Piko
    • CommentTime20 Feb 2010 zmieniony
     
    ktoś tu zapomniał o emulatorze Altirra

    mp3: ->link<-

    EDIT: wystarczy odpalić dyskietkę zapodaną parę postów wyżej w Altirrze i ... sami wiecie lepiej co :)
    ja wogóle utworu nie kojarzę
    • 13:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime22 Feb 2010
     
    OMG! Shadow of the Beast mi stanęło natychmiast przed oczami!

    Dzięki Sim_Piko!