atarionline.pl 140 zeskanowanych Bajtków - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime24 Dec 2019
     
    Nie lada gratka :)
    ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Dec 2019
     
    A na czym polega ta gratka?
    Bo wszystkie te Bajtki są od lat w naszych archiwum czasopism, a łącznie jest 655 czasopism:

    ->link<-

    zresztą, to nasi czytelnicy i nasza praca przyczyniła się do skompletowania Bajtków, bo wcześniej w necie ich nie było.
    • 3:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime24 Dec 2019
     
    Ok, to proszę usuń w takim razie.
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Dec 2019
     
    A niech będzie, nie przeszkadza. Na forum wszystko się zmieści, a dobrze przypomnieć, że mamy znaczne zasoby, które 10 lat później wciąż są gratką :D
    • 5:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime24 Dec 2019
     
    Wrzucił to pixelpost, a ich udostępnił niebezpiecznik, obydwa w huraoptymiźmie, zatem uznałem, że to faktycznie coś przełomowego :)
    • 6:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime24 Dec 2019
     
    @mav dzięki za linka. Tu jest o wiele przejrzyściej
    • 7: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime24 Dec 2019 zmieniony
     
    tez mi sie wydaje ze na tym archiwum sie da je fajnie przegladac.\n aol to nawet nie wiem gdzie szukac.
    Strona niedlugo sama sie rozpadnie ze swojego niedzialania.
    Oprocz forum to ciagle dostawalem blad 404
    • 8:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime24 Dec 2019 zmieniony
     
    Archiwum fajne i wygodne do oglądania.

    Ja też mam codziennie 404 na AOL, nic poza główną prawie nie da się oglądać. RETRO pełną gębą.

    EDIT: teraz dodając ten wpis dostałem taki komunikat i weszło dopiero za trzecim razem:
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Dec 2019 zmieniony
     
    tez mi sie wydaje ze na tym archiwum sie da je fajnie przegladac.\n aol to nawet nie wiem gdzie szukac.


    Wydaje mi się, że nie jest takie trudne, wystarczy popatrzeć na główną stronę :) Jest tak Biblioteka Atarowca po lewej, a w niej różne materiały, w tym Czasopisma. Mają dopiski, ile jest materiałów.

    Warto tu podnieść, że to przejrzyste archiwum skorzystało z materiałów gotowych, choćby z czytelni Retroreaders i naszych, bo to była nasza inicjatywa na AOL, żeby zeskanować w końcu wszystkie Bajtki, Komputery, IKSy i inne pisma. Wcześniej tego nigdzie nie było. I to tytanicznej pracy Scalaka i innych osób z AOL zawdzieczacie w dużej mierze to przejrzyste archiwum, o czym zresztą tam nie ma słowa.

    Strona niedlugo sama sie rozpadnie ze swojego niedzialania.
    Oprucz forum to ciagle dostawalem blad 404


    Być może się rozpadnie. Silnik jest stary jak świat, a nie ma nikogo, kto by coś z tym zrobił. Są tylko tacy, co na to jęczą i wymagają, jak Ty, ale żadnego własnego wkładu nie chcą wnieść.

    Samo się nie zrobi. To jest portal społecznościowy, i karmi się treścią dostarczaną przez społeczność. Także forma zależy od osób działających. Jeżeli chcesz, żeby coś było zrobione - zrób. Chcesz artykułu - napisz. Chcesz wydarzenia - zorganizuj. Albo lobbuj, żeby ktoś zrobił. Z tym, że na razie są sami lobbyści, a nie ma komu zrobić.
    • 10:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime24 Dec 2019
     
    Ja kilkakrotnie proponowałem pomoc. Zrobiłem kiedyś nawet wyszukiwarkę do plików, proponowałem też swoją pomoc przy migracji na jakiś nowy silnik, ale usłyszałem że się nie da.
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Dec 2019
     
    Od kogo to słyszałeś? Bo na pewno nie ode mnie. Za chwilę mogę Ci udostępnić hasła do serwera i migruj, poprawiaj.

