atarionline.pl Robbo na komórkę - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthortomaju
    • CommentTime10 Feb 2010
     
    witam,

    pobralem najnowsza wersje robbo z tego watku na nokia 6500 slide i - mimo ustawien fps - wystepuja wciaz problemy z ruchem: po _jednym_ nacisnieciu kierunku robbo przechodzi o 2 pola. udalo mi sie dojsc do poziomu 10-ego, ale na tej planszy sa magnesy i jeden krok za daleko konczy sie tragicznie.

    wielki szacun za przerobke tej megaklasyki na wersje mobilna. lza sie w oku kreci. jednak gdyby mozna bylo poprawic ten blad, byloby super!

    ps. pobralem rowniez z tego watku gre fred. przez ostatnie kilka dni w wolnych chwilach nie robilem nic innego, tylko gralem, przypominajac sobie dzieciece czasy.

    dziekuje Wam, ze zrobiliscie te gry w wersji mobilnej!

    --
    pozdrawiam.
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Feb 2010
     
    Autor Freda mobilnego - Lord Thyros - bedzie na KWAS-ie to mu przekaze podziekowania. A Gieniowski to sam przeczyta :).
    • 3:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime11 Feb 2010 zmieniony
     
    Czy poza Fredem i Robbo, bedzie jeszcze cos znanego atarowego "przeportowane" w tym roku/dziesiecioleciu (nie liczac KOLONY 2106) ? ;o
    • 4: CommentAuthorrav
    • CommentTime11 Feb 2010
     
    @Dracon:

    Pracuję aktualnie nad portem Lasermanii pod Symbiana, UIQ, Windows Mobile, PSP i Nintendo DS. Niestety, nawał obowiązków rodzinno-domowych oraz fakt, że realizuję kilka projektów równolegle sprawia, że prace idą powoli. Liczę jednak, że jeszcze w tym roku coś się w tym temacie zadzieje...
    • 5:
       
      CommentAuthorgolem14
    • CommentTime23 Feb 2010 zmieniony
     
    W wątku tym Belial testował prawdopodobieństwo występowania różnych niespodzianek po strzale w "?". Robił to na emulatorze więc nie ma pewności, że odpowiada to rzeczywistym wynikom z realnego Atari z jego generatorem liczb pseudolosowych. Gniewkowski pracuje nad wersją Java zaś Rav nad swoim projektem, które bazują na mechanice Robbo. Gdyby więc ktoś z posiadaczy prawdziwego Atari miał czas i chęć, to może jeszcze raz przetestować strzelanie do niespodzianek. W tym celu załączam zestaw 13 planet, na których znajduje się 100 niespodzianek. Zestaw można sobie odpalić kilka razy zwiększając tym samym dokładność danych statystycznych.
    Może się to przyda.
    • 6: CommentAuthorrav
    • CommentTime24 Feb 2010
     
    @golem14:

    Pracując nad RobboNG też spotkałem się z problemem rozkładu prawdopodobieństwa występowania niespodzianek. Dzięki pomocy mojego kolegi (autora mobilnej wersji Misji), który zna dobrze assembler 6502, udało się zlokalizować fragment kodu w oryginalnych źródłach Robbo (http://sources.pigwa.net/files/gry/robbo.zip) odpowiedzialny za generowanie niespodzianki. Wygląda to tak, że po zniszczeniu znaku zapytania losowany jest element z następującej tablicy:

    NSPS EQU *
    DTA C' ??!!!!'
    DTA C'===$$$$$'
    DTA C'&&@+++++'
    DTA C'cc,.-/#'

    Znaczenie poszczególnych elementów:

    ' ' - nic
    '?' - niespodzianka
    '!' - naboje
    '=' - klucz
    '$' - skarby
    '&' - oczy
    '@' - bomba
    '+' - życie
    'c' - wybuch
    '' - wyjście
    ',' - działo obrotowe
    '.' - działo obrotowe
    '-' - działo obrotowe
    '/' - działo obrotowe
    '#' - skrzynia

    Jak widać, niektóre elementy w tablicy są zwielokrotnione (np. śrubki, życia czy strzały), co podwyższa prawdopodobieństwo ich trafienia. W RobboNG zaimplementowałem niemalże identyczne rozwiązanie.

