atarionline.pl Sprawa gry Miecz i Magia - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 May 2019
     
    Udało mi się skontaktować z ludźmi odpowiedzialnymi za grę Miecz i Magia ,oto jakie uzyskałem informacje :

    " Przepraszam za brak wcześniejszej odpowiedzi ale dopiero dzisiaj zauważyłem Pana wiadomość. Generalnie gra jest zaplanowana jako część emulatora Emuapc, jednak z uwagi na brak zainteresowania emulatorem ze strony Atari, Inc. całość projektu (w tym gra) jest odłożona na czas nieokreślony. Bylibyśmy zainteresowani kontaktem do osób decyzyjnych w Atari, Inc. Jeżeli scena Atari dysponuje takim dojściem bylibyśmy wdzięczni za jego podanie.
    Pozdrawiam
    Sławomir Kozioł "

    Więc jednak jest cień szansy , jak możecie pomóc i macie dojścia piszcie do mnie na mail albo pw .
    • 2:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime2 May 2019
     
    Życzę szczęścia, ale zejdźmy na ziemię
    • 3:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 May 2019
     
    spróbować nie zaszkodzi , to nie żaden fejk a odpowiedź dość konkretna .
    • 4: CommentAuthorrr_800xe
    • CommentTime2 May 2019
     
    Pamiętam emulator EmuApc. Około 17 lat temu nawet go używałem, czekając na grę - wtedy. Windows 2000 i VDMsound - aby wszystko działało ;)- lub DOS ;)- Nie spodziewałem się, że po 17 latach dalej są szanse, że autorzy jednak zdecydują się wydać tą grę lub emulator - o którym już zapomniałem. Może rekord następcy Duke Nukem zostanie pobity ;). Kibicuję ;)
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 May 2019
     
    jednak z uwagi na brak zainteresowania emulatorem ze strony Atari, Inc. całość projektu (w tym gra) jest odłożona na czas nieokreślony.


    Atari, Inc. nie jest zainteresowane projektem i już nie będzie. Może dlatego, że już dawno nie istnieje... Zbankrutowało w styczniu 2013 roku.

    Bylibyśmy zainteresowani kontaktem do osób decyzyjnych w Atari, Inc. Jeżeli scena Atari dysponuje takim dojściem bylibyśmy wdzięczni za jego podanie.


    Proszę bardzo, kontakt do dwóch najbardziej znaczących osób, ale nie w Atari, Inc. tylko w Atari SA, które jeszcze istnieje:

    Frédéric Chesnais (CEO)
    ->link<-

    Philippe Mularski (CFO)
    ->link<-

    I nie życzę powodzenia. Żeby przez kilkanaście lat robić grę na Atari i emulator i nie zorientować się, że Atari nie chce wspierać ani rozwijać czegoś takiego? Zamiast upublicznić swoje projekty, ewentualnie nawet sprzedawać fanom, to liczyć na niewiadomo jakie pieniądze z firmy, która ich nie ma i dlatego bankrutują jej różne odddziały, na potęgę wyprzedają tytuły gier, a do tego muszą zbierać kasę przez crowdfunding...
    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 May 2019
     
    Dziękuje kaz.
    zacytuję co trzeba i zaraz im odpiszę .Ciekawe czy będzie jakaś odpowiedź ,bo jeżeli faktycznie to jest ukończone to troszkę dziwna sprawa ... No ale przyznaj że zajawka z gry była fajna :-).
    Zobaczymy czy będzie jakaś odpowiedź .
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 May 2019
     
    Tym razem odpowiedź przyszła zaskakująco szybko , oto co otrzymałem .(oczywiście zacytowałem odpowiedź Kaz/a )

    "
    Bardzo dziękuję za poświęcony czas i podesłanie bezpośredniego kontaktu. Tak, zbankrutowało, ale jest następca prawny właśnie Francuzi do których pisanie na maile kontaktowe, to jak dotąd, niestety strata czasu. Może bezpośredni kontakt będzie tym co pchnie projekt do przodu.
    Upublicznienie, a już sprzedaż czegokolwiek związanego z emulacją komputerów Atari (a upublicznienie gry interesuje nas wyłącznie w związku z emulacją) to w obecnej sytuacji prawnej Atari proszenie się o kłopoty. Prawnicy reprezentujący następcę prawnego już raz, zgłaszali do nas "prośbę" o usunięcie materiałów, którą uwzględniliśmy.

