atarionline.pl Kasety z DH "Skarbek" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime25 Feb 2020
     
    Witajcie :)
    Dokopałem się do wątku na forum z Atarexami (których skany i pliki .cas zbieram ale niestety mam tylko te które pochodzą z tego watku)
    Czy ktoś może posiada w swoich zbiorach zdjęcia/skany/pliki .cas z kaset sprzedawanych przez Dom Handlowy "Skarbek" z Katowic? (miały charakterystyczne wkładki z napisem "Skarbek" drukowanymi na szarawym papierze.
    • 2: CommentAuthorpan_henryk
    • CommentTime25 Feb 2020
     
    Cześć, powinienem mieć kilka kaset, muszę to odkopać na strychu. Poproszę o prywatną wiadomość koło weekendu, poszukam.
    Pamiętam tę budkę obklejoną listingami kaset na najwyższym piętrze Skarbka, na lewo od wind...
    • 3: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime25 Feb 2020
     
    Eh, kto tego nie pamięta, i Bajtek w Bytomiu też dosc znane źródło
    • 4:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime25 Feb 2020
     
    ok dzieki :) odezwe sie :)
    • 5:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime27 Feb 2020
     
    Tak, kto nie pamięta pani mówiącej przez mikrofon:

    "Dom Handlowy Skarbek poleca szeroką gamę produktów w atrakcyjnych cenach...".

    Pomimo, że jestem z Bytomia, Bajtek pamiętam przez mgłę. Mieliśmy na Stroszku na Handlu własny kiosk z piratami.
    • 6:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime28 Mar 2020
     
    Z ciekawostek. Skarbek zdaje się na takich kasetach nagrywał soft. :)
    • 7:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime28 Mar 2020
     
    Aha no i jakby ktoś miał skan okładki lub spis tego co było na kasetach (głównie interesują mnie zestawy z Boulder Dashem, Spy Vs Spy oraz Cassette Music Kaleidoscope) to proszę dać znać :)
    • 8: CommentAuthorseban
    • CommentTime28 Mar 2020 zmieniony
     
    Hej!

    Jeżeli chodzi o kasetę ze "Skarbka" to około 2008 roku kolega MaW, przysłał do zgrania swoje kasety, jedną z nich była kaseta właśnie ze studia "Skarbek", jednak nie był to standard a kaseta nagrana z formacie Turbo Blizzard, jeżeli to Cię interesuje to możesz rzucić okiem, wrzucałem te materiały bardzo dawno temu na AtariArea: ->link<-
    • 9:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime28 Mar 2020
     
    Wątek znam i już się z nim zapoznałem wcześniej :) ale dzięki :)
    • 10:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime19 Apr 2020
     
    Ponawiam prosbe (tak profilaktycznie bo a moze ktos zobaczy i cos ma gdzies w swoim prywatnym archiwum:).
    Jesli ktokolwiek ma w swoich zbiorach kasety ze Studio Komputerowego Skarbek (ul. Mickiewicza, Katowice) (bo to chyba to co pamietam ;) to bylbym wdzieczny za dorzucenie do watku zdjecie okladki z lista programow/gier :) Planuje odtworzyc z dziecinstwa kasety z dokladnoscia do typu tasmy na ktorej bylo to nagrane no i samego nagrania (stad przyda sie spis :) ale okladka tez nie pogardze bo moglbym wtedy wydrukowac mniej lub bardziej wierna kopie :)
    Ja poki co usiluje przekopac sie przez internety ale tutaj ilosc informacji na temat Studia Komputerowego ze Skarbka jest w zasadzie zerowa.
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Apr 2020
     
    Wydaje mi się, że muzeum w Katowicach ma takie kasety.
    • 12:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime20 Apr 2020
     
    O :) Dzieki, dobry trop :)
    • 13: CommentAuthorrobertj07
    • CommentTime20 Apr 2020 zmieniony
     
    jak na razie znalazłem konkurencje z naprzeciwka ;) ale kasetę muszę poszukać...Niestety kasety wylądowały w koszu :(
    • 14:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime20 Apr 2020
     
    ooo coraz bliżej :)
    Ja napisałem póki co do Muzeum ale na chwilę obecną cisza.
    • 15: CommentAuthorrobertj07
    • CommentTime20 Apr 2020
     
    tak szczerze to miałem kilka kaset ze sklepu Skarbek nagranych w normal systemie typ kasety to firma BASF ale nie przypominam sobie,że na okładce kasety było logo SKARBEK jedynie co pamiętam to,że podczas wczytywania gry w normal to była scrool z napisem skarbek 2p adres itd....
    • 16:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime20 Apr 2020
     
    wkładki które pamiętam miały orientację pozioma i przypominały wydruk na kiepskiej jakości drukarce igłowej, u góry lub na dole był napis Skarbek i zdaje się adres a potem licznik i gra/program. Papier (to też pamiętam;) był szarawy trochę jakby był wybitnie kiepskiej jakości
    • 17:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime27 May 2020
     
    Tak podbijam na wszelki wypadek jeszcze :) Bo na chwile obecna mam juz nawet kasety SMAT SH 60 na ktorych Skarbek (przynajmniej w moim przypadku) nagrywal dane. Pamiec niestety po tych 30 latach nieco szwankuje i jestem w stanie odtworzyc calosc bardzo nieudolnie i fragmentarycznie.
    Jesli wiec ktokolwiek sie spotkal z kasetami na ktorych byly m.in. Spy vs Spy (1), Boulder Dash (wersja z Mapa Softu), Casette Music Kaleidoscope - bylbym bardzo wdzieczny :)
    • 18: CommentAuthorBas
    • CommentTime1 Jun 2020 zmieniony
     
    Ja mam 10 kaset ze Skarbka. Poniżej załączam zdjęcie okładek, może się przyda.
    • 19:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime1 Jun 2020 zmieniony
     
    dzięki przyda się do mojego "archiwum" :) widziałem kiedyś takie kasety
    Tak czy inaczej ja szukam zdecydowanie wcześniejszych - datowanych na jakiś rok 1988/89 - zapisanych w standardzie i dobrze pamiętam że papier był pożółkły i drukowany zdaje się z czcionka Atari na jakiejś iglowce, było też logo "Skarbek" ale bez udziwnień - sam tekst no i etykieta była pozioma, nie pionowa