atarionline.pl Zgrywanie Kaset Turbo - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime25 Oct 2019
     
    Uwielbiam kasety , najlepiej kawałek taśmy rozwinąć ,przerwać koniec przytrzymać i rzucić w dal :-D -za te wszystkie gry niewgrane .

    Ale zanim tak zrobię chciałbym pozgrywać programy które na nich są , problem jest taki że większość kaset mam w turbo ,ze zgraniem na PC sobie poradzę , programy do edycji i poprawy zapisu audio również posiadam ale nie wiem jak później sprawdzić i wgrać poprzez emulator taki program zapisany w systemie turbo - jest na emulator program turbo obsługujący cas/tape ???

    Jak to ugryźć , no zgranie na PC to powiedzmy nawet nie połowa sukcesu ,kaset mam sporo i nie chciał bym tego zgrywać na marne a programy muszę jakoś sprawdzić , tylko jak ???
    • 2:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime25 Oct 2019
     
    Nie sprawdzałem, ale taka altirra ma możliwość załadowania wav. Czyli tak na mój chłopski rozum, jak zgrasz perfidnie trzaski i piski z kasety, po prostu takim kablem audio 3,5mm (99,9% kart dźwiękowych ma wejście) z jakiegokolwiek urządzenia audio, to powinno ruszyć.

    Czyż nie?
    • 3:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime25 Oct 2019 zmieniony
     
    @ mav
    no nie ,nie Turbo , systemów zapisu w turbo jest kilka , potrzebny byłby specjalny program pod emu który to jakoś obsłuży .

    Z samym zgraniem kaset w "Normalu"i odczytem problemu nie ma .

    Robię to gdyż mogę tam mieć programy/gry których nie ma na Aolu.

    Tak samo jak z tą grą której szukam -wariacją na temat gry Pac-Man w której po wejściu do pieczary duchów bądź zebraniu kropek i wejściu do pieczary [ ] tego domku z którego duszki wychodzą ,wyskakiwał taki jakby zły PAC MAN (ciemniejszy) i walczyło się z nim jak w Archon a labirynt znikał .
    • 4: CommentAuthorFUJI
    • CommentTime26 Oct 2019
     
    Reklama ;) :

    ->link<-
    • 5:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime26 Oct 2019
     
    @FUJI

    Dziękuję ,to twoje modyfikacje ?
    Obsługuje UM ? Undering Master ?
    • 6: CommentAuthorFUJI
    • CommentTime26 Oct 2019
     
    Moje modyfikacje modyfikacji Krótkiego.
    Tak, UM jest na liście.
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime26 Oct 2019
     
    :-D .Odpocznę po giełdzie i działam ,dzięki.
    • 8: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime27 Oct 2019 zmieniony
     
    Jeżeli do zgrywania będziesz używał Audacity to ustaw opcje - tak jak pisał Krótki: ->link<-

    Choć moim zdaniem najlepiej zgrywać kopier-em na Atari.
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime27 Oct 2019
     
    @QTZ
    Dzięki ,tak ,używam Audacity ale mam swoje ustawienia , bawię się testuje .
    • 10: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime28 Oct 2019 zmieniony
     
    ??? Czyli uważasz, że ma sens zamiast wyłączenia opcji "Dither" zmiana z "Ukształtowany" na "Prostokątny" lub "Trójkątny"?

    Przecież każde inne ustawienie poza "Żaden" będzie modyfikowało zapisywany sygnał - czyli w praktyce go uszkadzało - i to coraz bardziej przy każdej kolejnej edycji (zapisie)...
    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Oct 2019
     
    bez modyfikacji dźwięku ,natywnie, poza tym jak raz zostaną wrzucone na PC i będą działały to będą za każdym razem .

    Nie upieram się że wszystko zrobię przy Audacity ,ale ten program głównie brałem pod uwagę , na razie robiłem wstępne testy .
    • 12: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime28 Oct 2019
     
    Niezależne jakim programem, ale opcja taka jak "Dither" *powinna* być wyłączona. Programy dedykowane do zgrywania jak Turgen nie mają tego typu "udogodnień". Zgrywając z włączonym ditherem uzyskujesz wygładzony sygnał. Jak się przekonałem taki sygnał wczytuje się gorzej (zdarzają się błędy), a zdarza się, że powstają uszkodzenia całkowicie uniemożliwiające wczytywanie. Co ciekawe nawet kilkukrotne zgranie tego samego kawałka daje błąd dokładnie w tym samym miejscu - mimo, że bezpośrednio z taśmy program się wczytuje. A zgrywanie wielokrotne tego samego odciinka taśmy może go trwale uszkodzić - zwłaszcza w przypadku słabej jakości taśm.

    Jeżeli chcesz mieć poprawnie zgrany sygnał po prostu wyłącz tę opcję, zaoszczędzisz sobie nerwów, a w przypadku wystąpienia błędów będziesz miał jeden poważny czynnik wyeliminowany.