atarionline.pl Nowa gra - strzelanka samolotowa - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime5 May 2020 zmieniony
     
    no kurcze robiłem multiplexery 25+ lat temu, ale tutaj to nie wiem, jak to jest zrobione, tych sprajtów jest za dużo w linii :]]]]]


    edit: no dobra, widzę, ale szacun za rozłożenie obiektów.
    tak w ogóle to gtia ewidentnie ma miejsce na 8 sprajtów, szkoda, że to poobcinali ;[
    • 2: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime5 May 2020
     
    kandydat na VBXE version :)
    • 3:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime5 May 2020
     
    Miodne! :) Przywodzi na myśl Screaming Wings trochę ale kolorowo i czadowo:) Trzymam kciuki.

    P.S. Popcorn jako muzyka zostaje czy tylko jako mockup jest żeby coś było?
    P.S.2. Wiadomo jaki będzie tytuł?:)
    • 4: CommentAuthorxxl
    • CommentTime7 May 2020 zmieniony
     
    czy pozycje poziome zmieniaja sie co druga linie?

    czy obiekty przed rezerwacja PM sa sortowane po wspolrzednej Y ?
    • 5:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime7 May 2020
     
    Każda pozycja może zmienić się co ramkę, obiekty są rysowane, lub lepiej staramy się je narysować jeśli są dostępne duszki w danej pozycji. Pierwszy który nie zostanie narysowany w następnej ramce jest obiektem od którego zaczynamy rysować, w ten sposób nawet jeśli jest dużo duszków w linii, każdy będzie wyświetlony (co 2,3 ramkę).
    • 6: CommentAuthorxxl
    • CommentTime7 May 2020
     
    dzieki.

    popatrz na 1:26. z lewej 2 czolgi z gory leci obiekt i wszystkie 3 obiekty migaja. czego jeszcze nie biore pod uwage?
    • 7:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime7 May 2020
     
    Jeśli 3 obiekty będą się nakładać to będzie to wynikało ze sposobu ich rysowania.
    1.ramka
    rysyjemy obiekty 0 i 1 ,a obiekt 2 nie
    2. ramka zaczynamy od 2 obiektu
    rysujemy 2 i 0, a 1 nie
    3. ramka zaczynamy od obiektu 1
    rysujemy 1 i 2, a 0 nie
    I tak w kółko, teoretycznie wystarczyłoby żeby tylko 2 obiekty migały, ale sprawdzenie tego zajeło by więcej czasu.
    • 8: CommentAuthorxxl
    • CommentTime7 May 2020
     
    masz prywatna wiadomosc.
    • 9: CommentAuthoremkay
    • CommentTime7 May 2020
     
    Vertical scrolling is as much powerful as the C64 . This means that the Atari can rebuild every C64 game with an ease, if the scrolling is only using vertical scrolling.
    Vertical scrolling is such a benefit on the Atari , that it even is not needed to be concerned of PMg multiplexing.
    I hope the soundtrack will be "equal" to the graphics.
  1.  
    zajebiste !!! dziekuję shanti77!!wspieram mentalnie!!
    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime14 May 2020
     
    po ostatnim filmiku muszę stwierdzić iz gra zapowiada się galancie,fajnie że statki migają jak obrywają,jedyne co mocno mi przeszkadza to muzyczka,która nie jest zła,ale kompletnie nie pasuje do tej gry.
    • 12:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime14 May 2020
     
    Muzyka jest wzięta z przykładów dołączonych do RMT, służy do testowania wydajności.
    • 13:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime14 May 2020
     
    ufff .
    • 14:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime15 May 2020
     
    Moja próba konwersji do RMT pewnej znanej melodii.
    • 15: CommentAuthorxxl
    • CommentTime15 May 2020
     
    ostatnio pojawil sie Richard Munnch... jest kilka jego niewykorzystanych muzyczek (w rozmowie wyszlo, ze nie mialby nic przeciwko...)
    • 16: CommentAuthorurborg
    • CommentTime15 May 2020 zmieniony
     
    Świetne! Mnóstwo obiektów na ekranie. Momentami jest tyle pocisków że można odnieść wrażenie że to bullet hell shooter :)
    • 17:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime15 May 2020
     
    shanti -- ustaw sobie długość patternu na 30 albo połowę tego, wtedy Ci się wszystko poukłada :)

    To dlatego, że to nie jest 4/4 tylko 6/8 ;)
    • 18:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime15 May 2020
     
    @mav nutki spisane z piano tutorial na youtube ;)
    • 19: CommentAuthorrobertj07
    • CommentTime16 May 2020
     
    Fajna,pewnie pogram jak będzie skończona,była też taka salonówka za moich czasów, gra na pierwszy rzut oka przypomina tiger attack-gdy wracałem z salonu gier póżniej grałem właśnie w tiger attack
    • 20:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime16 May 2020
     
    Tiger Attack wyglądał fajnie i grało się lepiej niż w Screamning Wings... ale był jakiś taki zbyt powtrzalny co do etapów... Ciekawe czy ktoś skończył tę gierkę.
    • 21:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 May 2020
     
    był powtarzalny i źle zrobiony,wkurzała mnie ta niezależność tła i wolny ruch samolotu gracza względem wrogów i te strzały nie do ominięcia słabo grywalne i powtarzalne,mnie wkurzała ta gra.
    • 22:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime16 May 2020 zmieniony
     
    Ale miała niezłą muzyczkę nawet (tzn. Tiger Attack). :)
    • 23:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime17 May 2020
     
    tak,generalnie muzyczka,prezencja niczego sobie,szkoda że powtarzało się później wszystko,że "morze"nie było duże tylko jakaś rzeczka he,he,te wrogie samoloty na siłę się pojawiały i krążyły strzelając z "dupy" jak chciały i kiedy chciały,bez ładu i składu przez co rozgrywka opierała się na farcie i szukaniu dziur w grze,zamiast na zręczności i jakiejś logice,do tego często bomby odpalały się kiedy chciały i leciałeś bezbronny ... na szczęście krótko się leciało,choc ja pamiętam że wypracowałem jakąś metodę i załamała mnie powtarzalność,krajobraz wciąż ten sam na zasadzie naćkania i kopiowania,a obiekty,roślinność statki były całkiem całkiem ... Fajna gra by pokazać kumplowi i szybko wyłączyć nim zagra ;)
    • 24:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime5 Jun 2020 zmieniony
     
    Nowa wersja edytora map.(Można już testować mapy w edytorze)
    -wczytujemy znaki/klocki.. File->load...
    -wczytujemy mapę Map->Load Map...

    Map->Convert:
    Screen Size - >rozmiar obrazu na Atari
    map width/height rozmiar całej mapy (można zwiekszać/zmniejszać w dowolnym kierunku)

    Map->Settings:
    Ustawia opóźnienie zmiany koloru w liniach

    Options->Check chars:
    oznacza nieużywane znaki "E"

    ---
    podkolorowanie jest trochę nietypowe bo robi to w górę ;)
    • 25:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime5 Jun 2020
     
    to teraz czekam aż mgr_inz_rafal sprawdzi i ten edytor :)
    • 26:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime5 Jun 2020 zmieniony
     
    Tu może to zrobić z detalami + zmiana kolorów w przerwaniach i będzie to można obejrzeć na Atari ;)