atarionline.pl SIO2SD z 1050 - kopiowanie Disk Wizard II - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorWatson
    • CommentTime15 Dec 2018
     
    Witam wszystkich,

    Niedawno stalem sie szczesliwym posiadaczem SIO2SD oraz 1050. Probuje przy uzyciu disk wizarda II skopiowac atr'a z SIO2SD na flopka. 1050 mam podlaczone do 800XL przy uzyciu prawego portu w 1050, SIO2SD jest wpiete w lewy port w 1050, selektor napedu wskazuje na lewy port. Ogolnie wszystko gra (konfiguracja sio2sd, odpalenie disk wizarda, mapowanie dysku z sd) do momentu kopiowania - program mapuje obraz z SIO2SD (D1), odczytuje sektory natomiast przy probie zapisu na 1050 (D2) nie dzieje sie nic - mam info o zlym dysku. 1050 nawet nie reaguje. W jaki sposob moge ustawic by program wiedzial ze D2 to 1050?

    Nigdy nie mialem ani stacji ani SIO2SD dlatego z gory dziekuje za pomoc.
    • 2:
       
      CommentAuthordely
    • CommentTime16 Dec 2018
     
    1) Disk Backup
    2) Change Options
    3) Source Drive - wybierz numer stacji źródłowej (czyli SIO2SD)
    4) Destination Drive - wybierz numer stacji docelowej (1050)
    5) Density - musisz wiedzieć w której gęstości jest zapisana dyskietka S - pojedyncza, D - podwójna
    6) Format - wybierz Yes
    7) Write empty sectors - jak wolisz
    8) Fast write - No
    9) Partial Copy - No

    Trzeba też pamiętać, że kopiery różnie (przeważnie słabo) radzą sobie z niestandardowymi i błędnymi plikami ATR - takimi, które mają różne dziwne długości pliku. W związku z tym polecam inny, lepszy program do kopiowania: DISKCOPY 1.16.

    Więcej informacji wraz z tutorialem na przykład pod tym linkiem.
    • 3: CommentAuthorWatson
    • CommentTime17 Dec 2018
     
    Dzieki za odpowiedz.

    Wykonalem dokladnie krok po kroku jak sugerujesz - przy ustawieniu sio2sd na 1 a 1050 na 2 jest cisza. Zrobilem drobny trick tj. zaladowalem disk wizarda z napedu 1 a juz podczas pracy przelaczylem selektor odwrotnie tj. sio2sd jako naped 2 a 1050 jako 1. Generalnie stacja sie odzywa ale juz przy formatowaniu troche pokreci i wywala blad. Sprobuje uzyc DISKCOPY - dzieki za link!
  1.  
    Upewnij się, że w SIO2SD stacja D2 (ta pod którą masz zarejestrowaną stację 1050) jest wyłączona (OFF) a nie tylko z wysuniętą dyskietką (EMPTY), inaczej SIO2SD będzie łapać wszelkie rozkazy na szynie SIO wysyłane do D2.
    • 5: CommentAuthorWatson
    • CommentTime28 Dec 2018
     
    Przepraszam za dluzsza cisze, jestem w tej chwili w podrozy. Tuz przed wyjazdem po dluzszych bataliach udalo mi sie skonfigurowac sprzet, jednak przy probie zapisu stacja sie odzywa i po chwili zaczyna huczec (jakby cos z sama mechanika napedu). Sprzet w tej chwili jest w rekach bliskiego elektronika, byc moze uda sie stacje wskrzesic. Dzieki!