atarionline.pl Potrzebna pomoc z dyskietką 5,25 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Apr 2020
     
    Nasz sympatyczny kolega MDW potrzebuje pomocy:

    Mam pytanie (...) Popatrz do załącznika z łaski swojej.
    Mam starą dyskietkę 5,25' z grą Rick Dangerous na IBM XT/AT (EGA/CGA) w ślicznym kompletnym Taiwańskim wydaniu przez SOFT-WORLD.

    Niestety, nie dysponuję ani nawet nie znam nikogo tu w Rzeszowie kto miałby odpowiednią maszynę do zgrania zawartości z tej dyskietki. Próbowałem pytać po akademikach, starych sklepach komputerowych, grzebać w internecie i na aukcjach aby nabyć starą stację dysków i podłączyć ją do mojego (i tak starego) grzyba w jakiś alternatywny sposób, ale wychodzi na to, że więcej z tym zachodu aniżeli to wszystko warte.

    (...) Pytanie zatem czy byłaby taka możliwość, czy (...) dysponujecie może odpowiednim złom....yyy sprzętem aby taką dyskietkę spróbować zgrać w celach archiwizacyjnych? Pierun wie czy ona w ogóle jeszcze ma te dane. Chciałbym jednak spróbować.

    Nie wiem, może masz jakiś inny pomysł?


    Pytanie, czy ktoś z naszych czytelników w Rzeszowie ma może takiego peceta i dałby radę pomóc z tą dyskietką?
    • 2: CommentAuthorjakubd
    • CommentTime23 Apr 2020
     
    Siedzę teraz 200km od domu (przeciwny kierunek niestety od Wawy) i nawet tutaj wygrzebałem stary komputer teściowej z ... napędem 5.25. Na chacie w Wawie też mam, choć sprawności tych napędów nie znam. W Wawie mam znajomego, który zabrał się za retro PC na poważnie. Więc jakby w Rzeszowie nikt kompletnie nie miał, to mamy plan B, a nawet kilka. Ale pewnie ktoś się znajdzie.
    • 3:
       
      CommentAuthorMWK
    • CommentTime23 Apr 2020
     
    Dziękuję KAZ, dziękuję jakubd. Dobrze mieć plan awaryjny w Warszawie. Chciałbym jednak to zrobić tak, aby jak najmniej angażować ludzików, wiadomo, to tylko taka pierdółka (chociaż o takiej konkretnie wersji dość mało jest informacji w sieci, o pliku nie wspomnę), a ponieważ tak czy siak będę za jakiś czas we Wrocławiu, bo muszę, to przy okazji zapytałem.

    W Rzeszowie bieda, może by Urborg coś wymyślił? Albo Trub?
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Apr 2020
     
    Albo Mono - ma tam sporo znajomych, to może ktoś z nich ma takiego peceta?
    • 5:
       
      CommentAuthorXLent
    • CommentTime23 Apr 2020 zmieniony
     
    Nie wiem czy to ta konkretna wersja, ale jeśli tak to zdumpowana jest tu:
    ->link<-

    + tu jest w osobnych wersjach dla EGA, CGA i TND:
    ->link<-
    • 6:
       
      CommentAuthorMWK
    • CommentTime23 Apr 2020
     
    Tak, już dyskutowaliśmy z Mono. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
    XLent, dziękuję, byłem na tej stronie, być może to ta sama wersja.
    • 7:
       
      CommentAuthorMWK
    • CommentTime19 Sep 2020
     
    Przepraszam za zwłokę w temacie, ale kompletnie o tym zapomniałem...
    Czas zamknąć temat paczką ze wszystkimi potrzebnymi plikami (oraz programami), aby uruchomić tę grę. Dodatkowo do archiwum dołączyłem skany wszystkich elementów opakowania.
    Personalne podziękowania lecą dla Truba za pomoc w odzyskaniu plików z leciwej już dyskietki ;-)
    Pozdrawiam Wszystkich!

    >> ->link<-