atarionline.pl To turbo czy nie turbo? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthoroswaldb
    • CommentTime5 Jun 2020 zmieniony
     
    Cześć wszystkim.
    Mam 2 magnetofony, jeden to XC12 a drugi CA12, XC12 jest z "hydrą" a CA12 z otwartym układem, XC po podłączeniu do Atari kręci nie czekając na sygnał z Atari zaś CA ładnie kasetę nagrywa jak i odtwarza, magnetofon staruje i zatrzymuje się sygnałem z Atari.
    Jeśli to jest TURBO w jednym jak i drugim przypadku to orientuje się ktoś jakie to TURBO?
    • 2: CommentAuthor_kriss_
    • CommentTime5 Jun 2020
     
    Pierwsza fotka układ wygląda jak turbo 2000, w drugiej fotce uklad jest zaklejony więc ciężko stwierdzić co tam jest za turbo. To, że magnetofon rusza bez komendy z komputera jest wynikiem zwarcia na stałe, jedego ze styków od przewijania.
    • 3: CommentAuthoroswaldb
    • CommentTime6 Jun 2020
     
    OK, dzięki za odpowiedź.
    • 4:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Jun 2020
     
    @ oswaldb
    jak będziesz wczytywał jakiś program,zwróć uwagę czy w momencie zakończenia wczytywania nie wyskakuje na ekranie atarowska tęcza,miałem kiedyś lekko zdezelowany magnetofon z turbo,który przy kolejnym od początku odczytu ciągłym dźwięku,wyświetlał taki obraz,by ów efekt ominąć i pozwolić programowi wczytać się do końca trza było trzymać przycisk start który w momencie pojawienia się tęczy wyłączał ją a program wczytywał się dalej.
    Tęcza prawdopodobnie pojawiała się przy lekko źle ustawionej głowicy.

    Ciekawy jestem jakie turbo miało to wmontowane.
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Jun 2020
     
    Oswald, a gdzie kupiłeś ten drugi magnetofon? Jeżeli w okolicach Krakowa to możliwe, że to Turbo ROM albo Turbo ROM Plus, bo takie właśnie kostki tworzył Janusz Żurek (zresztą widziałeś jak byliśmy u niego). Z tym, że kolor żywicy inny, bo u pana Janusza były z jasnej żywicy, a tu ciemna.
    • 6:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Jun 2020
     
    ... a może to hasz ?
    komuś kostka utknęła w magnetofonie i przeleżała lata ... hmm ;)