atarionline.pl Atari800win plus i dobre kolory na fullscreen w windows 7 (ew vista?) "u mnie działa" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorYosh
    • CommentTime29 Dec 2009
     
    Ok ok, są tam tryby zgodności z XP itd - co u mnie po prostu nie działa (win7).

    Przy okazji innej gry w 256 kolorach znalazłem taką poradę:

    piszemy sobie plik a8.bat a w nim

    taskkill /f /IM explorer.exe
    "C:\Program Files\Atari800WinPLus\Atari800Win.exe"
    start explorer.exe

    i go uruchamiamy. Co prawda explorer na czas emulatora zostaje wyłączony (alt-tab dalej pozwala przełączać między pozostałymi aplikacjami, od biedy można wywołać uruchom z TaskManagera (jak chce się inna aplikacje w trakcie działania emulatora odpalić)

    No ale kolory w fullscreen są ok (dla emulowanej aplikacji, nie dla menu).

    Po wyjściu z emulatora, bat się zakończy uruchamiając ponownie explorera (nic się nie traci - wszystko ładnie 'wstaje')

    Dla chętnych google i skąd to zerżnąłem:) Swoją drogą - fajne ten Windows nie potrafi przywracać palety....

    Pozdrawiam, może komuś się przyda.
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Dec 2009
     
    Trzeba napisac do MS, moze zrobia Service Pack #13 specjalnie dla Atarowcow :)
    • 3:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime12 Sep 2010
     
    Może to okaże się przydatne (nie testowałem i nie wiem, czy Atari800Win w ogóle korzystał z DirectDraw - ale objawy podobne): ->link<-

    ""So, I found myself in the possession of Wing Commanders 1, 2, 3 and 4, all Windows versions - the Kilrathi Saga and WC4CD to be specific. I installed the first and tried it out. My Win7 switched to 256 colors at a 640x480 resolution, but the game ran.. with completely wrong palette. (...)"
    • 4: CommentAuthorBelial
    • CommentTime12 Sep 2010
     
    Kumpel wykorzystuje killowanie explorera do różnych gier, Worms Armageddon, Starcraft itp.

    Jak dobrze mieć XP.
    • 5:
       
      CommentAuthorbobikowoz
    • CommentTime22 Sep 2010
     
    do starcrafta pierwszego w Windows 7 pomagało włączenie okna z wyborem rozdzielczości ekranu oraz ustawienie zamiast tapety jednolitego koloru jako tło pulpitu. Nie mam pojęcia dlaczego tak, co to ma wspólnego z pełnym ekranem, ale kolorki w grze w takiej sytuacji były bezbłędne :)