    Btw. na Atari do liczb losowych używany jest generator szumu z układu dźwiękowego Pokey. Zakładam, że ma on rozkład normalny, więc o ile zastosuje się generator liczb pseudolosowych o podobnym rozkładzie, zachowanie niespodzianek powinno działać podobnie jak w oryginale.
    • 7: CommentAuthorgieniowski
    • CommentTime27 Feb 2010 zmieniony
     
    Po długiej nieobecności wracam z nową wersją robbo.

    - usunięty bug z kolorami (np. 9 etap)
    - poprawione animacje (po wybuchu bomby jest kilka animacji)
    - dodana opcja gry z życiami

    @tomaju
    Dzięki za miłe słowa! Co do podwójnego ruchu, to niestety nie udało mi się tego usunąć, a próbowałem na kilka sposobów... Najgorsze jest to, że nie mogę tego nigdzie przetestować, a z drugiej strony skończyły mi się pomysły na rozwiązania... Na razie niestety tak to zostanie...

    @rav
    Dzięki za tablicę elementów. Co prawda nie korzystałem z niej, ale wydaje mi się, że to co jest obecnie powinno wystarczyć. Wszak Belial przeprowadził dosyć dokładne analizy :)
    • 8:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime27 Feb 2010
     
    @geniowski - problem z podwojnym ruchem widac na np. Nokii 6500 slide. Osobiscie podejewam ze problem moze dotyczyc jesli nie tylko Series 40 5th edition i obecnej tam implementacji Javy to moze nawet wczesniejszych edycji Series 40. Przydaloby sie jesliby ktos przetestowal na jakiejs Express Music oraz np. 6300, 6230i.
    • 9: CommentAuthorgieniowski
    • CommentTime28 Feb 2010 zmieniony
     
    Jeszcze jedna wersja. Tym razem zawiera już wszystkie etapy ze wszystkich dostępnych wersjach Robbo.
    • 10: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime26 Mar 2010
     
    Szacunek za tę wersję!! Chyba zacznę zostawiać komórkę w domu obok stacjonarnego :-))
    Rzeczywiście jest w co pograć...tylko auto- lub quick-save'a brak i to trochę zniechęca do męczenia na małych klawiszach w koło tego sameg etapu.

    Ja mam SonyEricssona W610i i wszystko pięknie hula, ale np. w RobboVI etap4 jest czarno. Sprawdzę jeszcze na emulatorze w domu, być może ktoś tak celowo zaprojektował tę planetę (układ labiryntu niewidoczny, widoczne: oczy, Robbo, śrubki, magnesy).
    • 11: CommentAuthorgieniowski
    • CommentTime27 Mar 2010
     
    Hlipoz, dziękuję za miłe słowa :) Sejwów podczas gry nie ma i moim zdaniem jest to słuszne. Grasz bez ograniczenia żyć, możesz wybierać etapy, po co dodatkowo ułatwiać grę? Co prawda niektóre etapy mają bardzo dużo losowości, ale mimo wszystko w porównaniu do oryginału jest dużo łatwiej przejść całą grę (chociaż sterowanie na komórce troszkę kuleje...).

    Co do czarnego etapu, wydaje mi się, że tak samo było w oryginale ;)
    • 12: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime29 Mar 2010
     
    Rzeczywiście w oryginale (dopiero na emulatorze zauważyłem że czeskim) jest tak samo. Czyli to nie bug.

    A tak na marginesie: Ano je to pravda. Robbo je nesmertelny :-))
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Mar 2010
     
    Zaistalowalem wersje 1.3.1 na SE W995 - dziala bezblednie.
    • 14:
       
      CommentAuthorgolem14
    • CommentTime19 Apr 2010
     
    Cześć co tam słychać w temacie? Ostatnio soft w komie wgrałem nowy i mi pokasowało starocie, jest coś nowego do wgrania czy nadal bazować na NewRobbo9.jar?
    • 15: CommentAuthorgieniowski
    • CommentTime20 Apr 2010
     
    Ostatnio nic się nie dzieje. Gra działa, błędów już nie ma (w sumie nie ma aplikacji bez błędów, ale tutaj nic mi o nich nie wiadomo), ale załączam swoją najnowszą wersję. Prawdopodobnie znajdują się tu jakieś drobne usprawnienia, jednak raczej niezauważalne dla graczy :)

    Pozdrawiam!
    • 16:
       
      CommentAuthorgolem14
    • CommentTime20 Apr 2010
     
    Dzięki
    • 17:
       
      CommentAuthorPoklik
    • CommentTime28 Aug 2010
     
    W związku z ->link<- dorzuciłem parę nowych zbiorów plansz (o których wspominali Golem14 i Hlipoz) do paczki:

