atarionline.pl Konkurs graficzny - koncowe odliczanie - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Dec 2009
     
    Dzisiaj koncowka piatku, jutro sobota i niedziela. I tyle tylko czasu zostalo na nadsylanie prac do konkursu.

    W tej chwili mamy: 37 nadeslanych rysunkow, 11 autorow. W tym 15 prac na konkurs scenowy.
    • 2: CommentAuthorxxl
    • CommentTime26 Dec 2009
     
    niezly score
    • 3:
       
      CommentAuthorripek
    • CommentTime26 Dec 2009
     
    xll a jak tam moja grafa co ją miałeś połączyć? ;)
    • 4: CommentAuthorxxl
    • CommentTime26 Dec 2009
     
    a to jest na konkurs?
    • 5:
       
      CommentAuthorripek
    • CommentTime26 Dec 2009
     
    nie koniecznie po prostu chciałem zobaczyć jak to wyjdzie.
    I mam robić to logo do przyczółki ;)
    • 6: CommentAuthorirwin
    • CommentTime26 Dec 2009 zmieniony
     
    No to całkiem niezły wynik. Ripek mam nadzieję że coś wystawiasz/wystawisz. Przy okazji można gdzieś na necie znaleźć Twoje obrazki - nie tylko te z Atari - ale przede wszystkim te na inne kompy w większej palecie barw. Bo sądząc po Twoim avatarze było by na co popatrzć.

    Dwie sprawy do rozważenia:
    - po pierwszem wzorem konkursu sprzed... 20 miesięcy sic!, może warto by jutro napisać kto uczestniczy i ile obrazków nadesłał.
    - po drugie system głosowania. Ja osobiście uważam że nie powinno się oceniać każdego obrazka jak poprzednio punktami od 0-10 gdyż każdy różnie ocenia dla jednych najgorszy wedle ich mniemania obrazek ma np 6, u innych bardziej odważniejszych, bardziej serio głosujących, sporo obrazków dostaje po 1-2 a na np 5 trzeba się ostro wykazać. Miesza to wynik, i gubi oceny tych głosujących twardo, gdyż tych co głosują aby nie urazić jest jednak więcej. Gdyż co najważniejsze w tego typu głosowaniach, sporo osób aby nie urazić nikogo głosuje tak że np Ooz dostaje rzecz jasna 10 a o naprawdę parę poziomów gorszy obrazek np irwina dostaje 8 a powinien maksymalnie 3. Dlatego warto by zastosować taką metodę:
    Każdy po prostu wytypowałby sobie swoje top10, tj.
    01 obrazek nr 6
    02 obrazek nr 12
    03 ... itd
    ...
    10 obrazek nr 2

    Osoba licząca głosy, po prostu sumowałaby pkt które dany obrazek uzyskał za swoją pozycję wedle tabeli punktacji np takiej:
    01 15 pkt
    02 12 pkt
    03 10 pkt
    04 8 pkt
    05 6 pkt
    06 5 pkt
    07 4 pkt
    08 3 pkt
    09 2 pkt
    10 1 pkt

    Wyeliminowałoby to w/w zarówno różnice w ocenianiu przez różne osoby (powtórze u jednego np 6 to calkiem dobry wynik a u drugiego 6 dostaje najgorszy pic a inne mają po 7-8-9 czy 10) jak i brak konieczności "narażania" się poprzez niską ocenę lub co istotniejsze - bo takich votek było większość - oceniania wszystkich prawie po równo.

    Opisany przez mnie system wg mnie będzie sprawiedliwszy zarówno dla głosujących, jak autorów gdyż będą wieksze różnice punktowe, co rzeczywiście pokaże jak dużo lub jak niewiele brakuje do czołówki. Ostatnio większość miała oceny niezwykle zbliżone właśnie z uwagi na ów system głosowania a właściwie oceniania obrazka.

    Jak sądzicie?
    • 7: CommentAuthorPiesiu
    • CommentTime26 Dec 2009
     
    ad.1 Wymienić uczestników oczywiście można, ale na przypisywanie im ilości wystawionych prac z pewnych względów zgodzić się nie mogę ;).

    ad.2 Proponowany system głosowania rzeczywiście wydaje się być bardziej sprawiedliwy, ale powiedz mi proszę jak miałyby być liczone głosy, które oddawaliby poszczególni autorzy sami na siebie. W ostatnim konkursie głosy oddawane na własne prace nie były w ogóle uwzględniane, więc jeżeli teraz ktoś wystawi dajmy na to 5 rysunków i w pierwszej dziesiątce wytypuje m.in. te swoje 5 prac, to czy zostaną mu dodane punkty z jego własnego typowania,
    a co jeżeli ktoś wystawiłby 10 prac i obsadził nimi całą pierwszą dziesiątkę ;). Dlatego niestety skłaniam się jednak ku starej metodzie głosowania, chyba że ktoś zaproponuje sensowne rozwiązanie problemu opisanego powyżej.
    • 8: CommentAuthorirwin
    • CommentTime26 Dec 2009 zmieniony
     
    Ok masz rację, sami autorzy bez ilości prac.

