atarionline.pl Trollowanie - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Dec 2019
     
    Napisał do mnie kolega Konrad z PPA.pl. Nie znam nikogo z tego forum, bo zajrzałem tam może ze dwa razy w życiu w poszukiwaniu informacji, ale to tutaj akurat nie ma znaczenia.

    Nasza rozmowa, choć fajna, dotyczyła niefajnego trollowania, w tym przypadku dotyczącego nicka, którego używa Konrad. Ponieważ nie ma u nas zgody na takie zagrywki, staramy się piętnować podburzanie czy podjudzanie jednych przeciw drugim. Krytyka dozwolona, ale nie chamstwo i nieuczciwość. Pozwolę sobie zacytować fragmenty naszej rozmowy za jego zgodą, bo sprawa pouczająca.

    Konrad:

    Doszły do mnie ostatnio słuchy, że niejaki "recedent" robi siarę u Was na forum tudzież w komentarzach pod artykułami. Chciałbym z tego miejsca kategorycznie stwierdzić, że ta osoba nie ma ze mną - członkiem redakcji Polskiego Portalu Amigowego - nic wspólnego. Nigdy nie wchodziłem na Atari Online i nie mam żadnych powodów, żeby trollować tu w komentarzach. (...) Niestety, nie pierwszy raz w życiu ktoś próbuje się pode mnie podszyć żeby narobić mi kłopotów. (...) Napisałem do Was bo po prostu musiałem napisać - jako tzw. "damage control". Wiem, że ta informacja nie dotarła do wszystkich, którzy pewnie się "na mnie" wkurzali przy okazji prowokujących wypowiedzi jakiegoś gówniarza, ale nie mogłem tego tak zostawić.

    No nic, trzymajcie się. Z braterskim pozdrowieniem od amigowców z PPA, Konrad


    Nie znam nikogo z ppa.pl, ale nie ma zgody na podburzanie nas przeciwko nim, albo odwrotnie. A wiem z doświadczenia, że są pojedyczne osoby, które wykorzystują przywilej anonimowości do chamskich zagrywek, rozwiązywania jakichś swoich problemów, podburzania, etc.

    Dodam tu jeszcze inną historię. W 2018 roku na Pixel Heaven przysiadł się do mnie pewien podchmielony jegomość, którego pod wpływem procentów zebrało na "zwierzenia". Przyznał się, że czasem komentuje u nas, mimo, że jest amigowcem. Ale że ma nasze tematy tak naprawdę w dupie, to właściwie komentuje tylko chamsko, właśnie dlatego, że "lubi podkręcać atmosferę" oraz "ma taki charakter".

    Dla mnie to antyczłowiek, ale nie w tym rzecz, jak tego gościa oceniam. Warto jednak wiedzieć, że jak napotykamy bulwersujące komentarze, niesprawiedliwe oceny, czy wulgarne wypowiedzi, to nie ma nic wspólnego z prawdziwą krytyką, oceną, czy chęcią powiedzenia prawdy, a jest duża szansa, że stoi za tym taki właśnie osobnik.
    • 2:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime16 Dec 2019
     

    Kaz:

    Dodam tu jeszcze inną historię. W 2018 roku na Pixel Heaven przysiadł się do mnie pewien podchmielony jegomość, którego pod wpływem procentów zebrało na "zwierzenia". Przyznał się, że czasem komentuje u nas, mimo, że jest amigowcem. Ale że ma nasze tematy tak naprawdę w dupie, to właściwie komentuje tylko chamsko, właśnie dlatego, że "lubi podkręcać atmosferę" oraz "ma taki charakter".


    Niech idzie do psychologa albo skoro naprawdę nie ma życia, na jakiś pseudoinformacyjny mainstreamowy portal, przynajmniej będzie wśród "swoich".
    Psucie atmosfery wśród ludzi, których łączy pasja? ŻENADA.
    • 3:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime16 Dec 2019
     
    To jest też trochę wina tego, że forum w ogóle pozwala na anonimowe komentarze. Wiem dlaczego to jest zrobione, bo już kiedyś o tym pisaliście, ale jednak większość forów czy portali nie pozwala na komentowanie anonimowe pod dowolnymi nickami. Może by to warto rozważyć powtórnie. Ja poprosiłem o zahasłowanie swojego nicka administratorów, mam takie hasło tajemne i teraz nikt już nie skomentuje pod moim nickiem, ale jak widać problem jest szerszy, bo tak się da zahasłować tylko użytkowników forum, w dodatku tylko tych, którzy o to poproszą, a przecież są też nicki których na forum nie musi być, a są znane z innych forów.
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Dec 2019
     
    Procedury rejestracji do zamkniętych forów często zniechęcają do zaglądania. A dzięki temu, że osoba z zewnątrz może się wypowiedzieć, oddzywali się wielokrotnie zaginieni autorzy gier (np. Wiesław Florek od Mózgprocesora, Maciej Czarnota od Wyspy, czy autorzy Robbo dla Atari ST) czy mniej zaangażowani użytkownicy, mający ciekawe rzeczy do powiedzenia.