    K-Robbo 1
    K-Robbo 2
    K-Robbo 3
    K-Robbo 4
    Warsaw Robbo
    Warsaw Robbo II
    Robbo Lutry
    Robbo Lutry II
    Robbo Lutry III
    • 18:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime28 Aug 2010
     
    Nie testowalem jeszcze wersji 10+ ale poki co kazda wersja ma syndrom podwojnego ruchu na Nokii... coz... mimo to gra sie przyjemnie ale poziom trudnosci jest zdecydowanie HARD ;) raz na dwa razy Robbo ruszy sie dwa razy a nie raz ;) przez to nawet najprostsze plansze potrafia byc nie lada wyzwaniem :)
    • 19:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime29 Aug 2010
     
    No niestety... w kazdej wersji to samo ;/ (uzywam Nokii 6500 slide) nie wiem czemu - na niektorych wersjach Robbo innych autorow gra zachowuje sie normalnie, tzn. ruch w lewo to zawsze jeden ruch w lewo a nie raz dwa raz jeden.
    • 20:
       
      CommentAuthorPoklik
    • CommentTime29 Aug 2010
     
    Ja tu tylko przekonwertowałem i dorzuciłem trochę nowych paczek z planszami, więc nic dziwnego, że nic nie poprawiło się w kwestii sterowania ;)
    • 21:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime29 Aug 2010
     
    Domyslam sie :) niemniej jednak zawsze jakas nadzieja jest ;D a 10-tki chyba nawet nie testowalem wczesniej :) wiec byla okazja :)
    • 22: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime29 Aug 2010
     
    Wielkie dzięki Poklik. U mnie na Sony-Eryku wszystko śmiga aż miło.
    • 23: CommentAuthorgieniowski
    • CommentTime24 Oct 2010 zmieniony
     
    Witam wszystkich ponownie!

    Widzę, że pod moją nieobecność temat Robbo ruszył do przodu. Bardzo mnie to cieszy :) Ale żeby ten wpis nie był taki "suchy" postanowiłem wrzucić nowszą wersję gry z drobnymi poprawkami:
    - laser po wysadzonym działku laserowym działa jak w oryginale
    - przesuwanie ruchomego działka jest usprawnione
    - szybkość kursora przy wyborze gry po powrocie z ekranu wyboru etapu jest naprawiona

    Jeśli ktoś znajdzie więcej błędów (oprócz podwójnego ruchu z którym się poddałem...) proszę o info. Postaram się to naprawić.
    Oczywiście nowe etapy dodane przez Poklika są uwzględnione w nowej wersji :)
    • 24: CommentAuthorgrisznik
    • CommentTime26 Oct 2010 zmieniony
     
    U mnie (Nokia 5130 XpressMusic) NewRobbo wygląda pięknie ALE:
    - z jakiegoś powodu nie działa mi dźwięk
    - w levelu 3 (Robbo) na przykład wydaje mi się, że te 'ptaszki' w lewym dolnym rogu planety trochę inaczej się poruszały (w oryginale miały taki cykl, że co dwa ruchy się zderzały).

    To chyba wszystko, gra wygląda świetnie, ogólnie świetna robota. Przez ten podwójny ruch (i podwójne strzały) się trochę ciężko gra. Zaraz jeszcze sprawdzę NewRobbo11
    • 25: CommentAuthorgrisznik
    • CommentTime26 Oct 2010 zmieniony
     
    W NewRobbo11 dźwięk dalej mi nie działa. Czy wszystkim innym działa?
    • 26: CommentAuthorbaton
    • CommentTime27 Oct 2010
     
    Witam na N95 8gb działa idealnie z dźwiękiem również. Natomiast mam wrażenie, że już pierwsza plansza w Robbo ma inny układ niż oryginał?
    • 27: CommentAuthorgrisznik
    • CommentTime15 Nov 2010 zmieniony
     
    Robbo, ruchome 'działko', które pierwszy raz pojawia się w levelu 45 - w Robbo na Atari, jeśli dobrze pamiętam, poruszało się tylko w poziomie. Na mojej Nokii (w ogóle strasznie długo zajęło mi dojście do tego levelu przez podwójny ruch - dodatkowo, żeby jeszcze jakąś mieć kontrolę nad tym jak Robbo się porusza fps mam ustawione na 3) jeśli działko popchnie się w górę bądź w dół, to będzie się poruszało w pionie dopóki nie popchnie się go znowu w bok.