    Odnośnie głosowania na swoje prace. Można zastosować tą samą technikę co uprzednio (tak przynajmniej myślę). Po prostu tak jak poprzednio pkt nie zostaną zliczone.

    np twoja Votka:
    01 twój obrazek
    02 kogoś
    03 kogoś
    04 twój obrazek
    05 twój obrazek
    06 kogoś
    07 kogoś
    08 kogoś
    09 twój obrazek
    10 kogoś

    Pkt które uzyskają Twoje obrazki zostaną przez GłównoLiczącego ;) odliczone.
    • 9:
       
      CommentAuthorripek
    • CommentTime26 Dec 2009
     
    Na ->link<-
    są moje 4 prace szukaj mnie jako replay
    tu znajdziesz parę coverów
    ->link<-
    a tu starsze śmieci
    ->link<-
    • 10: CommentAuthorirwin
    • CommentTime26 Dec 2009
     
    Powiem krótko... WOW! a ten zdaje się pierwszy pic dla vbxe (choć po prawdzie czy vbxe czy PC nie ma różnicy to jedno i to samo) - niesamowity. Mam nadzieje że wśrd tych wymienionych powyżej przez Kaz'a rysunków także jest i Twój.
    • 11:
       
      CommentAuthorripek
    • CommentTime26 Dec 2009
     
    jest obiecałem to Powroozowi
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Dec 2009
     
    Sposoby glosowania walkowalismy juz sto razy. Kazdy z nich ma swoje wady i zalety.

    Dotychczas byl stosowany ten z ocena w skali od 0 do 10 na kazda prace, bo:
    a) jest to typowo scenowe glosowanie - na zlocie kazdy dostaje wotke i glosuje na wszystkie prace. Mamy wiec tradycje :)
    b) kazdy z autorow dostaje ocene swojej pracy, co ma znaczenie dla wielu autorow. Mamy wiec element edukacyjny :)

    Wada jest rzeczywiscie to, ze na srednia maja duzy wplyw oceny skrajne. Ale latwo ta wade wyeliminowac przez odrzucanie (jak w sedziowaniu tanca na lodzie) najbardziej skrajnej punktacji. Jezeli praca otrzymala same dziewiatki i osemki, a ktos daje piatke to nie jest ona liczona do sredniej. Mysle, ze to proste i zrozumiale i w miare sprawiedliwe.

    Drugi zarzut - ze ludzie glosuja "z grzecznosci" zbyt wysoko. Akurat wydaje mi sie - szczegolnie sadzac po ostatnim konkursie muzycznym - ze tak nie jest. Byc moze takie rzeczy byly zauwazalne w pierwszym konkursie graficznym, ale to dlatego, ze to nie byl typowo "hradcorowy" konkurs dla grafikow, tylko dla osob, ktore dopiero sie ucza programu Graph2Font. Apelowalem kilkukrotnie o takie lagodne glosowanie, bo wiekszosc osob w nim startujacych pokazywalo swoje pierwsze produkcje graficzne. To zupelnie inna sytuacja.

    System oceny, ktory zaproponowales Irwin jest jak najbardziej skuteczny, ale jest klopot z glosowaniem autorow. Rozwiazac go mozna w miare prosto - autorzy nie powinni glosowac publicznie tylko mailem.

    Ale jest jeszcze inna sprawa - niektore prace moga nie zyskac zadnej oceny. A autorzy chcieliby zapewne widziec, na ile ludzie oceniaja ich prace. Zajecie wspolnego miejsca 9-12 nic nie mowi autorowi.

    To tak jak w dorocznym KazKompo - tam jest wlasnie zastosowany system oceny na kilka najlepszych produkcji. W efekcie kilka najlepszych prac zbiera wiekszosc punktow, a pozostale produkcje albo nieproporcjonalnie mniej punktow albo wogole. To tez nie jest sprawiedliwe :).
    • 13:
       
      CommentAuthorripek
    • CommentTime28 Dec 2009
     
    Kaz - Odnośnie mojego obrazka można dać te kolory co ja zrobiłem bo przy twojej ver. nie widać czarnego,
    sorki że tak w ostatniej chwili.
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Dec 2009
     
    Replay - owszem, zamiast czarnego jest ciemnofioletowy, ale ogolnie rysunek zdaje sie miec wlasciwsze poziomy kolorow i kontrast. Przedyskutujemy jeszcze na priv, bo...

    ...obrazkow jest sporo i postanowilem je zaprezentowac w dwoch osobnych nowinkach. Dzien pierwszy - te na konkurs mockupowy. Dzien drugi - te na konkurs scenowy. Inaczej powstalaby nowinka-tasiemiec, a tego nie chcemy :)
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Dec 2009
     
    Przed chwila skonczylem opracowywac materialy do konkursu scenowego (o, to juz 4 rano?), wiec ten jednak pojdzie jako pierwszy...

