atarionline.pl Konsola Atari w Lidlu - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Dec 2019 zmieniony
     
    Czasami mylą naszą stronę ze stroną firmową Atari. No i dostajemy takie maile, jak od pani Ani:

    witam mam pytanie odnośnie sprzętu atari teraz w lidlu od 9 grudnia jest konsola do gry arari 110 gier za 299zł taka co kiedyś była podłączana pod te telewizory starszego typu z tym tyłem. teraz są nowsze sprzęty. jak to będzie z podłączeniem na tych sprzętach mam telewizor manta smart tv led tv 50 cali 50LUA57L i monitor samsung model 2233SN. Czy da się mimo tego że to są nowsze sprzęty podłączyć konsolę jeśli tak to w jaki sposób. Proszę o pomoc


    Ktoś chce odpowiedzieć? :)
    • 2:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime2 Dec 2019
     
    Dlaczego odrazu założenie, że ktoś myli stronę? Pani Ania chciała się skonsultować ze specjalistami i chyba dobrze trafiła. Czyżbyś nie znał odpowiedzi na te pytania? ;)
    • 3: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime2 Dec 2019
     
    Spoko naprawiłem błąd Pani Ani i przeforwardowałem zapytanie an oryginalny adres obecnych właścicieli atari a oto odpowiedź przetłumaczona na język polski:

    Droga Pani Aniu!
    Odpowiedź na to pytanie musi Pani znaleźć odpowiedź w swoim wnętrzu. Czy zastanawiała się Pani jakie są Pani wewnętrzne odczucia na tem temat i czego naprawdę Pani potrzebuje? Aby ułatwić odpowiedź na te pytania nasza firma organizuje spersonalizowane 3 dniowe szkolenia w cenie jedynie 400$, plus cena wyżywienia.
    ps. Czy rozważała Pani zmianę płci?
    Pozdrawiamy Zarząd At..i
    • 4:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Dec 2019
     
    Ja nie rozumiem, jaja sobie robicie że kobieta zapytała jak podłączyć konsolę której wygląd kojarzy z oryginałem dostępnym w latach 90' pod nowy telewizor ???

    W starej wersji był kabelek antenowy RF i nowy telewizor mógłby nie złapać sygnału z oryginalnej konsolki.
    Nowe wersje starych konsol zapewne są wyposażone w gniazdo HDMI a już na pewno mają gniazdo czincz,więc problemów nie powinno być.
    • 5: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime2 Dec 2019
     
    Absolutnie nikt nie robi sobie jaj z Tej Pani.

    Dzięki złączom HDMI można je podłączyć do najnowocześniejszych i najnowszych telewizorów,
    ->link<-
    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime2 Dec 2019
     
    pamiętam jak mając 17lat po szkole pracowałem w sklepie z konsolami i jak śmiechu powstrzymać nie mogłem przy pytaniach typu :" czy pasują te żółte kartridże do konsoli Playstation,jak je wsadzić i gdzie" -oczywiście słowo kartridż brzmiało kartigere/kasetka itp.
    Teraz widzę że to ja byłem mało profesjonalny ;-).
    Ale i tak nic nie przebije tego jak pewnego dnia kolejka ze sklepu kończyła się na zewnątrz,a ja kazałem ludiom czekać aż skończę misję w Driver 2,widział to mój szef (starszy kumpel)który też stanął w tej kolejce patrząc co się wyczynia .
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Dec 2019
     

    Laoo:

    Dlaczego odrazu założenie, że ktoś myli stronę?


    Bo czasami ktoś myli, pyta o nowe produkty Atari w tym stylu:

    - kupiłem Waszą grę Drive 3 i nie wiem jak zainstalować
    - jakbym chciał kupić Waszą konsolę to ile dajecie zniżki

    etc.

    Ja się akurat z pani Ani nie śmieję, a po prostu nie byłem pewny, jakie konsolka ma porty, bo nie interesują za bardzo te nowe produkty. Teraz wiem, to odpiszę.
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Dec 2019
     
    Pani Ania jeszcze raz:

    Dziękuję za odpowiedź. Chciałabym kupić tę konsolę że względu szczególnie na tę grę motocross for Atari 2600. Ta gra ma w sobie duszę nie te nowoczesne odpowiedniki.Tylko nie wiem czy te nowoczesne mają tę samą wersję. Nie wiem jak to sprawdzić? Nie znalazłam nigdzie w necie informacji na ten temat. Możesz mi podpowiedzieć jak to rozwiązać?