    W swoim czasie udostępniłem serwer kilku osobom, które też dużo obiecały, a na razie efekt zerowy. Jedynie wieczór od czasu do czasu załata coś, co się właśnie posypie.
    • 12:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime24 Dec 2019
     
    Poszukam wątku, bo już teraz nie pamiętam, ale chyba właśnie od wieczora usłyszałem że się nie da :)
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Dec 2019
     
    Aaaa... Wieczór pewnie miał na myśli, że się nie da połatać w 5 minut, bez naprawdę solidnej przebudowy całości. Problem tkwi w tym, że to stara łajba, która jest tak dziurawa, że kolejne łaty nic chyba nie zmienią. Trzeba zbudować statek od nowa i przemigrować treść. Tak mi zostało to przedstawione. Zachęcam Cię, jeśliś gotów do pomocy. W każdej chwili zeznam wszystko co wiem na ten temat i pomogę asystą przy pracach :)
    • 14: CommentAuthorfder
    • CommentTime24 Dec 2019
     
    Strona AOL działa super i właśnie fajnie, że jest w takim layout jakim jest. Na nowych stronach na tablety jest zazwyczaj po prostu b.mało informacji. Wolę taką tym bardziej, że można obejrzeć na retro komórce :)
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Dec 2019
     
    fder - nie chodzi o layout, bo tego zmieniać nie zamierzamy. Ma być jak od zawsze - bez reklam, minimalistycznie. Ale silnik sieje błędami. I on wymaga zmiany.
    • 16: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime24 Dec 2019
     
    Pare osob proponowo ale juz mialo byc na 15 lecie nowa strona. Ja nie proponowalem co nie znaczy ze nie moglbym pomoc.
    Ja jestem za postawie iem nowego cms i migracja tresci.
    Jezeli zalozy sie komitet ratowania aol to bardzo chetnie pomoge od strony technicznej. Bez zadnych podtekstow, przyslug itp, zupelnie bezinteresownie
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Dec 2019
     
    Parę osób proponowało, to prawda. A na 15-lecie obiecał Wieczór :D

    Wszelka pomoc bardzo mile widziana, ale to jest spory temat do ogarnięcia, więc możemy się zdzwonić po świętach.
    • 18:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime24 Dec 2019
     
    Zasadniczo też jakieś tam phpowe doświadczenie mam, jakby co. Aczkolwiek jesli chodzi o konfigurowanie Serwera i tematy wydajnościowe go gorzej, tutaj zawsze dostawca hostingu się martwił :-)
    • 19: CommentAuthorAdam
    • CommentTime25 Dec 2019 zmieniony
     
    Większość to pewnie wie, ale przypomnę, że (do czasu naprawy silnika strony) można sobie łatwo ręcznie skorygować błędnie wygenerowanego konkretnego URL-a do artykułu AtariOnline w ten sposób, że w miejsce wszelkich śmieci pomiędzy "atarionline.pl/" a "/index.php?" wpisać v01:

    atarionline.pl/v01/index.php?(i tu dalsza część URL-a bez zmian)


    Wesołych Świąt :)
    • 20: CommentAuthorBaX
    • CommentTime25 Dec 2019
     
    Fajne kolejne źródło, nie muszę grzebać w szafie jak chce coś poczytać. Tyle, że nic ze zastąpi zapachu 35 letniego papieru rodem z PRL-u przeglądanego przy żarnikowej żarówce. ;)
    • 21: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime25 Dec 2019
     
    No to się event zrobił. Ludzie na fejsa wrzucają, te linki do bajtków. To aa dorzucam w komencie link do aol-a. To są te same skany co tutaj. W php=ie też mogę coś ogarnąć, bo zajmuje się miedzy innymi tym zawodowo.