atarionline.pl Graph2Font vs RastaConverter - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime15 Apr 2020
     
    mógłby ktoś wyłuszczyć zgrubnie różnice, zalet itp?
    • 2: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime15 Apr 2020
     
    G2F to narzędzie głównie do ręcznego pikselowania. RC to automatyczny konwerter obrazków.
    • 3:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime15 Apr 2020
     
    G2F też ma możliwości zaimportowania grafiki, ale efekty są raczej opłakane. Należy się namęczyć i dużo poprawiać (na co ten program pozwala w sposób brawurowy!), aby efekt tego był tak dobry, jak dobry jest użytkownik;)
    • 4:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime15 Apr 2020
     
    ok, a wyświetlanie obrazków od strony technicznej różni się?
    np ilość kolorów, wykorzystanie fontów, sprajtów czy coś w tym stylu?
    • 5: CommentAuthortebe
    • CommentTime15 Apr 2020 zmieniony
     
    w G2F (Graph2Font) tryb PGR (Mode = PGR) to ekwiwalent RC

    przy pomocy programu RC2MCH można uzyskać plik MCH który wczytamy do G2F

    p.s.
    tryb PGR to bitmapa, nie ma tam znaków, używanie zmian rastra w trybach znakowych to wyższa szkoła jazdy, która i tak sprowadza się do utraty kontroli nad 5-ym kolorem
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Apr 2020
     
    Mam taki pomysł, żeby zrobić takie spotkanie na żywo na Zoomie, na którym pokażemy podstawy Graph2Fonta. Ja nie jestem bardzo zaawansowanym grafikiem, ale z chęcią się podzielę wiedzą w tym zakresie, w którym sam opanowałem. Mam też nadzieję, że Tebe - autor programu - skusi się na pomoc w tłumaczeniu pewnych niansów. Do tego może uda się zaprosić jakichś mega-grafików, żeby podzielili się swoją wiedzą.

    Byliby chętni na takie coś?
    • 7:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime16 Apr 2020
     
    Na stronie G2F są tutki z YT, czy to nie styknie? ;)

    Podziwiam tych, którzy robią od zera całą gfx w G2F, bo to nie takie ekstremalnie wygodne. :)
    • 8:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime16 Apr 2020
     
    @Kaz
    świetny pomysł,namówić kogoś do pokazania jak to działa graniczy z cudem.Ja się piszę.
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime16 Apr 2020
     
    A Ty myślisz, że mnie ktoś pokazał? Albo Oozowi czy wielu innym osobom? Po prostu zainwestowaliśmy czas w samodzielne dociekania. Ja jeszcze wiele nie wiem, ale przecież pisałem artki i wątki o G2F, gdzie dzieliłem się tym, co już wiem. Też możesz :)
    • 10:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime16 Apr 2020
     
    @tebe a który wyświetla więcej kolorów na A8?
    • 11: CommentAuthortebe
    • CommentTime16 Apr 2020
     
    VBXE wyświetla więcej kolorów

    RC to narzędzie do sprawdzenia N-różnych układów pozycji poziomej duszków i zmian kolorów w linii dla uzyskania wyniku najbliżej do oryginału, uczenie maszynowe

    w G2F robi się to ręcznie, przy użyciu szarych komórek, w RC przy pomocy elektronicznych komórek :)
    • 12:
       
      CommentAuthorCyprian
    • CommentTime16 Apr 2020
     
    oko