atarionline.pl Okladki z LK Avalon - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Dec 2009
     
    Kolega Tomek "Płatek" Płatkiewicz podrzucil mi link do okladek, ktore zeskanowal:

    ->link<-

    calosc spakowana tutaj:

    ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorPoklik
    • CommentTime30 Dec 2009 zmieniony
     
    To jeszcze paczka ode mnie ze skanami okładek i instrukcji głównie z dyskietek LK Avalonu: ->link<- (7,3MB - tutaj na forum nie dało się podpiąć jako załącznika, wyskakiwał błąd: "The file you attempted to upload (ATARIskany.zip) was empty." )
    Niestety jakość okładek jest gorsza niż te od Płatka - w większości rogi są zniszczone.
    • 3: CommentAuthorkarolluz
    • CommentTime4 Apr 2011 zmieniony
     
    Ja natomiast posiadam kilka tytułów, które w miarę potrzeby mogę zeskanować :-)

    • 4: CommentAuthorkarolluz
    • CommentTime4 Apr 2011 zmieniony
     
    Inne dyskietki będą na dniach, ale także mam kilka kaset, jeżeli kogoś to interesuje :-)

    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 Apr 2011
     
    Koledzy, skopiujcie linki zdjęć do postów, dopiszcie po linkach #.jpg i będzie się automagicznie zdjęcie pojawiało :)
    • 6:
       
      CommentAuthordely
    • CommentTime4 Apr 2011
     
    karolluz: A nie chciałbyś przypadkiem odsprzedać Nim II/Tixo? Lub może wymienić się na coś?
    • 7:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime4 Apr 2011
     
    karolluz, czy ta kaseta z Misją/Fredem to oryginał, czy pirat? Twoja Misja i Fred to są wersje bez muzyki czy z muzyką?
    • 8:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime4 Apr 2011
     
    krótki: to na pewno oryginał bo też mam taki :) była to pierwsza wersja tych gier na rynek Polski (bez muzyki).
    • 9:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime4 Apr 2011 zmieniony
     
    To bardzo dobrze, tak się bowiem składa, że oryginał kasetowy jeszcze nie został zdumpowany do CAS. Czy któryś z was mógłby zgrać tę taśmę do WAV i jakoś mi udostępnić?
    • 10: CommentAuthorkarolluz
    • CommentTime4 Apr 2011
     
    @Krótki, nie ma sprawy, tylko mi jak dziecku trzeba by było napisać łopatologicznie co i jak i sądzę, że dam radę :-)

    @dely
    Jeszcze wszystko musze przetrawić, ale sądzę, że się dogadamy :-)

    Na dniach powinienem wstawić kolejne zdjęcią odnośnie oryginałów, ponieważ wygrałem jedną aukcję. Ponadto mam gdzieś zeskanowany szablon dyskietki podzielony na pół (dwie strony) i literki od "A" do "I", gdzie można łatwo opisać co jest na danej dyskietce :-)
    • 11: CommentAuthorstryker
    • CommentTime4 Apr 2011
     
    Moze kogos cos zainteresuje : ->link<-
    • 12: CommentAuthormac
    • CommentTime4 Apr 2011
     
    @stryker - to Twoje? może chcesz coś odsprzedać? ;-)
    • 13:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime4 Apr 2011
     
    Do nagrywania dźwięku na PC polecam Audacity w wersji 1.3.12 Beta. Tu jest dobry tutorial. Opsano tam jak podłączyć do peceta deck mający 2 wyjścia cinch; Jeśli natomiast posiadasz magnetofon zaopatrzony tylko w wyjście słuchawkowe, to musisz się zaopatrzyć w kabel minijack-minijack i połączyć ww. wyjście słuchawkowe z wejściem line-in karty dźwiękowej. Reszta bez zmian.

    Dodam jeszcze, że do atarowskich taśm z powodzeniem nadaje się format OGG/Vorbis, nie musisz więc eksportować do WAV jeśli zależy Ci na zmniejszeniu rozmiaru pliku.

    Tak po prawdzie, to pozostałe z Twoich oryginałów też nie były jeszcze zgrane do CAS (tzn. część może była, ale to było w czasach gdy jeszcze format CAS nie obsługiwał nagrań z zabezpieczeniami). Proszę rozważ zgranie wszystkich z nich :)
    • 14: CommentAuthorstryker
    • CommentTime4 Apr 2011
     
    Lezą u mnie :-) ze sprzedazą sie wstrzymuje....
    • 15:
       
      CommentAuthordely
    • CommentTime4 Apr 2011
     
    To ja jeszcze tylko polecę tutek, w jaki sposób przegrać kasetę i zrobić CAS. ->link<-

    karolluz:

    Jeszcze wszystko musze przetrawić, ale sądzę, że się dogadamy :-)

    Czekam z niecierpliwością na odpowiedź.
    • 16:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime4 Apr 2011
     
    @stryker

    Widzę na fotografiach SEA WOLFa (II) - nie widziałem w sieci CAS-a z tą grą. Jest też PITSTOP jedynka - jedyny dostępny plik CAS z Pitstopem ładuje się z wykrzyknikiem, ale być może tak ma być?

    Szukam też Pengo i Jungle Hunt :)
    • 17: CommentAuthorkarolluz
    • CommentTime10 Apr 2011 zmieniony
     
    Kolejna porcja gier/okładek :-)



    • 18: CommentAuthors2325
    • CommentTime10 Apr 2011
     
    Disney dobierze im się do skóry
    • 19: CommentAuthors2325
    • CommentTime21 May 2013 zmieniony
     
    Okładki LK Avalonu w wersji pikselowej:







    • 20: CommentAuthorcreative
    • CommentTime6 Jun 2013
     
    Oglądając stare okładki, trzeba przyznać, że w tamtych czasach na naszym rynku było dużo amatorszczyzny (zresztą skąd mieliby się uczyć, skoro nie-rynkowy system nie wymaga rywalizacji poprzez samo opakowanie - rzecz niemal nie do pomyślenia w komunizmie :) ).

    Moje top 5:
    Klątwa, Magia Kryształu, Miecze Valdgira, Quick Assembler, Inny Świat lub Barbarian. (ostatnie ex-equo: dlatego, że pierwszy jest ciekawszy, ale drugi bardziej wyrazisty, no i "Inny świat" ma skradziony obrazek :P ).

    Lista top-pięć głównie za stosowanie się do podstawowych zasad kompozycji rysunku, plus za prawidłowo dobraną kolorystykę :P :P :P
    • 21: CommentAuthorBluki
    • CommentTime7 Jun 2013 zmieniony
     

    creative:

    ...(zresztą skąd mieliby się uczyć, skoro nie-rynkowy system nie wymaga rywalizacji poprzez samo opakowanie - rzecz niemal nie do pomyślenia w komunizmie :) ).

    To akurat było odwrotnie. Branża gier komputerowych w Polsce od początku podlegała prawom rynku. Okładka zaprojektowana przez profesjonalnego grafika podbijałaby cenę finalną produktu, co oznacza mniejszą sprzedaż, czyli mniejsze zyski. Po co więc wydawcy mieliby ponosić dodatkowe koszty? Dla idei? Po prostu decydował rynek. Warto zauważyć, że w pierwszej połowie lat 90. nie było już „gospodarki socjalistycznej”, a okładki nie rzucały na kolana. Między innymi z powodu silnej konkurencji, również tej bazarowej.

    A graficy nie musieli niczego się uczyć, bo wielu reprezentowało światowy poziom. Niektóre firmy z Europy zachodniej zamawiały w Polsce grafiki, okładki, plakaty, a nawet całe komiksy.