    edit: w związku z tym wygląda mi na to, że level 48 jest nie do przejścia

    edit2: jest tam znak zapytania i można powtarzać level aż będą strzały - czyli da się przejść całość
    • 28: CommentAuthorpaweusz
    • CommentTime23 Nov 2010
     
    @gieniowski: A ja mam buga w SE 770i. Wygląda na to, że nie da się przejść planszy 42 w Robbo Forever. Chodzi o to że program nie pozwala przejść robbo w pole bezpośrednio sąsiadujące z zabijającym czymś: np. działko którego strumień się cofa na tejże planszy - robbo nie może wejść bezpośrednio za strumień (tak żeby się z nim stykać). Problem ten jest utrudnieniem w przechodzeniu przez fale poniżej. Okazuje się że robbo nie może wejść zaraz po tym jak fala się przesunęła, a więc nie zdąży przejść przez cały szereg fal. Sprawdzałem Robbo forever na emulatorze i da się to przejść bez problemu. Ja osobiśćie utknąłem w komórce na tej planszy.

    Btw. Niesamowite plansze w Robbo forever. Jeśli mogę jedyną rzecz powiedzieć, to poziom nie jest rosnący :) Na początku są trudniejsze niż później :) Ale gratulacje tym którzy to wymyślili, bo na prawdę - jest jak sobie umysł poćwiczyć.
    • 29:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Nov 2010
     
    Jeśli mogę jedyną rzecz powiedzieć, to poziom nie jest rosnący :)


    Zgadza sie - jest malejacy, to zamierzony efekt.
    • 30: CommentAuthorpaweusz
    • CommentTime23 Nov 2010
     
    zamierzony???
    1. jeśli zamierzony to jaki to ma cel?
    2. teraz to mi zepsułeś resztę gry. Nawet nie będę czekał na naprawienie tego buga, bo po co - skoro dalsze będą prostsze ;P
    • 31:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Nov 2010
     
    ad.1
    Zeby bylo inaczej niz zawsze :). A wybieraczka poziomow jest dla tych, ktorym sie to nie podoba i chca zaczac od najlatwiejszych poziomow.

    ad.2
    "Prostsze" nie oznacza "proste" :)
    • 32: CommentAuthorw1k
    • CommentTime26 Nov 2010
     
    my girlfriend play j2me robbo(2) and in 26 is a moving laser (left-right).. i mean, it is a buggy, because that laser moves top-down, not left-right.. i cant finnish that level, because laser not move left-right.. when i go top, he moves top-down..

    ericsson w810..
    • 33: CommentAuthorgieniowski
    • CommentTime28 Nov 2010 zmieniony
     
    @grisznik
    Przepraszam, ten błąd wdarł się niezauważenie po moich ostatnich poprawkach... W załączniku poprawiona wersja.

    @w1k
    Moving cannon bug is fixed now. Please download attached file.

    @paweusz
    Wkrótce przyjrzę się falom o których piszesz i zobaczę co się da zrobić.
    • 34: CommentAuthorw1k
    • CommentTime29 Nov 2010
     
    thanks, works fine now
    • 35: CommentAuthorspoko_ws
    • CommentTime9 Dec 2010
     
    Hej!

    Dotarłem mozolnie do 17 poziomu Robbo Lutry i wszystko wskazuje na to, że nie da się go przejść. Obejrzałem poziom dokładniej i wydaje mi się, że zostały zamienione miejscami punkt rozpoczęcia i kapsuła (wyjście z poziomu). Czy możecie to potwierdzić?

    Pozdrawiam -- Spook.
    • 36: CommentAuthorw1k
    • CommentTime10 Dec 2010
     
    hm, if you have no ammo and you trying shoting, that robbo have animations walking.. but j2me version doesnt have this animation
    • 37:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Dec 2010
     
    spoko_ws - ktorego Robbo Lutry i w ktorej wersji? Ostatnio pan Michal podeslal mi poprawiona wersje ktoregos poziomu, w tej chwili nie sprawdze, ale moze to ten.
    • 38: CommentAuthorspoko_ws
    • CommentTime13 Dec 2010
     
    To jest Lutry jedynka, natomiast wersja jest, z tego, co pamiętam, najnowsza (12) - tu kolejna sugestia, by midlet był odpowiednio wersjonowany, lub by informacja o wersji była chociaż w okienku About, bo nie ma jak sprawdzić :)

    Możesz natomiast łatwo sprawdzić, czy poziom jest prawidłowy: wejście jest z lewej strony, u dołu poziomu, wyjście - z prawej, u góry, a powinno być na odwrót. No chyba, że takie było zamierzenie autora, ale wówczas nie wyobrażam sobie, w jaki sposób można byłoby przejść ten poziom :)

    Pozdrawiam -- Spook.
    • 39: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime13 Dec 2010
     
    Właśnie jestem w 16 levelu Lutry czyli jeden przed tym o którym mowa. Naturalnie w 17-kę jeszcze nie grałem, ale obejrzałem układ planety pod RK.

