atarionline.pl Jaki koszt przełożenia roższerzeń? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorBlackjack
    • CommentTime22 Nov 2018 zmieniony
     
    Mam uszkodzony Atari 65XE, uszkodzone jest wejście cadrige (zdarte te paski, piny styki z cadrige)i uszkodzone wyjście na telewizor antenowe (coś tam w jakiejś ścieżce na płycie zwarłem, aby było wyjście chociaż na monitor, totalna prowizorka kogoś kto się nie zna, ale działa), działa wyjście na monitor( przez s-video i euroscart). Mam w tym uszkodzonym Atari 1MB ram, spartadosX. Mam drugi Atari 130XE (goły), jaki był by koszt przełożenia rozszerzeń, do tego w pełni sprawnego Atari, ale bez rozszerzeń?
    • 2: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime24 Nov 2018
     
    Jakie masz dokładnie wersje rozszerzenia pamięci i Sparta?

    Jeśli Ultimate 1MB to chwila roboty.

    Jak np. jakieś "pajęczaki" na SIMM to sporo lutowania.

    Jak nie podasz szczegółów to nikt Ci nic nie doradzi bo nie wiadomo ile jest pracy przy tym ...

    Ew. zrób zdjęcie wnętrza dawcy, tak, żeby było widać rozszerzenia.
    • 3: CommentAuthorrj1307
    • CommentTime24 Nov 2018
     
    A nie lepiej naprawić tego pierwszego? Skąd jesteś?
    • 4:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime24 Nov 2018
     
    Łatwiej/taniej przełożyć gniazdo kartridża niż rozszerzenie 1MB jakiekolwiek by ono nie było. Chyba że już jest w obu kompach wszystko w podstawkach, a rozszerzenie to U1M. Tak jak mówi falcon030: musiał byś podać więcej szczegółów, żeby ktoś Ci odpisał, ja bym jeszcze do tego dodał info jaka jest rewizja płyty dawcy i 130XE. W obu przypadkach od rewizji zależy wszystko praktycznie, bo różnica w sposobie montażu rozszerzenia w płytach z kościami 1-bit i w płytach z kościami 4-bit jest kosmiczna.