atarionline.pl Gry które krótko się wczytywały i nie były złe . - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime16 Apr 2020
     
    Planetary defense to jedna z moich ulubieńszych gier na XE :).
    Chyba już nieistniejące 'Zeus apps' zrobiło wersję na Androida (którą zainstalowałem, jak jeszcze dostępna była) - sporo tam urozmaiceń jest, ale cel nadal ten sam - latasz dookoła planety i ją bronisz.

    Mi chodzi po głowie zrobienie wersji na ST(e?), ale ten projekt musi się w kolejce ustawić :( - bo jestem zawalony.
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Apr 2020 zmieniony
     
    • 3:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 Apr 2020
     
    @kaz
    ło matko,ale materiałów znalazłeś :D

    Gra ma kozackie wybuchy,chyba sobie ją dziś włączę. :D
    • 4: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime20 Apr 2020
     
    tu mój staaary remake tej gry ->link<-
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Apr 2020 zmieniony
     
    Ilmenit - kolekcjonuję takie remake'i atarowskich gier, dzięki za info :)
    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 Apr 2020
     
    @Kaz
    to jakie masz już w kolekcji ?
    lubię takie ciekawostki,choć często twórcy remaków pomijają bardzo istotne,często subtelne szczegóły,przez to psują klimat i wyjątkowość oryginałów,może nie dotyczy to tak starych gier,ale w przypadku gier z Playstation takie działania często mają miejsce,kupuję reamake na PS4 dla jakiegoś smaczku a później okazuje się że tego nie ma. Na przykład zerknij od 40 minuty i 50sekundy
    versus 40:22
    ,takich szczególików jest znacznie więcej i w różnych remakach,grafika to nie wszystko,jak na przykład w Shadow od Colossus jest na początku scena jak deszcz pada na liście te od niego się uginają a temu zjawisku towarzyszą dźwięki pianina (oryginał PS2)a później w remaku to zostało pominięte to niestety niesmak duży pozostaje.
    Dla tego nie przepadam za remakami.
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Apr 2020
     
    Nie zbieram filmów o grach, więc proszę nie zaśmiecaj wątku.
    • 8:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime20 Apr 2020
     
    Dorzucę jeszcze:

    Elevator Repairman (biegamy na lewo i prawo i unikamy wind... ma 2kb i jest muzyka :D
    ->link<-

    Frogs and Flies (calkiem przyjemna gra z żabami ;) skaczemy i językiem łapiemy muchy)
    ->link<-

    Galactic Chase (Mój ulubiony klon Galaxiana ma Małe Atari)
    ->link<-

    Potem mamy klasyki:
    Kaboom!
    Keystone Kapers
    River Raid
    QIX

    a blizej granicy 10kB np. mamy jeszcze swietne

    Death Star Battle (Star Wars) - Chyba moja ulubiona gra z motywem Gwiezdnych Wojen
    ->link<-

    oraz jedna z moich ulubionych strzelanie gdzie Atari pokazuje pazur - Attack of The Mutant Camels (gra głupia jak but ale rozwalanie kolosalnych wielbłądów miało swój urok :)
    ->link<-
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 Apr 2020 zmieniony
     
    Attack of The Mutant Camels- nie taka znowu głupia,fajny motyw z hiper prędkością...no trochę trudne.
    Było jeszcze "Revenge Of The Mutant Camels" i za dzieciaka w to trochę grałem,ale to już długa gra.
    @Kaz
    filmik zamieściłem dla przykładu.