    @spoko_ws
    Próbowałeś iść w prawo do teleportu nr 1? Dalej w prawo są naboje, które wydaje się że przy dobrej zręczności można zebrać i ustrzelić robaka. Potem strzał w bombę i można wyjść dalej.
    • 40: CommentAuthorspoko_ws
    • CommentTime13 Dec 2010
     
    Teoretycznie tak, tyle że po przeteleportowaniu ląduje się bezpośrednio przy magnesie. Z powodu buga można wtedy natychmiast uciec i przeżyć, ale nie jestem przekonany, czy taka była intencja twórcy poziomu - szczególnie uwzględniając taniec z miśkami, który trzeba uskutecznić wcześniej :)

    Nawiasem, zaraz obok teleportu znajduje się śrubka, którą da się zebrać tylko przechodząc bezpośrednio obok magnesu. Nie znam sposobu, w jaki dałoby się to zrobić - nawet jeśli wykorzysta się bug z teleportem i magnesem :)

    Nawiasem odkryłem jeszcze, że z nietoperzem da się minąć, gdy nietoperz porusza się w dół, a Robbo do góry po jego prawej stronie (być może w innych kierunkach również) - wyszło to bodaj w pierwszym albo drugim poziomie Lutry. Nie mam jednak możliwości sprawdzić, czy w oryginalnej grze również tak było...

    Pozdrawiam -- Spook.
    • 41: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime13 Dec 2010
     
    @spoko_ws
    Chodziło mi o inny teleport (patrz załącznik – zaznaczone kółkiem). Natomiast jeśli chodzi o śrubkę przytuloną do teleportu w górnym prawym rogu to jest na nią sposób. Można wykorzystać pobliskie dwie bomby (po wcześniejszym zebraniu dwóch śrubek) i przesunąć jedną z nich w celu wysadzenia teleportu w powietrze. Wtedy będzie możliwe zebranie śrubki bez przechodzenia obok magnesu (z tą śrubką sąsiaduje jeszcze ptak, ale myślę że wiesz jak sobie z nim poradzić).

    Natomiast żeby wyjść z teleportu unikając śmierci od magnesu trzeba wejść do teleportu startowego tak jak pokazuje biała strzałka również w załączniku.

    To są oczywiście takie moje teoretyczne przemyślenia „na sucho” czyli bez rzeczywistego grania etapu, ale tak na czuja to wydaje mi się że w tej postaci etap jest do przejścia.

    Teraz nie pozostaje mi nic innego jak dokończyć 16-tą planetę, nagrać solucję i zabrać się za 17 chociaż biorąc pod uwagę ilość wolnego czasu ostatnio to nie wydaje mi się żeby to było jeszcze w tym roku.
    • 42:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Dec 2010
     
    Spook - sprawdzilem, pan Michal podeslal nowa wersje planety 21 w "Robbo Lutry 3", a wiec chodzi o inna rzecz.
    • 43: CommentAuthorpaweusz
    • CommentTime16 Dec 2010
     
    Z wielką przykrością muszę stwierdzić że level 48 robbo forever na komórce jest nie do przejścia. Robbo pojawia się w miejscu z którego nie można wyjść bez strzału. Dziwne jest to, że w zwykłym robbo forever robbocik też się pojawia jakby w kapsule w prawym górnym rogu (ta kapsuła się animuje), ale potem sterujemy robbo znajdującym się pomiędzy kratkami. Raz nawet jak zginąłem (w wersji atarowskiej) to pojawiłem się w tamtej kapsule... ale tylko raz.
    • 44: CommentAuthorpaweusz
    • CommentTime16 Dec 2010
     
    I jeszcze pytanie - czy w atarowskim robbo da się oglądać planszę bez ruszania się z miejsca - jak to jest możliwe w wersji komórkowej?
    • 45: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime16 Dec 2010
     
    Jeśli w levelu 48 etap zaczyna się w prawym górnym rogu to jest to ewidentnie problem komórkowego Robbo – powinien zacząć się niżej.