    Zaproponowałem zastrzeżenie ksywy w komentarzach, z tym, że - co pisłem też Konradowi - nawet zastrzeżony nick nic nie daje, wystarczy zmienić jeden znak, np. dodać spację, żeby podszyć się pod kogoś.

    Najlepiej by było, żeby komentarze były powiązane z nickiem na forum, a komentarze osób anonimowych (nie zarejestrowanych na forum) jakoś się odróżniały, np, kolorem. Ale to wymaga zmian w kodzie serwisu. A tych nie ma komu zrobić od 15 lat :D
    • 5: CommentAuthorxxl
    • CommentTime16 Dec 2019 zmieniony
     
    ale co to za jakas sciema.

    jakis koles pisze pod ksywa zbiezna w nazwie z kims z innego forum. nagle facet z innego forum przychodzi mowi ze nasze forum nawet nie znal i nie interesuje sie ale zali ze to nie on tu pisze.

    cmon.

    tylko czekac zeby jakis murzyn z forum o grubych przeterminowanych kobietach zacznie tu sie zalic ze xxl robi mu siare.
    • 6:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime16 Dec 2019 zmieniony
     
    Pewnie inny użytkownik PPA go lojalnie poinformował, że ktoś pisze tutaj bzdury pod jego nickiem, a raczej trudno o dwie różne osoby o takim charakterystycznym nicku w polskim światku starych komputerów.
    • 7: CommentAuthortbxx
    • CommentTime16 Dec 2019
     
    Ściema, nie ściema... są osoby które przebywają zarówno na AtariOnline jak i na ppa. Konrad na ppa nie jest jakimś random-userem, tylko poważanym redaktorem. Wystarczyło, że ktoś go zapytał - "a co to za świrowanie pawiana na forum atarowców, panie redaktorze?".
    • 8: CommentAuthorxxl
    • CommentTime16 Dec 2019 zmieniony
     
    ale wyraznie zaznaczl ze na tym forum nie przebywa. ... mogl odpowiedziec: atari? "panie ja nie jestem rolnikiem" ...

    ale co? koles sie "podszywa" w takim sensie ze daje do zrozumienia ze jest redaktorem z ppa?

    czy chodzi o to zeby wszstkie fora w internetach mialy wspolna baze userow?
    • 9:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime16 Dec 2019 zmieniony
     
    To zapytaj redakcję AoL i PPA czy planują wspólną bazę userów, czy, zdroworozsądkowo i bardziej życiowo, tylko zainterweniowano w tej konkretnej sprawie.
    • 10: CommentAuthorxxl
    • CommentTime16 Dec 2019 zmieniony
     
    najpierw sprawdzilbym czy faktycznie sie "podszywa" czyli daje do zrozumienia ze jest innm kolesiem. jesli nie... to sorka ale to by bylo anty zyciowo i antyzdroworozsadkowo ograniczac komus wbor ksywki na forum.

    tym bardziej ze redaktor wyrazie zaznacza ze nie ma z atari nic wspolnego i nie ma zamiaru...

    moze trzeba zaczac przeszukiwac rozne fora w poszukiwaniu swojej ksywki a pozniej pisac do adminow: "to nie ja"
    • 11:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime16 Dec 2019 zmieniony
     

    xxl:

    najpierw sprawdzilbym czy faktycznie sie "podszywa" czyli daje do zrozumienia ze jest innm kolesiem. jesli nie... to sorka ale to by bylo anty zyciowo i antyzdroworozsadkowo ograniczac komus wbor ksywki na forum.


