atarionline.pl Demko DOSowe (PC) Running Cow. Ktos ma? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime5 Jun 2019 zmieniony
     
    Wcielo mi ze wszystkich backupow a w internetach nie udalo mi sie znalezc (poza wersja na Atari od TeBe:).
    Ktos ma moze wersje PC?
    Pozdrawiam!
    • 2: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime5 Jun 2019 zmieniony
     
    Nie jest to wprawdzie animacja, ale przynajmniej jeden z tych plików pamiętam, że miałem z tą animacją: ->link<-

    A tu chyba jeszcze więcej krówek :) - ->link<- (jest też o ATARI, demoscenie i w ogóle dużo ciekawych tematów)

    Tu jest wersja by MadTeam: ->link<- i z tego co pamiętam tak wyglądała wersja na PC.
    • 3:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime5 Jun 2019 zmieniony
     
    Dzieki :) Nie sadzilem ze takie ciekawostki istnieja :)
    Niemniej jednak szukam pierwowzoru czyli demka na PC (DOS) od Tiger Animation o tytule Running Cow. Kiedys mialem ale gdzies zgubilem :/

    P.S. O tej wersji na Atari wlasnie wspominalem ale szukam pierwowzroru
    • 4: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime5 Jun 2019 zmieniony
     
    No to proszę :)
    Jako ciekawostkę dorzucam plik z bbs-u :)
    Edit: i kilka ASCII artów z mocnym Amigowym akcentem.

    PS. Mam nadzieję, że nie ma tam wirusów (oczywiście mam na myśli plik exe), bo w tamtych czasach często się zdarzało, że pliki były zawirusowane...

    Do oglądania plików tekstowych polecam FARa - F3 i F8 x1 lub x2 (CP 852) :) Był też specjalny soft do oglądania takich plików, no i na terminalu się wyświetlały poprawnie :)
    • 5:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime5 Jun 2019
     
    Wirusow brak ( ->link<- )

    Tak czy inaczej QTZ! JESTES WIELKI!
    Wlasnie tego szukalem!

    Nic dziwnego tez ze nie moglem znalezc bo pamietalem "Tiger animation" a faktycznie bylo "Tigger's Animations" no i w oryginale bylo "KROWY" (chociaz ja mialem chyba wtorna dystrybucje w folderze "RUNNING.COW" odpalana przez batcha "runcow.bat" (nawet pamietam jeszcze ;))) stad i problemy eh :)

    Tak czy inaczej pomimo tylu niescislosci odnalezc te perelke... eh :) DZIEKI!! WRACAM DO OGLADANIA! :D I kazdemu tez polecam! :)
    (wersja na Atari tez jest zajebista! :)
    • 6: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime6 Jun 2019
     
    Oglądaliśmy z kumplem to demko w latach 90-tych wielokrotnie, za każdym razem mając kupę śmiechu. Teraz jak je obejrzałem, to jakoś tak... nie śmieszy mnie już :(
    • 7: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime6 Jun 2019 zmieniony
     
    Wyciągnąłem pudełko, z niego płytę i trafiłem ;) W sieci nie udało mi się znaleźć.

    Też z kolegami oglądaliśmy te filmiki, a teraz fajnie mi było powspominać - dzięki za ten temat - przy okazji znalazłem sporo innych dawnych tematów i plików :)

    Ciekawe kto się kryje za Tigger's Animations i czy powstały jeszcze inne produkcje?

    Próbowałem coś ustalić... wszystkie pliki są datowane na 7 luty 1997, różni się tylko godzina, jest też data 11 i 18 marzec 2000, która pewnie jest datą przepakowania tego archiwum, w animacji jest data MCMXCV – 1995, czyli można przypuszczać, że przynajmniej jeden z filmików powstał w 1995, a pozostałe być może w okresie do 1997 r.. Plik z demem na Atari ma datę 28 sierpień 1998 r..

    W samym filmiku można znaleźć kilka nazwisk: Maria Pawlikowska-Jasnorzewska - ->link<- , ->link<- , Beniowski - ->link<- , ->link<- , Stasica - ->link<- , D'Artagnan i Trzej Muszkieterowie - ->link<- , ale tylko jedno nazwisko podejrzewam, że może być jakąś wskazówką - Ania Sokołowska - ->link<- ->link<- - choć pewnie to żadna z nich... i lokalizację - galaktyka 3C 368 - ->link<- … z której podobnie jak ze wspomnianej denominacji - ->link<- można tylko potwierdzić czas kiedy animacja powstała.

    Inne wskazówki Day, ac' pobrucze, a ty poczyway... - ->link<- , czy tajemnicza formuła C2H5OH - ->link<- i temperatury topnienia niektórych substancji - ->link<- również mnie nie naprowadziły na nic konkretnego, no może pierwsza wskazówka w okolice Śląska (?).

    O samym programie odtwarzającym też nie udało mi się wiele znaleźć ASCFilm1 - ->link<- , nie wspominając o edytorze (?!).

    Także poddaje się, ale może ktoś inny coś więcej na ten temat będzie wiedział? ;D

    Może dziś to już tak nie śmieszy, wiemy czego się spodziewać, ale jednak mi się podoba – to w zasadzie sztuka - animacja świetnie zrobiona - mimika, ruch, pomysły, teksty, choć może nie wypada nam się śmiać, bo jesteśmy poważniejsi, a wiadomo humor na nieco innym poziomie abstrakcji ;)

    Może część już wcześniej była, ale jeszcze dorzucam:
    ->link<- ->link<- ->link<- ->link<- ->link<- ->link<-

    No i wrzuciłem filmiki – podzieliłem tak jak było oryginalnie – osobno intro:

    i pozostałe:

    ._________________________
    < Życzymy dobrego humoru. >
    -------------------------
    \ ^__^
    \ (oo)\_______
    (__)\ )\/\
    ||----w |
    || ||
    • 8:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 Jun 2019
     
    ... Właśnie się zastanawiałem czy wersja na A8 to nie Turbo Basic,nawet pytałem kolegi @mono,a tu taki poscik...