    W tym konkursie ostatecznie: 23 prace, 9 autorow.
    • 16:
       
      CommentAuthorripek
    • CommentTime28 Dec 2009
     
    ja też zarwałem nockę ;)
    • 17:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime28 Dec 2009
     
    Szlag, spóźniłem, się, będę musiał podsyłać systematycznie przez cały przyszły rok %)
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Dec 2009
     
    Ufff... no to prezentacje na stronie glownej. Enjoy.
    • 19: CommentAuthormarok
    • CommentTime28 Dec 2009 zmieniony
     
    W zalaczniku programik pomocniczy do segregowania prac wg. ocen. Plik VOTE.COM, sterowanie: strzalka lewo/prawo- przeskakiwanie miedzy kategoriami ocen, strzalka lewo/prawo z control- przeniesienie hasla do innej kategorii (kategoria bez numerka jest najnizsza, o numerze 1. -najwyzsza), strzalka lewo/prawo, control i shift- zamiana miejscami wszystkich hasel z sasiednich kategorii ocen.

    Praktyczna wartosc programiku jest niewielka, ale to mialo byc cos bardziej sensownego.

    Pewnie glupio wychodzic z tym na forum, ale jako mniej sprawny programista, musze sie chwalic tym czym moge.

    EDIT:
    Podmieniam zalacznik na ATR z poprawniejsza wersja programiku VOTE.
    • 20:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Dec 2009
     
    He he - fajne.

    A w ogole to mam do Ciebie inna prosbe - wlasnie koderska. Na priv.
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Dec 2009
     
    Druga czesc konkursu dzisiaj (mokapy, mockups), ale dopiero poznym wieczorem, bo niestety, ale jestem w dzien* busy :(

    *o ile ta szarowke mozna nazwac dniem.
    • 22:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime29 Dec 2009
     
    Nieco długaśne wyszło, ale jest wersja binarna Atariland-u (działa samo, bez przeglądarek):
    • 23:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime29 Dec 2009
     
    Fajnie, dziala.
    • 24:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Dec 2009
     
    Dopiero dorwalem sie do komputera domowego, bedzie opoznienie z prezentacja. To pare godzin roboty.
    • 25:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Dec 2009
     
    No i juz na stronie od kilkunastu minut. Uff...
    • 26:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime6 Jan 2010
     
    Nie mogę się doczekać podliczenia wyników - kiedy kiedy kiedy ? :-)
    • 27:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Jan 2010
     
    Wyniki podliczone - bo Scalak je robil praktycznie na biezaco. Tylko musze znalezc jeden wiekszy kawalek czasu, zeby spokojnie do tego usiasc i je zaprezentowac.
    • 28:
       
      CommentAuthorripek
    • CommentTime6 Jan 2010
     
    jeee \o/
    • 29: CommentAuthorirwin
    • CommentTime7 Jan 2010
     
    Jako że zaraz "wybywam" ;) na jakiś czas a wyników ani widu ani słychu ;) to zamiast w komentarzu pod nowinką z wynikami to napiszę tutaj.

    Poziom prac tegorocznego konkursu tj 2009 był bardzo wysoki, to prawdopodobnie jeśli chodzi o kompo scenowe najlepszy konkurs w historii, tak więc gratuluję wszystkim którzy wzięli udział zarówno scenowym jak i mockupowym. Także podziękowania dla wszystkich którzy znaleźli czas aby pooceniać i skomentować nasze bohomazy. Zwyciężcy już mailowo gratulowałem, tak więc tutaj dodam tylko żeby się pilnował bo następnym razem, już nie wygra ;). Natomiast specjalne wyrazy uznania dla Piesiu, nie tylko za liczbę ale przede wszystkim za poziom prac. To tyle, oby następnym razem również było tyle znakomitych prac, albo i więcej, oby następnym razem wystartowało więcej osób, oby następny konkurs odbył się szybciej, i oby przed terminem następnego compo udało się... podać wyniki tego konkursu ;D ;D
    • 30:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Jan 2010
     
    Dokad wybywasz? Wyniki zaraz beda :D
    • 31:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Jan 2010 zmieniony
     
    Teraz czas na wyniki konkursu mokupowego. Tym razem nie bede sprawdzal poprawnosci tabelki w nocy, bo znowu cos przegapie ;)
    • 32: CommentAuthorPiesiu
    • CommentTime10 Jan 2010
     
    Co tam słychać w temacie zliczania punkcików? Mija już tydzień od zakończenia konkursu, a wyników nie ma :(.
    • 33:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Jan 2010 zmieniony
     
    Nie dam sie namowic na nocne sprawdzanie tabelek jak ostatnio - zbyt latwo w zmeczeniu mozna cos pomieszac. A dostepny na takie rzeczy dzien bede mial dopiero jutro.

    Tak wiec przepraszam - ale dopiero jutro.