    Ach ten zdroworozsądkowy i życiowy świat wg xxl'a ;-)))
    I teraz tabuny oburzonych niedoszłych "recedentów" z AoL wniosą skargę do... Strasburgera chyba, bo raczej nie Strasburga :D
    • 12:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime16 Dec 2019
     
    Hmm, właściwie to fakt. Kaz, czy mógłbyś podlinkować wypowiedzi kogoś o ksywie recedent na naszym forum? Albo chociaż zacytowac fragment, na podstawie którego wyciągnięto wniosek, że się ktoś podszywa pod redaktora z ppa? Samo użycie takiej samej ksywy przecież faktycznie nie jest podszywaniem się. Jak mówi stare powiedzenie: "nie jednemu psu Burek"...
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Dec 2019
     
    Mq - przykro mi, ale nie zamierzam reklamować sposobu trollowania. Szkoda mi też czasu udowadniać, że na pewno trolling jest trollingiem, a nie tylko zbieżnością ksywek. Bo nie o ksywę tu chodzi, tylko towarzyszące tej ksywie wypowiedzi. Jeżeli nie wierzysz ani mnie, ani Konradowi, który sprawę zgłosił, ani osobie, która mu komentarze wskazała, że te kilka postów w komentarzach, które usunąłem, a które zawierały inwektywy i właściwie nic więcej, było podszywaniem się pod kogoś i było chamskich, to nie musisz.
    • 14: CommentAuthorxxl
    • CommentTime16 Dec 2019
     
    to jak usunales to po co ten watek? chyba tylko po to zeby reklamowac taki troling.

    ech
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Dec 2019
     
    Myśl. Po to, żeby wiadomo było, że nie będziemy takich zachowań tu tolerować. I nie pomoże to, że szkalowany jest ktoś z innego forum i się "nie dowie". Albo że jak z "wrogiego obozu komputerowego" to już można.
    • 16: CommentAuthorxxl
    • CommentTime16 Dec 2019
     
    mysl.

    dlaczeo nie publikuje sie w tv czy radio o zgloszeniach podkladania bomb?

    sadzisz ze trola odstrasza naglasnianie ze jeo zachowanie zostalo zauwazone?

    ech
    • 17:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime16 Dec 2019
     
    Kaz, nie chodzi o to, że nie wierzę, ale z tego co napisałeś w pierwszym poście w zasadzie nie wynika, że chodzi o podszywanie, a napisałeś, że niby rzecz ma być pouczająca. Tymczasem w sumie sam ten wątek robi się kolejnym śmietnikiem i moim zdaniem niczego nie wnosi. Dobra, ja tam kończę już na ten temat, bo sami nawzajem faktycznie się karmimy trolowaniem chyba. Ja jestem skłonny przyznać, że daję się ostatnio wciągać w te bezsensowne przepychanki i pisanie nie w tematyce forum. Tak, przyznaję, mam poczucie, że niektóre rzeczy piszę niepotrzebnie, ale czy inni potrafią też na siebie spojrzeć i to przyznać? Dla mnie w tym wątku EOT. Muszę popracować nad tym, żeby więcej pisać o Atari i o elektronice, to mi lepiej wychodzi.
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Dec 2019
     
    xxl - wybacz, ale psycholog z Ciebie żaden. Myśl. To nie jest komunikat do trolla.
    • 19: CommentAuthorxxl
    • CommentTime16 Dec 2019
     
    o podlozeniu bomby tez nie jest do podkladacza.

    przekonales mnie do czegos. nie, nie do swoich racji.

    to tyle. papa
    • 20:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime16 Dec 2019
     
    ale swoją drogą na ppa.pl żyją w kłamstwach i nikomu to nie przeszkadza ...
    pierwsze kłamstwo z brzegu: "Apple to Amiga " bo miało PowerPc ...jprdl
    • 21:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Dec 2019
     
    xxl - nie próbowałem Cię przekonać do żadnych moich racji. Zadałeś pytanie to Ci odpowiedziałem, po co ten wątek. Jeśli trudno Ci znieść odpowiedź, bo jest niezgodna z Twoim tokiem myślenia, to już nie moja wina.
    • 22: CommentAuthorstc
    • CommentTime16 Dec 2019
     
    Trollollo... ;)
    • 23:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime20 Dec 2019
     
    Czy tutaj skomentował "prawdziwy" recedent (ten z PPA), skoro nick zarejestrowany? ;-)
    ->link<-
    • 24:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime20 Dec 2019
     
    A to nie chodzi głównie o to, że maila podasz?
    • 25:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime20 Dec 2019
     
    A, chyba faktycznie podanie maila "wypomarańczowuje" nicka.
    • 26: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime20 Dec 2019
     
    Ale trollują, czy hejtują? W kazdym forum powinno byc moim zdaniem ciut trollingu,
    aby dodać trochę smaku, a hejtomanie i hejlowanie to juz niekoniecznie.