atarionline.pl Inne artykuły "Świata Młodych" - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Jun 2020 zmieniony
     
    W ostatnim czasie prezentowałem kolejne odcinki kursu komputerowego w "Świecie Młodych" pod tytułem "Komputerowe ABC" ( ->link<- ). Ale w rzeczonym piśmie były też inne materiały o komputerach lub tematach około-komputerowych, niektóre niezwykle ciekawe, zapis tamtych czasów. Żeby się nie mieszało, otwieram osobny wątek z tymi artkami. Korzystam tu ze skanów z grupy fejsbukowej miłośników ŚM, którą stworzył i prowadzi Jacek Malik. Będę je sukcesywnie dorzucał - dzisiaj z końcówki listopada 1987 roku...
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Jun 2020 zmieniony
     
    Nawiązałem kontakt z Jackiem Malikiem, którego podziwiam za ogrom pracy włożony w skupowanie gazet, skanowanie i żmudną pracę nad obróbką skanów! Okazało się w rozmowie, że... to też Atarowiec!

    Jacek Malik:

    (...) Mój pierwszy komputer to było Atari 800 XL :) a Bajtek, Komputer i inne czasopisma komputerowe sprawiły, że oddaliłem się od Świata Młodych. Sam cykl Komputerowe ABC przez swój minimalizm nie robił na mnie wielkiego wrażenia, ale czytałem od deski do deski ;).
    • 3: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime17 Jun 2020
     
    "Fortunę" to jeszcze gdzieś mam w szpargałach i to wersję z nadrukiem "Gra roku":)

    Zawsze wolałem "Fortunę" od "Monopoly" czy "Eurobiznesu". Może przez lokalizacje w XIXw. Wa-wie.
    • 4:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime17 Jun 2020
     
    Może pan Jacek na brakujące numery ABC?
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Jun 2020
     
    bruno_j - o, to niezły skarb :) Ja mam z kolei "Gwiezdnego Kupca" oraz "Wojnę o Pierścień", z nieco późniejszego okresu.

    anonymus - bardzo dobre pytanie, zadam.

    A na razie jeszcze kawałek tych wspomnień o Atari:

    Jacek Milik:

    Ciekawostka dotycząca mojego Atari. Jak otwierałem pudełko to komputer pachniał, pamiętam ten zapach do dzisiaj (czytałem w biografii Jobsa, że Atari robiło to specjalnie bo taki szczegół jak zapach był ważny i dbali o to aby był przyjemny, przynajmniej za czasów 800XL, szarej wersji od Jacka Trzmiela nie miałem więc nie wiem jak było dalej). Zabawne jest to, że jak kilka lat temu kupiłem sobie Maca Mini i otworzyłem pudełko to poczułem zapach Atari. Czyli Steve korzystał z doświadczeń Atari.
    • 6: CommentAuthorbruno_j
    • CommentTime17 Jun 2020
     
    @KAZ gry ENCORE to była wtedy klasa sama dla siebie, szkoda że lekko nielegalna ;)
    Zagrywałem się też w "Odkrywców nowych światów" (taka trochę paragrafówka), "Labirynt śmierci" i "Bogów wikingów".

    Z rarytasów to u rodziców znalazłem grę "Komandosi" firmy Ertrob (obecnie Cobi tak, to ci od klocków), pierwsza gra reklamowana w TV :)