    Pod Robbo Kreatorem widać, że intencją autora było umieszczenie dwóch robotów w jednym etapie (żeby go przejść jeden musi wypełnić swoją część zadania i zginąć żeby sterowanie przeszło do drugiego robota wraz z zasobem amunicji).

    Nie jest to nowość. Pierwszy raz zastosowano ten patent w Alexie. Jak widać w solucji jeden z robotów jest w pewnym momencie potrzebny do zablokowania teleportu tak aby drugi mógł pojawić się tam gdzie trzeba.



    Nie jest mi znany sposób na przewijanie planszy bez ruszania się Robbo na ATARI.
    • 46: CommentAuthorgieniowski
    • CommentTime16 Dec 2010
     
    Witam wszystkich ponownie. W załączniku nowa wersja. Doszło troszkę zmian :)

    -fala śmierci działa jak w oryginale. Bug zgłoszony przez paweusz'a został naprawiony (42 etap w Robbo Forever)
    -zmieniony system zabijania Robbo, teraz jest bliższy oryginałowi. W niektórych momentach będzie łatwiej zginąć czyli drobne otarcia się o przeciwników bez szkody nie powinny się przytrafić. Jeżeli będzie to sprawiać problemy, możemy wrócić do tego co było wcześniej. Raportował to spoko_ws na przykładzie nietoperza.
    -w menu głównym jest wyświetlona aktualna wersja midletu na życzenie spoko_ws
    -w menu głównym pojawił się folder "features" w którym chciałbym prezentować niektóre nowe rzeczy. Jak coś się spodoba zostanie dodane na stałe, w innym wypadku będzie usunięte. W tej wersji dodałem możliwość zapisywania ulubionych etapów. W opcjach podczas gry można dodać obecny etap do ulubionych, a w menu głównym możemy odwołać się do listy ulubionych. Często się zdarza, że dana gra ma dość nieciekawe etapy i przytrafia się tam jakaś perełka. Warto by było jej nie zgubić :)

    @w1k
    About move animation during shooting when Robbo has no ammo. I think it is good that Robbo is not moving in this case. In my opinion it is more natural and will not cause any frustration for players. If more people tell me that it should be implemented I will do this, but for now I am not going to do it.

    @paweusz
    W oryginalnym Robbo nie da się przeglądać planszy.
    Co do etapu 48 w Robbo Forever, to są tam 2 Robbo :) Obsługa dwóch lub więcej Robbo nie jest zaimplementowana. Chciałem coś na szybko zmienić i teraz prawdopodobnie przejdziesz etap (nie testowałem dokładnie), ponieważ będziesz się poruszał odpowiednim Robbo.

    @hlipoz
    Żeby obejrzeć etap nie musisz korzystać z Robbo Konstruktora. Wystarczy na ekranie wyboru etapu wklepać: lewo, prawo, prawo, lewo, gwiazdka i wszystkie etapy będą dostępne (aczkolwiek nie będzie zapisywany stan gry po przejściu któregokolwiek z nich). Kiedyś wspomniałem o tym, ale chyba mało kto to pamięta ;)
    • 47: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime17 Dec 2010
     
    @gieniowski
    Z tym lewo, prawo, prawo, lewo, gwiazdka to niezły patent. Wcześniej chyba o tym niedoczytałem. Bardzo, bardzo przydatne :)
    • 48: CommentAuthorw1k
    • CommentTime17 Dec 2010
     
    @gieniowski hm, i dont know if more people tell that should be implemented, but.. its on original game
    • 49: CommentAuthornothin
    • CommentTime17 Dec 2010 zmieniony
     
    ..pytanie do autora - czy istnieje możliwość dodania autoscale dla ekranów innych niż malutkie(najlepiej zwykły autoresize)?
    Na ekranie VGA mam zabawną sytuację, gdyż widzę praktycznie całą mapę, a i tak nie zajmuje ona całości dostępnego miejsca, wszystko jest niesamowicie małe.
    Ewentualnie, może ktoś pamięta nazwę softu do edycji rozdziałki i buttonów do jar-ów(rosyjski program, o ile dobrze pamiętam)?
    • 50:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Dec 2010
     

    gieniowski:

    Wystarczy na ekranie wyboru etapu wklepać: lewo, prawo, prawo, lewo, gwiazdka i wszystkie etapy będą dostępne


    Tez tego nie pamietalem (nie wiedzialem?).