atarionline.pl Turbo blizzard po raz enty ;) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime22 Dec 2019
     
    Tak sobie zmajstrowałem w ramach powrotu do młodości bo mam wielką sympatie do tego turbo z czasów gdy byliśmy piękni i młodzi ;) Malutka płytka w SMD do magnetofonu w/g Zenona schematu , do tego Phoenix Cardridge Hurka , kolega Tooloud mi zrobił ładną nalepkę. No i mam zestawik. ;)
    • 2:
       
      CommentAuthorarchieil
    • CommentTime22 Dec 2019
     
    A dało się blizzarda używać do samplowania audio?
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Dec 2019
     
    No i brawo. A pytanie - na sprzedaż coś masz?

    Kiedyś, nie wiem, czy pamiętasz, bo to było w okolicach 2007 roku, rozmawialiśmy o takim pomyśle, żeby zrobić interfejs, który zastąpi magnetofon - będzie można włożyć do niego np. kartę SD i z niej odczytywać pliki audio z nagraniami programów, a płytka będzie zawierać najpopularniejsze systemy turbo, przełączane pstryczkiem dla wygody. To wszystko, żeby można było uniknąć problemów z mechaniką magnetofonów, ale zachować możliwość ładowania jak w epoce. Udało Ci się coś w tej sprawie zdziałać czy temat porzucony?
    • 4:
       
      CommentAuthorarchieil
    • CommentTime23 Dec 2019
     
    @Kaz

    Jeśli to do mnie to żarty zbyję milczeniem.

    Faktem jednak jest, że program do ustawiania skosu głowicy coś tam pokazywał i tylko za późno wpadłem na to żeby sprawdzić co, w przypadku gdy byłoby to zwykłe nagranie audio.

    Jakiś soft mi został więc sam program do ustawiania skosu mam, ale nie mam na czym stestować wyniki teoretyczne.

    a) jaka była częstotliwość "próbokowania" dla skosu
    b) na ile rozpiętość wyników była dopasowana do plików nie cyfrowych

    Sam wygląd przebiegu dla audio z nagranym programem widziałem. Tylko nigdy nie sprawdziłem czy da się w ten sposób coś interesującego uzyskać.

    Wynik to złożenie możliwości pozyskania danych i możliwości ich użycia.

    Wysokiej jakości dane cyfrowe dziś dają większe możliwości przekonwertowania w dół niż z jednego kiepskiego formatu przekonwertowanie do innego kiepskiego formatu kiedyś.

    Ciekawość jednak z chęcią zaspokoję jeśli ktoś wie.
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Dec 2019 zmieniony
     
    archiel - pytam Zaxona. Gdzie Ty tu widzisz żarty? Pytam czy ewentualnie zrobił lub planuje zrobić więcej kartów na sprzedaż. Oraz przypominam mu nasze rozmowy o interfejsie.
    • 6:
       
      CommentAuthorarchieil
    • CommentTime23 Dec 2019 zmieniony
     
    @Kaz

    ciut zmęczony jestem i nie załapałem, że chodzi o produkt.

    blizzard dawał się z DOS-ami pożenić bez problemu co potem się okazało, że nie z każdym turbo było łatwe do uzyskania.

    U siebie używałem kilka różnych dosów z ramdyskiem i przez kilka tygodni również ze stacją w takiej konfiguracji.