atarionline.pl Sio2PC I Raspberry Pi - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime30 Apr 2020 zmieniony
     
    Jak w temacie, czy ktoś ma/używa Sio2PC z Raspberry Pi?
    Zastanawiam się w przyszłym miesiącu nad zakupem Sio2SD (tu nic nie musiałbym robić rzecz jasna;) albo Sio2PC które chciałbym wtedy niejako "zintegrować" z RetroPie które mam (Aspeqt wywoływany z Emulation Station, mozliwe myszka będzie potrzebna chyba że jest interfejs tekstowy (albo menu driven idealnie:) ale to pomyśl tylko luzny.
    Czy też może nie ma sensu się bawić chcąc uniknąć dodatkowego pudełka na półce i kupić Sio2SD bo wiem że działa tak jakbym chciał i robi wszystko out of the box.
    Czy to ma sens (Sio2PC)? Czy muszę się od razu spodziewać problemów i raczej lepiej będzie działać ze zwykłym PC a nie RPi? Czy jest coś co daje przewagę Sio2PC (emulacja magnetofonu chyba też w pewnym stopniu jest w Sio2SD no... chyba że Sio2PC umożliwi mi odpalanie Turbo Blizzard ;)?
    • 2:
       
      CommentAuthorMontezuma
    • CommentTime30 Apr 2020
     
    Będzie działać, ale polecam raczej RespeQt:
    ->link<-

    Do obługi potrzebna myszka, chyba, że zadowolisz się obsługą z poziomu Atari (tool-em "rcl").
    • 3:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime30 Apr 2020 zmieniony
     
    ooo wyczytałem też że jest apka na androida i wystarczy spiąć telefon przez USB z Sio2PC - faktycznie to tak będzie działać? :)

    Czytałem również że wymaga xBiosa... (albo za dużo przeczytałem i pomieszalem parę zupełnie różnych informacji) czyli nie ruszy na gołym Atari 65XE?

    p.s. Dzięki @montezuma za odpowiedź :)
    • 4:
       
      CommentAuthorMontezuma
    • CommentTime30 Apr 2020
     
    Spoko :)

    Co do Android-a, to są takie opcje:
    1) appka AspeQt + kabelek SIO2PC(USB)
    2) appka AspeQt lub appka SIO2BT + moduł Bluetooth

    Wersja z kabelkiem będzie działać na gołym Atari 65XE, ale nie każdy telefon to wspiera.

    Wersja z Bluetooth wymaga modyfikacji w Atari lub dodatków sprzętowych (na gołym Atari będzie wprawdzie działać z loaderem xBios, ale nie wszystko załadujesz).
    Więcej info:
    ->link<-
    • 5:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime30 Apr 2020
     
    No to trochę pomieszalem ale ponowne dzięki za naprostowanie :) chyba w pierwszej kolejności będę się bawił Sio2PC pod Raspberry Pi - Będę miał repozytorium oprogramowania w jednym miejscu przynajmniej (i tak czasem korzystam z niego pod RPi :)

    Tam (AspeQT/RespeQT) read/write do ATRow normalnie działa prawda?
    • 6:
       
      CommentAuthorMontezuma
    • CommentTime30 Apr 2020
     
    > Tam (AspeQT/RespeQT) read/write do ATRow normalnie działa prawda?

    Tak i nie.
    READ działa normalnie.
    Co do WRITE: Jak tylko zaczynasz pisać do ATR-a, tworzona jest w pamięci jego kopia i do niej zapisywane są zmiany.
    Możesz w każdej chwili kliknąć na przycisk, żeby zmiany zapisać fizycznie do pliku.
    • 7:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime30 Apr 2020
     
    ok :) rozumiem czyli zmiany są, ale trzeba je zacommitowac :)
    przydatne
    • 8:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime20 May 2020
     
    Takie pytanka jeszcze:

    1. Czy Lotharkowy Sio2PC (USB) będzie działał dobrze z AspeQTem? Czy może inny będzie bardziej kompatybilny? (mowa o wersji kablowej)

    2. Czy Androidowy AspeQT wymaga USB-OTG czy ruszy bez tego? (to generalnie sam sobie sprawdzę jak już kupię (mam stary tel. bez USB-OTG i nowy z USB-OTG) ale może ktoś wie:)

    Dzięki z góry :)
    • 9:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime21 May 2020
     
    Ktoś wie? :)
    • 10: CommentAuthorrobertj07
    • CommentTime21 May 2020 zmieniony
     
    Kabel sio2pc działa z każdym telefonem na androidzie nawet na 4.1.2 osobiście testowałem: samsung young,samsung s2 I9100,XIAOMI żaden model z tej firmy telef nie ma otg,tylko samsung S2 w moim przypadku z testowanych i do dziś używam, kabel sio2pc taki model: ->link<-
    • 11:
       
      CommentAuthorMontezuma
    • CommentTime21 May 2020
     
    > Kabel sio2pc działa z każdym telefonem na androidzie

    nie z każdym
    • 12:
       
      CommentAuthorWolfen
    • CommentTime21 May 2020
     
    Przyjdzie do domu to się pobawię :)