    Pozdrawiam serdecznie
    Anna


    Ktoś wie, jak to sprawdzić? Może to podobieństwo do konsoli Flashback X coś pomoże?
    • 9: CommentAuthorkski
    • CommentTime3 Dec 2019 zmieniony
     
    Istnieje możliwość że ktoś sobie jaja robi i raczej nie ma na imię Anna
    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Dec 2019
     
    ... no na to wygląda.... ale,ale
    @kaz
    ile ta pani Ania ma lat? i czy wolna jest zapytaj,możesz też dać mój numer jako specjalisty :-),ja jesj wszystko wytłumaczę,ba nawet dam pograć na swoim A2600 :-D i nie będzie musiała kupować nowego ;)
    • 11: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime3 Dec 2019
     
    Pani Anna ma 65lat i nazywa się Jan Anna Rokita
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Dec 2019
     
    Może sobie żartuje, a może nie. Nie wiem, bo nic na to na razie nie wskazuj.

    Na pewno wy sobie robicie jaja. A ktoś zna odpowiedź, czy gdzieś jest lista wbudowanych w tą konsolę gier?
    • 13: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime3 Dec 2019
     
    ->link<-
    Na dole są do pobrania instrukcja i lista gier.

    Tak przy okazji, to kto jest producentem tej konsoli Sega?
    • 14:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime3 Dec 2019
     
    • 15:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime3 Dec 2019
     
    @Kaz tak tylko gwoli ścisłości - widziałeś mój wpis w wątku o Atariboxie? :)
  1.  
    Robicie sobie podśmiechujki, a to wygląda na naprawdę solidną replikę Atari VCS w stylu mini, który jest obecnie na topie. Ja nie ukrywam, że zbieram te mini wersje i strasznie mnie to kręci, bo wyglądają super, mają kontrolery niemal identyczne z oryginałami i bardzo zbliżony do oryginału gameplay. W tym wydaniu mamy 110 gier i to niezły wybór (brakuje może Pitfall 2, ale Pitfall! jest). Rozważam poniedziałkowy wypad na polowanie.

    PS. Segę oczywiście już mam.
    • 17:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Dec 2019
     
    ... właśnie,w przypadku SEGI to podobno bardzo dobrej jakości są pady,mnie takie wersje specjalnie nie kręcą z uwagi na pewne niedopracowania- jaja i cuda jakie Sony wyprawiło w przypadku PS Classic -Amerykańskie wersje gier w NTSC by emulator miał lżej to strasznie tani chwyt.Brak możliwości dogrywania gier,trza kombinować i hakować.Ciekawe czy gniazda na Carty to atrapy i czy w przypadku SEGI podłączę CD/32X.
    A że ładnie wygląda... sam mam do zaoferowania NES classic podróbka oficjalnego mini Niesa,ale pady porządne i dobre gry na pokładzie,różnica jedynie w sposobie podłączenia(w oryginale HDMI)a tutaj tylko czincze,ale przynajmniej nie laguje :-).
    Ze sprzętów wszystko co mnie interesuje mam w oryginale,takie cuda nie dla mnie,na kilometr od tego biję tym całym nostalgicznym biznesem ...
    • 18: CommentAuthorurborg
    • CommentTime3 Dec 2019
     
    Moim zdaniem tej cenie nie warto. Szczególnie w przypadku Segi, bo oryginalne konsole można jeszcze póki co kupić za mniejsze pieniądze. Tutaj zaś dostajemy jedynie emulator z 40 grami bez możliwości rozbudowy. Poza tym chyba we wszystkich emulatorach Mega Drive emulacja dźwięku jest w najlepszym razie mocno niedoskonała. Atari 2600 może wyglada lepiej bo ma 110 gier i jakość emulacji jest chyba sporo lepsza.
    • 19:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime3 Dec 2019 zmieniony
     
    @ urborg
    właśnie ponoć w tej oficjalnej od Segi z dźwiękiem jest lepiej,no i dla padów a z konsoli zrobić brelok ;).
    Co do 2600 to aż tak za nią nie przepadam by wydać 300zł,kiedyś taki odpowiednik tych wersji mini-taki Rambo chodziło po 60-90zł i to około 92roku czyli jakieś 14 lat po premierze- toż to ponad dwie generacje sprzętów,wtedy to był old school a teraz nazywają Retro,zwał jak zwał,sprzęt ten sam a cena wyższa,za rozwiązania technologiczne z lat 70'mam płacić więcej bo co ?
    nie kupuję tego
    • 20:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Dec 2019
     
    ZuluGula - dzięki za linka.

    TheFender - nie widziałem.
    • 21: CommentAuthorurborg
    • CommentTime4 Dec 2019
     
    @Irata
    Brelok za 299zł ?!. Na brelok lepsze coś takiego:
    ->link<-
    • 22: CommentAuthorzijacek
    • CommentTime4 Dec 2019
     
    Przecież tych Flashback'ów już pełno wyszło. Nie wiem, czy X nie oznacza po prostu wersji 10-tej. Kosztują ok. 150 zł i mają porównywalną liczbę gier. Na moje oko Pani Ania po prostu chce zwrócić naszą uwagę na tę ofertę. Chwyt marketingowy?
    • 23:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Dec 2019
     
    Wszystko jest możliwe. Być może to taki wyrafinowany marketing pośrednika ściągającego konsole do sklepów Lidla.