    Obecnie naszym podstawowym projektem jest silnik fizyki 3d matali physics (zapraszam do obejrzenia) i na tym się koncentrujemy. Natomiast mam podobne odczucia jak i Pan.
    Mnie osobiście szczególnie boli, że nie możemy zaprezentować naszej wieloletniej pracy związanej z Atari, ale w związku z tym co napisałem powyżej, na tę chwilę nie jest to możliwe.

    Pozdrawiam,
    Sławomir Kozioł "
    • 8: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime4 May 2019
     
    Ja nie rozumiem co oni chcą osiągnąć...Sprzedać firmie bankrutowi emulator ich własnego produktu? Co ma gra do emulatora? To jest gra co działa tylko na ten emulator, czy jest tak cudowna że zwróci oczy całego świata po 30 tu latach z powrotem na 8 bitowe Atari? Pozatym emulatory atari sa dosc powszechne, dobrej jakosci zazwyczaj, i za darmo. Czym ich "joker" mialby sie roznic od innych emulatorów?
    • 9:
       
      CommentAuthordely
    • CommentTime4 May 2019
     
    Atari, Inc. nie jest zainteresowane projektem i już nie będzie. Może dlatego, że już dawno nie istnieje... Zbankrutowało w styczniu 2013 roku.

    ...i rok później wróciło jako spółka-córka Atari SA. Przynajmniej w roku 2018 r. jeszcze istniało obok kilku innych marek kontrolowanych przez Atari SA (wymienione są w ostatnim dostępnym raporcie finansowym, bodajże z grudnia 2018 r.). W każdym razie oficjalna strona atari.com jest prowadzona przez tę spółkę, lub przynajmniej jest tak podpisana w stopce.

    O ile grą to pewnie by nie byli zainteresowani, to w obliczu powstającej w bólach nowej konsoli, sprawnym emulatorem działającym na platformie x86 Atari SA mogłoby się zainteresować.
    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime4 May 2019
     
    ... sam się zastanawiam co ma do tego ta gra ...
    podejrzewam że jest tak dobra że przyciągnie do emulatora całe rzesze ,zastępy wygłodniałych graczy ;-) .

    Nie mój cyrk , ja tylko staram się jakoś te sprawę ruszyć , jak macie pomysł w jaki sposób wyciągnąć ową grę to piszcie śmiało .
    • 11: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime4 May 2019 zmieniony
     
    Może, mi to wyglada na firmę krzak troche, ten silnik do grafiki 3d nie ma absolutnie zadnych recenzjii na necie, nie wiem czy udalo im sie sprzedac cokolwiek . Skoro nie ma realnych testerow, a to nie sa proste rzeczy, to wszystko jest pewnie tak zabugowane, ze mina dlugie miesiace albo lata zeby to bylo w miare stabilne. Wystarczy spojzec na liste issuesow otwartych projektow. Ile jest bugow i le trwa ich rozwiazywanie, podobnie pewnie z emulatorem atari.
    • 12:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime4 May 2019 zmieniony
     
    ... też do końca nie wierzę że ta gra jest ukończona , ale cóż ,próbować nie zaszkodzi ,cieszę się że w ogóle jest jakiś odzew .

    Ten silnik to już chyba zdążył się zestarzeć ...
    • 13: CommentAuthorkade
    • CommentTime4 May 2019
     
    Mogliby z Retronics wydać grę i tyle. Na silnikach się nie znam, widać ze to aktualizują, chociaż całość wyglada jak 15 lat temu :| faktycznie zero feedbacku na necie, nie chwala się tez produkcjami które tego używają. Dziwne, bo nakład pracy pewnie jest spory.