atarionline.pl Fury - The Wrath of Taljun Cathu - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime2 Apr 2020
     
    Ktoś może wie, czy istnieje gdzieś wersja, która nie ma bugu na 5 poziomie(klucz mimo zebrania nie pojawia się w inwentarzu) niepozwalającego przejść poziom?
    Sprawdziłem juz kilka wersji z różnych stron i dalej to samo.
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Apr 2020 zmieniony
     
    Fajnie ta gra wygląda:



    Tak sobie myślę, że może przyczyną jest OS. Zasugerował mi to opis tej gry: ->link<- Ustaw sobie starszy OS, dla Atari 800 lub XL, może pomoże.
    • 3: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime3 Apr 2020 zmieniony
     
    Nigdy bym nie pomyślał gdybym nie wiedział, że jest zrobiona Basicu! Jak dla mnie najlepsza gra na atarynkę zrobiona w tym języku. 5 światów, różnorodna, kolorowa grafika. Oprócz kombinowania jak pokonać albo ominąć przeciwników można kupować za zebraną kasę różne pomocne "ułatwiacze"
    Ok Kaz,dzięki za info, spróbuję za jakiś czas bo na razie muszę od niej odpocząć. Spędziłem przy niej prawie cały dzień :)
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Apr 2020
     
    Zrobiona w Basicu, ale jak sugeruje autor recenzji, ze wstawkami w asmie.

    Gra mi się kojarzy z Druidem, ale i skojarzenia autora recenzji (Shamus, Action Quest, Ghost Encounters, Journey to the Planets) są trafne. A ta ostatnia gra JttP to w dzieciństwie dla mnie duże odkrycie. Na pierwszy rzut oka taka prymitywna gra, a w rzeczywistości bardzo rozbudowana, z ciekawymi zagadkami. Tylko trzeba było mieć monitor/tv kolorowy, bo niektóre rzeczy były na zielonym niewidoczne... :)

    Autor też zgłaszał w recenzji jakieś niedoskonałości i nie działanie gry na zmodyfikowanym OS. To nasuwa podejrzenie, że gra mogła być wrażliwa na OS. Być może wymagany jest taki, jaki mieli autorzy przy jej pisaniu.