    Ale czy naprawdę wśród nas są ludzie, którzy:

    a) nie zauważyliby sprzedaży tej konsoli w Lidlu? Takie info i tak się rozejdzie, bez takiego marketingu, bo to sklepy codziennego użytku i obecne w całej Polsce. Na co dowód - aż trzy niezależne wątki o tym się tu pojawiły,

    b) naprawdę kupią taki gadżet bo "pani Ania" zapytała o podłącznie konsolki i gry do niej? Chyba jednak użytkownicy tutaj są bardziej świadomi tego, czy chcą coś kupić czy nie :)

    Ale może się mylę, kto wie. Tak czy siak - temat chyba wyczerpany.
    • 24:
       
      CommentAuthorCreonix
    • CommentTime4 Dec 2019
     
    B_Nie wiem po co podejrzewać każdego o spisek czy promocję.
    Ja bym się po prostu cieszył, że ktoś mnie zapytał o pomoc.
    Na mnie pytania innych a już podpisy "celebrytów" nijak nie oddziałują ewentualnie odstręczająco. Tak więc nie rozumiem tego rodzaju "polecania" i zwracania uwagi.

    A_ Ja nie zauważyłem, chociaż chodzę codziennie, pewnie dlatego że ostatnio nie brałem gazetek Lidla. Gdyby nie te kilka wątków a przynajmniej jeden topic to bym pewnie nie wiedział albo zobaczył dopiero 9. Tak więc doceniam tę ciekawostkę
    • 25: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime4 Dec 2019
     
    nie sądzę żeby to była reklama. Pana Ania pytała o grę motocross, której nie było na liście gier. Chociaż może żeby odwrócić uwagę od braku kultowego E.T.
    • 26:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime4 Dec 2019
     
    @ urborg
    Lepsze,Super !
    szkoda że pady wyglądają dość tandetnie,jest szansa że działają z Atari :-) .
    • 27: CommentAuthorurborg
    • CommentTime4 Dec 2019
     
    @Irata
    Mam chyba identyczne pady, dokupywane na Aliexpress osobno. Megadrive kupiłem z oryginalnymi trzyprzyciskowymi padami. Dokupiłem takie właśnie pady 6-przyciskowe. Działają bardzo dobrze. Po podłączeniu do Atari też działają ale tylko w trybie 3 przyciskowym. Czyli w momencie włączenia zasilania trzeba trzymać wciśnięty przycisk mode na padzie.
    • 28:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime4 Dec 2019
     
    @urborg
    Jak będziesz na SV i mógłbyś to weź ze sobą,ciekawe jak się gra,jaka precyzja i czy nie zaliczają niechcący skosów .
    • 29: CommentAuthorurborg
    • CommentTime4 Dec 2019
     
    @Irata
    Na SV mnie nie będzie. Moje pady działają bardzo dobrze, skosów przpadkowo nie zaliczają. Wizualnie są identyczne jak te z linka aczkolwiek pewności nie ma że są identyczne i tak samej jakości. Kupowałem jakiś rok temu i chyba po 16 zł płaciłem z darmową wysyłką.
    • 30:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Dec 2019
     
    Jak się okazuje, konsola Segi dostępna w Lidlu jest inna niż zapowiadana w gazetce:

    ->link<-
    • 31: CommentAuthorurborg
    • CommentTime5 Dec 2019 zmieniony
     
    Czyli wbrew temu cco można było zobaczyć w gazetce, a w gazetce były fotki Segi mini, do kupienia będą shitowe konsolki od AtGames. Czyli burczący i fałszujący dźwięk, badiewne bezprzewodowe kontrolery z dużym lagiem przeciętna jakość obrazu. Zalecam omijać szerokim łukiem.
    • 32: CommentAuthortomaswoj
    • CommentTime5 Dec 2019
     
    Jakby ktos bardzo chciał prawdziwe Sega Mini (aczkolwiek nieco drożej):
    ->link<-
    • 33: CommentAuthorurborg
    • CommentTime27 Feb 2020
     
    Dziś widziałem w Lidlu konsole zarówno Atari jak i Segi na wyprzedaży za pół ceny czyli po 149,99. W wypadku konsolki Segi uważam że i tak nie warta tych pieniędzy.
    • 34: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime27 Feb 2020
     
    Czym ta z mexa różni się od tej z Lidla, poza producentem ?